Wekerletelepi szabályok (műemlékvédelem)

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Wekerletelepi szabályok (műemlékvédelem)

• This topic is empty.
11 bejegyzés megtekintése - 136-146 / 146
  • Szerző
    Üzenetek
    sziporka1974
    Felhasználó

Véleményem szerint ha ezeknek az embereknek a fele gazdag lenne,vagy csak több pénzük lene, akkor nem lenne a sok szabálytalanság…
    Olvasd el feljebb, hogy mennyibe kerül egy szabályos ablak…

gborka
    Felhasználó

Sajnos pontosan tudom!!
    A festésre amit kamrában, festékszóróval végeznek pofátlanság 80000.- et elkérni ablakonként!

De érdemes megnézni ezt a videót amit egy partnerem küldött..
    http://www.felder.at/fg-de/video/felder-hw-wp-fensterfraesgarnitur-iv-78.html

A látottak után elgondolkodtató hogy 3 ablak árából kijön egy ilyen gép+ marószett!

niki
    Felhasználó

A Gyerekház ablakai nem műanyagok. Fából vannak, csak fehérre vannak festve! Aki nem hiszi,menjen el megtapogatni!

Tichy-Rács Eszter
    Felhasználó

Heló!

Geotermikus konkrétan lehet. Annakidején mi megkérdeztük és kettőt kérdeztek vissza: hallatszik? Látszik? Két nemleges válasz után már csak a bányakapitányságnál kellett engedélyeztetni.

eszter

anitak
    Felhasználó

Eszter, ezek szerint nektek van ilyen? Írnál róla néhány szót? Mik a tapasztalataitok?

Tichy-Rács Eszter
    Felhasználó

mire vagy kiváncsi?

Tichy-Rács Eszter
    Felhasználó

mostanra már hallottál eleget a projektről!

Beleszakadtunk, hogy telekürtöljük vele a telepet. 🙂

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Erre én is kíváncsi vagyok. Hogy működik? Kell mellé más is? Kb. mennyibe kerül? Mit lehet vele spórolni?

vaczii
    Felhasználó

Nekem erről az egész ablakos dologról az a véleményem, hogy kívülről nézve egy modern fa-ablak, ha az az eredeti osztásokkal van elkészítve, pont ugyanúgy fog kinézni, mint ez a favorizált gerébtokos. Ráadásul ezek a 100 éves ablakok már újonnan sem a csúcsminőséget képviselték, nem tudom miért kell erőltetni, a telep annak idején nem gazdagoknak, hanem a munkásoszálynak készült. Kb. mintha a panelekre írnák elő most, hogy csak gerébtokos ablakokkal lehet felújítani őket…
    Annak idején textilszigetelésű vezetékek voltak, akkor hozzuk vissza azt is? Vagy az a baj, hogy kinntről is látszódni kéne, hogy kétszárnyú az ablak? De akkor miért lehet belül szigetelt?
    Sőt, bár én is műanyag-ablak ellenes vagyok, de egy fehér zománccal mázolt fa ablak, és egy fehér műanyag ablak közt sincs túl sok különbség, kívülről nézve.
    Közben meg a függőfolyosók leszakadnak, a homlokzatok siralmas állapotban vannak, a kerti bódék mintha budik lennének, de normális pénzből nem lehet őket rendbehozni (sőt, leginkább sehogy). A rondán csatornázott kaputelefon-kábeltévé-telefonhálózatok a homlokzaton meg vannak engedve? A gázvezetéket nem kellene újra falba vésetni? A már generációk óta megosztott udvarokat ugyan ki fogja összenyitni? Inkább maradjanak a dűledező tákolmányok.

sziporka1974
    Felhasználó

Mindenben egyetértek amiről Gyurco írt. Szerintem is siralmas állapotban vannak pl. a többlakásos házak, azokat ki fogja felújítani? Egyik ismerősöm a kis lakóteleppel szemben lakik egy többlakásosban, s 5éve majdhogynem leszakadt a függő folyosó, de sajnos a lakóknak nincs pénzük újat csináltatni, vagy felújíttatni.
    Szerintem az egész \”gerébtokos ablakosdi\” egy nap képmutatás, pedig egyetértek az egységességgel, de azért nem mindenáron, hogy aki nem tudja pl.ezt megfizetni, az lakjon egy lepusztult házban…Főleg, hogy kívülről tényleg nem látszik, hogy hány szárnyú…

üdv
    Kelemen Andi

wob974
    Felhasználó

Újabb ablak gyöngyszem található Corvin – Madách sarkon. Amikor az ízléstelenség találkozik a mesteremberrel.
    Aztán a Kós Károlyon nem egy ház van amin fehérek az ablakok de 1 valaki úgy dönt, hogy ő, Ő, és ezért az ablaka barna lesz. Ilyenek máshol is vannak.
    Mint ahogy az egyik mellékutcában nemrég elkészült ház egyik fele tégla a másik sárga színű.
    És az a rengeteg műanyag ablak még szerencse, hogy \”nem báncsa senki szemét\”.

11 bejegyzés megtekintése - 136-146 / 146
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.