Wekerletelepi szabályok (műemlékvédelem)

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Wekerletelepi szabályok (műemlékvédelem)

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 61-75 / 146
  • Szerző
    Üzenetek
    sziporka1974
    Felhasználó

Egyetértek gborka-val.
    Érdekes az, hogy csak eredeti lehet csere esetén. Akkor ezeket a dolgokat miért nem vették figyelembe a nagy IKV-s időszakban a \”felújításoknál\”?
    Amúgy nekem is zavaros…

gborka
    Felhasználó

Nálam megcsinálták a felujítást és mikor minden klappolt a ház bepucolva jött a gázművek és kivéste a két hete bepucolt/vakolt falat ami még a mai napig látható!!!!

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Sziporka! Talán az IKV-val példálózni túlzás. Ott nem a szakszerűség és az ésszerűség dívott legjobb emlékeim szerint. De ehhez talán neked is volt szerencséd…

Az előző rendszerben nem régi korok értékeinek megőrzése volt a cél – lásd a várnegyedbe beépített rettenetek.

Szerintem nagyon is rendben van, hogy őrizzük meg a \”történelmi\” jelleget (!), de az észszerűség és a gazdaságosság határain belül! Erről szóltak a korábbi bejegyzéseink. Itt az látszik, hogy a maximális szabályozás a minimális eredménnyel sem fog járni. És sajnos a legjobb szándéknak Wekerle issza meg a levét. Természetesen ez magánvéleményem, mint az összes fenti. Értem az építészek álláspontját is, de úgy érzem nem a realitás talaján áll.

szrituka
    Felhasználó

Érdemes elsétálni a Gyermekház felé és megtekinteni az EU-s pénzből behelyezett nyílászárókat. Ránézésre műanyagnak tűnnek, egy arra tüsténkedő szakit megkérdeztem, azt mondta, fa. Mindenesetre készre mázoltan tették be és egész nap bukó-nyílón állnak. Ilyenkor építészeink és a KÖH merre vannak?

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Europrofil vagy gerébtokos?

szrituka
    Felhasználó

A kérdés jogos de csak annyit árulok el, hogy nem nyerne a nyílászáró-pályázaton.

wob974
    Felhasználó

Ha kiakarod hivatalosan cserélni elavult ablakod fa nem gerébre engedélyek, bürokrácia stb.
    A telep felén meg sutyiban cserélt műanyag ablakok vannak.
    Aki meg hivatalosan szeretne valamit azt szopatják.
    Valami nagytudású menjen már végig az utcán, hogy lásson is azt utánna gondolkozzon, hogy mi és hol van elrontva.

Boros János
    Felhasználó

Kedves wob974:

Kéretik az ilyen szavak mellőzését:

\”Aki meg hivatalosan szeretne valamit azt !!!!!!!\”

Köszönöm:

a moderátor

wob974
    Felhasználó

Rossz az aki rosszra gondol.

Boros János
    Felhasználó

Kérjük mindenki igyekezzen olyan hozzászólásokra szorítkozni, melyek egy honlapra valóak. Kérjük, hogy hozzászólásánál tartsa be a következő alapelveket:

– Nem szabad sem másik felhasználó, sem bármely más ember személyiségi jogait megsérteni.
    – Nem megengedett a csúnya beszéd, a káromkodás.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

kinek mi…;)

De a lényeg, hogy igyekszünk kerülni a \”csúnya\” szavakat. Reméljük ennél trágárabbhoz nem lesz szerencsénk. Persze nem akarjuk túl regálni a dolgokat. 🙂

wob974
    Felhasználó

1. Nem sértettem meg senki semmilyen jogát.
    2. Kérdezzük meg Grétsy tanár urat a szóban forgó szóról.

MolnarMoni
    Felhasználó

Kedves Wob!
    Nem akarlak megbántani, ha olyan körökben forogsz, ahol az a bizonyos szó természetes és nem számít csúnyának. Nem vagyok prűd, én is használtam már, de szerintem igaza van Jánosnak abban, hogy ilyeneket nem kellene itt a fórumon használni. Én pl. úgy korlátozom magamat, hogy nem írok le olyan szót, amit a 4 éves gyerekem szájából nem szeretnék visszahallani.
    Üdv,
    Móni

wob974
    Felhasználó

Szeretem a frusztrált és elnyomott embereket akik máshol, másokon élik ki magukat.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Akkor egy véleményen vagyunk. 🙂 (És én mindig eggyel többször, mint te…beee 😀

Mi, most tanuljuk a moderációt, hogy mire érdemes reagálni, mit kell még elengedni. Szerencsére nem volt eddig dolgunk. Amit írtál szerintem határeset – főleg, ha megnézzük az internetes újságírás tendenciáit. Már többet beszéltünk róla, mint kellene, azért írtam feljebb, amit írtam. Lényeg: próbáljuk meg a mondanivalót úgy megfogalmazni, hogy a lehető legkevesebb trágárság legyen. Nnna. Szakadjunk le a témáról!

15 bejegyzés megtekintése - 61-75 / 146
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.