Wekerletelepi szabályok (műemlékvédelem)

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Wekerletelepi szabályok (műemlékvédelem)

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 76-90 / 146
  • Szerző
    Üzenetek
    Boros János
    Felhasználó

Kedves wob974!

Egyik sem vagyok, csak szeretnénk ha az az oldal nem volna olyan mint sok olyan fórum ahol lehet bármit mondani, vagy írni. Vannak divatos kifejezések amik ma elfogadottak, de talán legyünk mi kivételek ebben. Részemről a témát lezártam. További jó ittlétet kívánok.

János

MolnarMoni
    Felhasználó

Akkor most már ne reagáljak wob észrevételére? De akkor frusztrált leszek és neki lesz igaza! 😀

Tichy-Rács Eszter
    Felhasználó

Engem a felújítás vonal izgat folyton. Az viszont majdnem bele is fér a támogatási keretbe. Viszont nem lesz bukó.
    Szóval egészen biztos vagyok benne, hogy nem a csere, hanem a felújításra való motiválás volt a mozgatórugója a pályázatnak.

A gyermekházon sztem már nem az eredetiek voltak. Innentől egyébként engem nem hoz ki a sodromból, hogy milyenek a újak.

Tetszeni persze tetszene, ha a közintézmények a példamutatással is élen járnának.

e

gborka
    Felhasználó

Mivel lakásfelújítás alatt vagyok mérlegelek hogy kicseréljem őket vagy felújítsam, de egy biztos hogy reflexiós üveget rakatok bele vagy befóliázom őket és nem érdekel senki és semmi véleménye.
    Vannak olyan bevonatok, fóliák amin kintről alig vagy egyáltalán nem lehet belátni, de a napfény káros sugarait is kiszűri a hőről nem is beszélve….. Főleg nyáron.

csucsu56
    Felhasználó

Ugy gondolom, hogy ez ebbe a téma illik. Nem tudom ki az aki el tud vagy már járt is a Pannonia út és Gellért utca sarkán. Az ablak helyett egy kedves kis erkélyajtót nyitottak, elé teraszt tettek? Ugy gondolom ezzel megváltoztatták a ház teljes arculatát. Egyébként a Gellért utcából látni. Ezt szabad?

szrituka
    Felhasználó

De ha a Gyermekházon is nyithattak az utcafronton franciaablakot, miért is ne?

Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

a Gyerekház vezetőjétől, a franciaablakra, azt válaszolta, hogy azt az ablakot nem szüntethetik meg tűzvédelmi szempontból, és ezt a megoldást találták ki a kivitelezőkkel a tervezők, egyéb ötlet híjján …
    Egyébként meg az nem utcafront, hanem oldalt van…

szrituka
    Felhasználó

Zsuzsa, én a bejárat melletti ablak megnagyobbítására gondoltam, a Petúr utcai fronton.

wob974
    Felhasználó

Lehetni lehet.
    Amig valaki fel nem nyomja mint a …..

MolnarMoni
    Felhasználó

Lehet, hogy az én fantáziámmal van a baj, de nem egészen értem a vezető magyarázatát. Azért, mert nem lehet megszüntetni, miért kell franciaablakot csinálni belőle? Miért nem maradhatott úgy, ahogy volt?

gborka
    Felhasználó

Én a múltkor jártam arra, de vhogy nekem az ablakok gyanúsak!
    Rita ezt már május 28-án meg is jegyezte.

Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

…ez meg még nem tűnt fel, majd arra bicajozok és megnézem!

Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

…ez meg még nem tűnt fel, majd arra bicajozok és megnézem!

szrituka
    Felhasználó

Aszfaltozzák a járdát a Gyermekház előtt, pont ott a megnagyobbított ablak előtt 😉 Azon már túltettem magam, hogy tegnap este 8 után hozták a salakot egy óriási kamionnal, kiborították az úttestre és vagy fél 10-ig zümmögtek a munkagépek, a talicskák és a munkások az egész napos flexezés után. Nem baj, kibírjuk, szép lesz. Gyephézagos betonlapokat tesznek a parkolóba, szép betonelemekkel elválasztva az aszfalttól. Viszont a lépcső és a parkoló között ránézésre is olyan kicsi helyet hagytak, hogy se babakocsi, se kerekesszék nem fog ott elférni, pont az említett szegély miatt. Akkor minek az egész akadálymentesítés?

csucsu56
    Felhasználó

Kedves Rita!
    Én már nagyon jártas vagyok járda ügekben, a nagykőrösi uti zajvédő fal miatt, és a Fővárosi Önkormányzat Közlekedésügyi Osztályvezetője elmondta, hogy a járdának l,4o cm nek kell lennie.Nem tudom, hogy jelen esetben ez a szélesség meg van-e?

15 bejegyzés megtekintése - 76-90 / 146
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.