Wekerletelepi szabályok (műemlékvédelem)

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Wekerletelepi szabályok (műemlékvédelem)

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 146
  • Szerző
    Üzenetek
    sziporka1974
    Felhasználó

Véleményem szerint 50% alatt nem fognak velünk foglalkozni…

szrituka
    Felhasználó

Tényleg jó lenne megfogalmazni valamit. Mit szólnátok egy közös agyviharhoz? Össze kéne jönni néhányan, többre jutnánk, mintha valaki egyedül végiggondolja, aztán a többiek csak utólag véleményezik (finoman akartam fogalmazni) vagy kiegészítik. Jól ki lehetne találni, hogy ne is vétózzunk meg mindent, de ne is maradjon ez az őrület.
    A találkozóhoz felajánlom otthonunkat, amennyiben szemet húnytok szabálytalan konyhaablakunk felett 🙂

Sági Zenina
    Adminisztrátor

nekem délelőtt jó, kb. délig. Kölökkel. Vagy esetleg este 6 után. Gerjesszük a feszültséget! Sziporka? Melyik nap legyen?

MolnarMoni
    Felhasználó

Engem is meglehetősen foglalkoztat (értsd: idegesít) ez az ablaktéma, mehetek én is? Szintén délelőtt és egy kétévessel. Kedden jönnek a kéményseprők…

Sági Zenina
    Adminisztrátor

persze! Bár nem én vagyok a házigazda. 😀 Az enyém is kettő. Nyitunk egy zugbölcsödét is. Ha már lúd… 😀 amúgy akár hozzánk is lehet jönni, bár mint ismeretes kicsi a lakás, de sok jó ember kis helyen is megírja a tiltakozást.

szrituka
    Felhasználó

Nálunk is van kettő kicsi, hétfő és szerda délelőtt egy, de ahogy elnézem, ez nem szempont:-) Az estét leszavaznám, nem fog az agyam. Ha jó idő van, kint lehet legeltetni, a rossz időn még töröm a fejem… Válasszatok egy napot, cím az adatlapomon, csengő van :-DD

szrituka
    Felhasználó

És tudna valaki hozni egy kinyomtatott wekerlei rendeletet, abból a bizonyosból? Hogy jól szétszedhessük…

sziporka1974
    Felhasználó

Nekem a kedd vagy a szerda délelőtt jó lenne. nektek?
    Rita, én az adatlapodon nem látok címet, de lehet, hogy csak rossz helyen keresem?!:-)
    Lehet, hogy viszem én is a kislányomat…

MolnarMoni
    Felhasználó

A hiba vszleg nem a te készülékedben van, Sziporka, Ritánál én se láttam címet. Ezért írtam Zeninának, ő talán majd összeszedi a címeinket és elindít vmi körímélezést.

Rekacs
    Felhasználó

Sziporka!

A kapcsolt gerébtokos ablak az a bizonyos szerkezet,mikor kinyitod a belső ablakot,aztán a külsőt.
    Amúgy ez egy igen idejét múlt szerkezeti kialakítás. Arra találták ki,hogy két réteg üvegezés legyen és anno nem tudtak még dupla üveget készíteni. Így két egyrétegű üveges ablakot tettek egy nyílásba……
    (próbáltam igzán egyszerűen fogalmazni,elnézést minden szakértőtől,akinek ez szúrná a szemét:))

Holunder
    Felhasználó

A szabályok szerintem is szigorúak.Az is érdekes, egy mozgássérültet cseszegetnek, mert megnagyította a kapubeállót,hogy a gépkocsija beférjen az udvarra – és ebben az Önkormányzat is partner,mármint a cseszegetésben.Ugyannakkor elnézik,hogy egy lebontásra kötelezett a sufnija felét meghagyja és ne bontsa le,más a telekhatárra építkezik. Van,aki kb 3 méter magas fa akármit épített, szintén telekhatárra. Mindez 500 méteren belül.Kíváncsi volnék a többiek véleményére.

sziporka1974
    Felhasználó

Köszi Rekacs, már értem. Tehát olyan, mint a régi:-)

Holunder, az én szomszédságomban is vagy egy érdekes s hasonló dolog: az ismert fogorvos család felhúzott egy majdnem akkora garázst, mint a mi házunk, csak arról elfelejtettek szólni, hogy picit át fog lógni a a mi részünkre, illetve nem tudom, hogy hány méterre kell lennie a kerítéstől, de majdhogynem rátapad…
    Hülye voltam, hogy az elején nem szóltam nekik, ennek már több éve…
    Ebből látszik, hogy nem csak az ablakokról kéne szót ejteni.

Szerintem 3-4 ember kevés az aláírásgyűjtéshez, nem gondoljátok?

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Szerintem most megfogalmazzuk, hogy mire gyűjtünk aláírást, aztán elkezdünk párhuzamosan aláírást és aláírást gyűjtő embert gyűjteni. 😀

KG
    Felhasználó

Ha azt vesszem alapul, hogy 4500 lakás lehet itt Wekerlén, akkor véleményem szerint 1000-1500 aláírás már bőven hatásos! Jó munkát!
    Lehet, hogy nem ártana egy jogásszal megnézetni a petíciót…és sajnos nem ismerek egyet se.

wob974
    Felhasználó

Tavaly is megmaradt a támogatás nagy része.
    Idén hiába emelték szintén nem fogják igénybe venni.
    Nálam van műa ablak még elöző lakótól asszem nem veszek fel azért hitelt, hogy gerébtokos legyen.
    De ha mondjuk az utcai fronra kifizetik a gerébtokos teljes árát akkor meggondolandó lenne.
    Arról nem is beszélve hogy a telep felén már műanyag ablakok vannak mert sutyiba cserélik.
    Amikor \”lassan mondom hogy mindenki megértse\” a rezsi kiköhögése a tét akkor nem valószinű, hogy a gerébtokos ablakot veszem első helyre.

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 146
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.