Wekerletelepi szabályok (műemlékvédelem)

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Wekerletelepi szabályok (műemlékvédelem)

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 46-60 / 146
  • Szerző
    Üzenetek
    szrituka
    Felhasználó
    sziporka1974
    Felhasználó

A családommal évek óta sorra járjuk a wekerlei lakásokat albérletből albérletbe. Voltunk már régi nyílászárós lakásban is és új műanyag ablakos lakásban is. A közös bennük, hogy mindegyik penészedett…Pedig rendszeresen szellőztetünk, s rendesen fűtünk, ja és nem teregetünk bent…

Sági Zenina
    Adminisztrátor

A WTE kérésére a szöveget levettem.

KG
    Felhasználó

Mi történt ezzel kapcsolatban?

sziporka1974
    Felhasználó

Nem tudjátok véletlenül, hogy mikor kézbesítik a Wekerle újságot? A Zalaegerszeg út környéki lakók még nem kaptak, én sem:-(

üdv
    Andi

Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

már ott kellene rég lennie.
    Kérlek, jelezd a wekerleihirhalo@gmail.com email cimen a problémát, pontos címeddel, Romhányi Marika utánanéz, kinek kellett volna kivinnie, és mi történt!

sziporka1974
    Felhasználó

Köszönöm:-)

homlokzat
    Felhasználó

Sajnos az eredeti nyílászárók környezetidegenre való cserélésénél egyszerűbb eszközök is rendelkezésére állnak azoknak, akik a műemlékvédelem által előírt, az eredeti állapot megóvását célzó szabályozást semmibe kívánják venni.
    A Kós Károly tér 10-es számú, nemrégiben homlokzati felújításon átesett épület Hungária út felőli oldalának nyílászárói ezidáig fehér színűek voltak. Ezt a példa értékű egységes külső megjelenést éppen most rombolja szét valaki azzal, hogy az ablakait pirosra pingálja.
    Vagy lehet, hogy ez még csak az alapozás? Bízom benne.

wob974
    Felhasználó

Anyáméknál un. fa europrofilú ablakok vannak (anno elöző lakó)
    sohasem penészedett még semmi. A szoba ablakok nem bukók de nem szokták kinyitni, mert ahhoz el kéne pakolni 5 köbméter virágot és teregetni is szokott bent télen.
    A fürdőszobában is hasonló a helyzet bár ott egyszer volt de ezt egy csőradiátor felszerelése teljesen orvosolta.

wob974
    Felhasználó

Aztán fölfelé szoktatok nézni a tetőkre?
    Mert az ablakok amik nem gerébtokosak azok elcsúfitják Wekerlét. De a sok sok tetőlépcső és járda ami az intézményesitett állami felügyelettel ellátott kéményseprő rablás miatt van a tetőkön az nem. Van olyan emeletesház amin lépcsőerdők vannak. Érdekes ez nem bántja az okosok szemét.

KG
    Felhasználó

Sajnos nem tudom, mi lett a sorsa a fentebb olvasható vitakezdeménynek, pedig érdekelne.

Ma jártamban a tetőtérbeépítéseket figyeltem (talán mert idővel aktuális lesz a családunk számára is). Ha azok esetében elfogadható a modernizáció igénye, tehát engedélyezik a tetőterek beépítését, nyilván megszabott keretek között, akkor az ablak terén miért nem fogadható el az a fajta modernizáció, ami pont a külső megjelenést nem, vagy csak minimálisan befolyásolja. Hallottam a műemlékeseket még a bukó ablak látványa is elborzasztja. Nem túlzás ez?

sziporka1974
    Felhasználó

de szerintem is túlzás.
    A gerébtokos nagy hátránya, hogy nem biztonságos (közbiztonság), s drága…
    üdv
    Andi

KG
    Felhasználó

\”Gyönyörű\” rácsokat lehet látni Wekerle szerte!

sziporka1974
    Felhasználó

Igen a rács megoldás, de az sem olcsó mulatság. Ha lenne pénzem gerébtokosra csináltatnék, akkor a rácsra is lenne pénzem…

Amúgy némelyik rács tényleg nagyon ízléstelen…

gborka
    Felhasználó

Én nem is olyan régen több helyen megérdeklődtem hogy mi a menete az ablakcserének.
    Azt a választ kaptam hogy az eredetivel megegyező lehet. A házam eredeti tervrajzát nem sikerült fellelni, ezt még Somlói Judit mondta nekem a wekerle étteremben (amikor a kiállítás volt).
    Nos akkor milyen ablakot is építhetek be?????
    Ez az egész ablakos-cirkusz nekem nagyon gyanús és zavaros.
    Azt nem értem hogy miért nem csinálták azt, mint anno a kocka-parasztházakkal. Megcsinálták volna az összes wekerlei ablakok tervrajzát egységesen, és azt az önkormányzat végigfuttata volna az engedélyezési procedúrán. Így azt az önkormányzat árusíthatta volna mint a fentebb említett házterveket, az tartalmazta volna a gyártási-műszaki leírást, rajzot stb. és a kiviteli engedélyt és egyszerűbb lett volna minden.
    Több árajánlatot begyűjtöttem de azóta is alig kapok levegőt…
    Nem mint ha garasoskodnék, de szerintem egy ablakért 360e forint egy kicsit irreális.
    Amikor közölték velem az árakat visszakérdeztem az iparostól hogy Teak vagy Mahagóni fajtából csinálják? Megdöbbent.
    Összeszámolva az ablakokat már megértem azokat akik a legolcsóbb megoldást választották.
    Azon is gondolkodok hogy külföldi gyártó-iparosoktól is kérek ajánlatot.
    Mivel nem vagyok asztalos de azért van rálátásom a szakmára és tudom hogy nem nagy dolog nyílászárókat gyártani a mai technikával. Vannak kimondottan nyílászáró tervező programok amivel a gyártás leegyszerűsödik.

15 bejegyzés megtekintése - 46-60 / 146
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.