Wekerletelepi szabályok (műemlékvédelem)

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Wekerletelepi szabályok (műemlékvédelem)

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 121-135 / 146
  • Szerző
    Üzenetek
    Sági Zenina
    Adminisztrátor

És teljesen egyetértek. Én sem akarnék műanyagot, de kompromisszumos, betartható, a lakosság igényeit is figyelembevevő, észszerű, de értékmegörző szabályozást, ami azonban akkor mindenkire (az önkormányzatra nézve is) kötelező!!!

CSG
    Felhasználó

Ezzel a gyermekház témával igazán nem kötekedni szeretnék, csak egyszerűen nem látni tisztán, mit lehet és mit nem lehet tenni wekerlén… gondoltam az önkormányzati épület felújítása precendens értékű, de összezavar a sok ellentmondás

Niki,
    azt hiszem Zenina tökéletesen leírta a dilemma lényegét.
    Nekem semmi \”bajom\” a gyerekház ablakaival, sőt…
    Szép is lett, jó is lett, én is így szeretném felújítani a sajátomat.
    Csakhogy úgy értelmezem a szabályozást, hogy ezt így nem lehet…
    Namármost vagy én értem rosszul a rendeletet (ennek örülnék a legjobban, hiszen így én is alkalmazhatok europrofil ablakokat), vagy az önkormányzat nem tartja be a saját (egyébként meglehetősen szigorú) szabályait.

A kerítés témában meg:
    \”…5.2 A tervezési terület földszintes beépítésű részén, a telek utcavonalán legfeljebb 1,5 m magas hézagos léckerítés, vagy az előző pont szerinti merev fémháló kerítés létesíthető. A kerítés tömör lábazata legfeljebb 20 cm magas lehet.
    5.3 A kerítéslécek szélességi mérete és a köztük lévő hézag méretének aránya legalább 10:7, amely feltétel teljesítése során kizárólag a hézag méretének aránya növelhető.\”

Na a megépült kerítés minden, csak nem ilyen…

CSG
    Felhasználó

a méret változás oka lehet, hogy a kapcsolt gerébtokos ablak külső szárnya alacsonyabb mint a belső(ezáltal nyitható).
    ha ezt lecseréled europrofilosra, akkor az az utcáról nézve magasabbnak tűnik, hiszen az a belső szárnnyal megegyező méretű…

sziporka1974
    Felhasználó

sajnos nem ez a méretváltozás oka…

KG
    Felhasználó

A mi utcánkban is történt olyan ablakcsere, amivel megnőtt az ablak mérete, és hiába fából van, illetve új a spaletta is, nagyon ostobán mutat, amikor az ikerház egyik felének nagyobb spalettái ráhajlanak a másik fél régi spalettáira.

A főépítész véleménye nagyon érdekelne az önkormányzat szabálya és az önkormányzati épületek ablakainak témájában. Vajon erről miért nem cikkeznek a Wekerle Újságban? Miért csak arról lehet olvasni, hogy milyennek kéne lenni az ablakoknak? (Gondolom, nem harap a kutya abba a kézbe, amelyik eteti.) Mikor fog valakit érdekelni az is, hogy az itt lakók mit akarnak?

Kovacsics Gábor (hogy \”niki\” is boldog legyen)

niki
    Felhasználó

Ha az én boldogságom ezen múlna…..DDDDDDDDD

Talán kérjétek meg, biztos nem zárkózna el a Főépitész, mivel nagy Wekerle-fun.

niki
    Felhasználó

Javasolnám, ezügyben kérdezd meg a Főépitészt.

Zsu
    Felhasználó

Sziasztok!

Én itt születtem Wekerlén, talán ezért is szeretem az osztott, fa ablakokat. Az igaz, hogy 5x annyi ideig tart megpucolni, mint egy normál egytáblást, de szeretem. Mi majd felújítani szeretnénk a régieket, nm cserélni. Viszont szerintem nem várható el senkitől, hogy több milliós ablakcserét csináljon, ha a régi ablakai szelelnek. Miért nem elég, ha kikötik, hogy fának kell lennei az ablaknak, az osztó szintén fából és nem fémből. A másik dolog a spaletta, ami a legtöbb esetben inkább mediterrán jellegű, mint wekerlei… Persze látni nagyon szépen felújított ablakokat is, amik nem az említett gerébtokosak, de szerintem illenek a környezethez. Miért vagyunk ennyire vaskalaposak? A telep 100 éves, nyilván a ma élő embereknek mások az igényeik, mint anno, ezt azért valamennyire el kéne fogadni és ezzel együtt egy élhető, de műemlékhű telepet csinálni (ha teljesen a régihez tartjuk magunkat, akkor a legtöbb lakásban ne is legyen fürdőszoba, mert régen sem volt). Vagy ha foggal-körömmel ragaszkodnak az eredetikhez, akkor nem csekély részét kéne adni támogatásba, hanem fizetni, még a kisnyugdíjasnak is, aki biztosan nem tud rá áldozni. Szerintem a műemlékvédelem nem csak jóérzés kérdése, de elég erősen anyagi is!

sziporka1974
    Felhasználó

Teljesen egyetértek Zsu-val!
    🙂

gborka
    Felhasználó

Sziasztok!

Tud valaki vmit arról, hogy itt wekerlén mi a helyzet geotermikus hőszivattyú ill. szolár rendszerek és más alternatív fűtési rendszerek telepíthetőségéről?????
    Erről semmi hír..

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Kedves Gábor! Nagy Attila építésztől kértem segítséget és az alábbiakat válaszolta a kérdésedre:

\”A hatályos Wekerlei Speciális Szabályozási Terv (49/2004(XII.14.) önkormányzati rendelet a Kerületi Városrendezési és Építési Szabályzatról) 3/A paragrafus (1) bek. a, pontjában sorolja az építési engedélyköteles tevékenységeket, köztük a gépészeti berendezéseket, nevesítve a napkollektort is. Tehát lehet ilyet elhelyezni a Wekerlén építési engedély alapján. A konkrét feltételekről nagyon szűkszavúan a rendelet 16. sz. melléklet 4.3. pontja, – a tetőtér beépítésének szabályai – d, pontjában van szó, nevezetesen napkollektort a közterületről nem látható tetőfelületén lehet elhelyezni a főépületnek.

Tavaly júniusban volt egy szakmailag nagyon gyengén előkészített javaslat, elsősorban a napkollektorok elhelyezhetőségének újraszabályozására és egyéb környezetbarát technológiák használatára. Ezt megküldték a WTE Építészklubjának véleményezésre, amelyben mi azt javasoltuk, hogy készítsük elő az ügyet alaposan, rendezzünk erről szakmai és lakossági vitát és utána készüljön valamilyen SSzT módosítási javaslat. Azóta az ügy úgy tűnik lekerült a napirendről, mert egy szót nem hallottunk róla.

Az Építészklub idei tervei között egyébként szerepel, hogy olyan konferenciát szervezzünk, amelyen a wekerlei épületállomány energiahatékonyságának növelési lehetőségeiről beszélnénk, amelyhez szorosan hozzátartoznak a megújuló energiaforrások használatának módozatai.\”

gborka
    Felhasználó

Köszi szépen!

Megkerestem és letöltöttem csak hiányzik belőle, hogy a lakószobában csak és kizárólagosan biedermeier stílusú bútort
    szabad elhelyezni….
    Komolyra fordítva a szót ha ezt betartatná szó szerint az önkormányzat akkor a fél telepet el kellene bontani!

Rekacs
    Felhasználó

Szia Gábor!

Szívesen válaszoltam volna rá én is:)!
    Réka

KG
    Felhasználó

A legnagyobb baj az, hogy a szabályozás értelmes része is elenyészik így. Ha bárkit meg akarnak büntetni, elég ha hivatkozik a Gyermekház, vagy az iskola ablakaira. Aztán lehet pereskedni évekig.
    Erre mondják, hogy aki sokat markol, az keveset fog.

gborka
    Felhasználó

A minap megdöbbentő dolgokat láttam itt wekerlén…

Vannak akiket teljesen hidegen hagy a szabályozás, europrofilos és műanyag ablakokat építenek be manapság!
    Én nem vagyok egy feljelentő típus, de felmegy a vérnyomásom amikor ilyeneket látok akkor amikor hónapok óta azon agyalok hogy most ablakcsere vagy felújítás legyen nálam.
    Mások ezt egyszerűen megoldják….

15 bejegyzés megtekintése - 121-135 / 146
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.