Wekerle/penészesedés

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Wekerle/penészesedés

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 52
  • Szerző
    Üzenetek
    sziporka1974
    Felhasználó

És akkor a hangyákról még nem is esett szó, bár ez az emeleti lakásokat szerintem nem érinti…

admin
    Felhasználó

nem probáltam ezt ki, de egyik ismerösem kuldött erröl egy kis linket, egy \’TED\’ elöadásra: elvileg a szóbanövények muködhetnek mint levegő minőség \’szabályzok\’, lehet hogy a paratartalmán is segítenek.
    Magyar felirata van:
    http://sciencewhynot.blogspot.com/2009/03/ted-talk-of-day-houseplants-and-how-to.html

admin
    Felhasználó

nálunk nincs futés a kis hálószóbában, és minden télen nagyon csunyán bepenészedet a fal ablak melleti alsó sarok, és a para folyt az ablak uvegen. Tavály nyáron szigeteltunk a kulsö falat, és most eltunt a penész, és az ablakok szárazok reggel… nem értek hozza, de örülők hogy megszunt..
    Hátha másnak is muködik, csak vigyázz arra, hogy olyan falat leszigeteled, ami szabad leszigetelni…

admin
    Felhasználó

sajnos, az ezermesterakiröl beszéltem, nem járult hozza, hogy a nevét nyilvánoságra hozzunk… de a számot szabad nekem adni másnak, ha irtok nekem: trace.wheatley@gmail.com.
    Egyebkent nagyon örulnék ha a helyi \’kismesterek kisokos\’ és valamiféle helyi gazdasság segítő program hoznánk létre…igaz hogy nagy munka, de hálás munka is lehetne… pl. valamiféle Wekerle \’bonusz\’ kereskedelemnek az alapja lehetne, mint a Talentum:
    http://lmv.hu/talentum

sziporka1974
    Felhasználó

Milyen falat nem szabad leszigetelni?

Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

Laikusként:
    sztem a következőket pl.
    – a dísztéglás burkolattal rendelkező falat, (ilyen van is az ismeretségi körömben, egyszerűen nem találtak olyan anyagot, ami élethűen pótolja az eredeti téglákat);
    – a pedagógus házaknak a fa berakásokkal díszatett változatát sztem biztosan nem
    – a \”szívecskés\” házaknál, amelyiken van gipsz dísz, azt mindenképpen pótolni kell a szigetelés után, ugyanúgy…

biztosan van mág más is, nekem ennyi jutott eszembe hirtelen.

sziporka1974
    Felhasználó

Köszönöm Zsuzsa:-)
    Lehet, hogy túl laikus és fura lesz a kérdés: ha van dísztégla a falon, akkor körülötte sem lehet leszigetelni? Akkor hogyan \”védjem\” másként a falakat a vizesedéstől illetve hogyan csökkentsem a fűtésszámlámat?:-)
    üdv
    Andi

Grg
    Felhasználó

Mi emeletiek vagyunk, és bizony elég csúnyán penészedett a lakás.
    Sajnos egy 12 lakásos háznál nem jöhetett szóba a külső szigetelés, igy egyéb alternativák után kutatva találtuk meg a Masterclima nevű szigetelést. Ez mészpor és papir préselt keveréke ha jól emlékszem (kinézetre mint az ytong csak puhább) és kimondottan nedves, penészes falakra ajánlott, mert a nedvességet is kiszedi a falból.
    Tudom, a belülről szigetelés nem a legjobb, de 2 éve amióta megcsináltuk, nincs penész, sem pedig pára. Azelött simán 65%++ volt a páratartalom, a 60%már kész csoda volt, most 65-67-nél magasabbra nem megy, ennyire is csak akkor ha a lakásban van teregetve, de egy szellőztetés simán megoldja, nem úgy mint régebben.
    Persze ennyire nem volt szimpla a dolog. Ugyanis az előző tulajék valamilyen műanyag vagy diszperziós festékkel festettek, ezt mi levakartuk -volt vagy 3 réteg- és ezután sima szinezett mésszel festettünk újra. Azóta nem találkoztunk penésszel.

A \”desztillált víz gyártása\” nálunk is ment minden ablakon/ajtón csak úgy ömlött, naponta többször is kellett törölni. A szigetelés/meszelés után ez majdnem megszünt. Igaz azóta ajtó/ablak csere is volt.

wob974
    Felhasználó

Anyáméknál un. fa europrofilú ablakok vannak (anno elöző lakó)
    sohasem penészedett még semmi. A szoba ablakok nem bukók de nem szokták kinyitni, mert ahhoz el kéne pakolni 5 köbméter virágot és teregetni is szokott bent télen.
    A fürdőszobában is hasonló a helyzet bár ott egyszer volt de ezt egy csőradiátor felszerelése teljesen orvosolta.

sziporka1974
    Felhasználó

wob974, akkor Anyukádék hogyan szoktak szellőztetni?
    Szerencséjük van akkor a lakással. Fenti lakók?
    Üdv
    Andi

Polgárka
    Felhasználó

Attila ajánlotta a páratartalom csökkentését is, nálunk is ez vált be. Ez nyilván csak akkor lehet megoldás, ha a páratartalom tényleg magas (>50%), sziporkáéknál nem ez a helyzet, ha jól értem.

2 éve vettünk egy nagyon penészes lakást négylakásosban (tehát földszintit). Olyan penészes volt mindenhol, a tetőtérben is, hogy volt vevőjelölt, aki ezért mondta vissza, s mi is olcsóbban jutottunk hozzá emiatt. Amikor megvettük, minden ismerősöm hőhidakról beszélt, és nagyon szkeptikus volt.
    Penészölővel kimeszeltünk, és kifestettük a lakást. Azután egy szellőztető rendszert építtettünk be, ami az összes szoba falainak átfúrását igényelte; a szabadba nyíló lyukakat olyan fedő fedi, ami 50%-os páratalalom felett kinyílik. Van egy központi egység, ami ha magas a páratartalom, elkezdi szívni a levegőt a szobákból. Csak fűtési szezonban kell működtetni, gyakorlatilag alig fogyaszt áramot. 2 éve használjuk, egyetlen penészfolt sincs azóta. Folyamatosan friss a levegő a lakásban, szellőztetni nem is kell, de nincs hideg vagy huzat. Asztmára/porallergiára hajlamos kisfiamnak kifejezetten jó, az oviban allergiás náthája van folyton, itthon sosem. 300 ezer volt az ára.

A rendszer kiépítését végző cég azt mondta, új lakóparkokban már automatikusan építenek be ilyen rendszert a túl jól záródó ablakok miatt a lakásokba. Nem akarok reklámozni, ezért nem adok meg cégnevet, de ha a keresőbe a penészmentesítést írjátok be, az első találatok között lesz a szóban forgó.

sziporka1974
    Felhasználó

Polgárka, s télen nem növeli meg ez a rendszer a fűtés számlátokat? Hány fokot tudtok csinálni a lakásban télen?

Polgárka
    Felhasználó

Nem növelte meg érezhetően. Nagyon jól szigetelte az előző lakó a lakást, új nyílászárók stb., épp ezért magas a páratartalom, viszont a fűtésszámlánk gondolom emiatt alacsony – 12-14 ezer körül van a havi átlag (télen-nyáron ugyanannyit fizetve). 20 fokot tartunk nappal, éjjel 19-et.

wob974
    Felhasználó

Speciel kinyitják az ajtót.
    A tetőtérben meg lehet nyitni ablakot bármikor.
    Nem fszt de nem emeletesház.

sziporka1974
    Felhasználó

Akkor tényleg jól leszigetelte.
    én 20fokban fázom:-)
    üdv

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 52
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.