Wekerle/penészesedés

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Wekerle/penészesedés

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 52
  • Szerző
    Üzenetek
    Sági Zenina
    Adminisztrátor

Ehhez mindenképp kell segítség. Kereslek majd emiatt is.
    Valaki még csatlakozna???
    Zenina

szrituka
    Felhasználó

Mármint mihez csatlakozni? Mestereket keresni és beszélni velük? Az utcánkban pl van két autószerelő meg talán tudok egy bicikliszerelőt is… varrónő, cipész is van. Ilyesmiről lenne szó, vagy ennél bonyolultabb a feladat? Meg van itt két Mindig Mindent Tudó Őslakos Néni, velük is érdemes beszélni. R

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Erről van szó. Szisztematikusan felkeresni az összes wekerlei szolgáltatót. Kereslek téged is! 🙂

anitak
    Felhasználó

Jó nagy vállalkozás! 🙂 Én egyelőre arra gondoltam, hogy a fórumhasználók ajánlják azt a néhány szolgáltatót, akiket ők ismerenek, és jó véleménnyel vannak róluk.
    És emellett lehetne a szisztematikus megkeresést. Az előbbire azért van szükség szerintem, mert pl. a varrónőt, akihez járok, vagy a kőművest, akiről írtam, nem hirdeti semmilyen tábla, csak informális csatornákon keresztül tudok róluk.

szrituka
    Felhasználó

Oké, varrógépszerelő is van 🙂 meg gyerekrevigyázó, meg nyelvtanárok, meg korrepetáló tanítónő (ha lehet nem hivatalosat is…) R

adorján edina
    Felhasználó

Hah!! Nyelvtanárokat mondtál volna??? Nagyon keresek egy olyan német nyelvtanárt, aki középfokú C tipusú nyelvvizsgára felkészitene!
    Kedves Rita! Ha tudsz ilyet, légyszi irjál!
    E.

szrituka
    Felhasználó

Szia Edina, angolost tudok egyelőre, de az Erkel iskola némettanárai talán vállalnak felkészítést. Nem ígérek semmit, de keresgélek…

wob974
    Felhasználó

Lehet tudok neked aki németből felkészit.

MolnarMoni
    Felhasználó

Lehet, hogy egyenesen Attilához kellene címeznem?
    A kérdésem: hogy lehet az, hogy itt mindenki penészesedésről beszél, nálunk meg olyan száraz a levegő, hogy éjszakára kénytelen vagyok folyton a gyerekszobában teregetni? (volt már kruppos rohama a lányomnak) Utóbbi miatt beszereztünk egy páratartalom-mérőt, és nem csak a tetőtérben, az első emeleti \”földszinten\” is száraz. Fent 30-35% teregetés nélkül. Pedig az ablakok rosszul záródnak. Nem a párásítót tartanám megoldásnak hosszú távon, hanem az érdekelne, hogy hogyan lehet egy lakás páratartalmát a másik irányba (nem a penész a probléma) befolyásolni kevésbé \”mesterségesen\”, mint a párásító. Előző (nem panel) távfűtéses lakásunkban teregetés nélkül 50% volt a páratartalom, pedig sokan a távfűtést okolják a száraz levegőért.
    A segítséget előre is köszönöm, bárkitől jön…

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Kedves Móni!

Szerintem érdemes lenne a kapcsolatfelvételt kihasználnod. Klikkelj a keresett személy nevére (persze bejelentkezve) és a felső \”fülek\” közül válaszd ki a kapcsolat fület. Ott kitölthetsz egy formulát, amelynek tartalmáról a címzett e-mailben értesül majd.

Üdv,
    Zenina

sziporka1974
    Felhasználó

Mi jelenleg egy 6lakásos ház földszintjén lakunk a Zalaegerszeg utcában. Az összes lakás itt lent penészedik, minden lakásban (így nálunk is)van páraelszívó (Ceresit), a páratartalom mérő a mi lakásunkban általában 50%körül mozog (valamikor ez alatt van,tehát száraz), ennek ellenére mégis penészedik az összes lakás.
    Mindenki sokat szellőztet, nincs mindenhol új nyílászáró, valahol cirko van, valahol pedig konvektor fűtés van, ja és a fürdőben tereget mindenki. Szerintem nálunk a talajvíz okozza a problémát, mivel ezeknek a házaknak nincs normális alapjuk…
    Mi a nagy esőzésekkor nyáron is penészedtünk…

Én nagyon szeretem Wekerlét, csak azt nem értem, hogy mindenki csak azzal törődik, hogy milyen szép telep, s hogy tartsuk be az építészeti előírásokat, de azzal senki nem foglalkozik, hogy mi lehet ezekre a dolgokra a megoldás…Sajnos nem mindenkinek van pénze pl.szigeteltetni.

üdv
    Andi

P. István
    Felhasználó

Sziasztok,

mi mostanában tervezünk a Wekerlére költözni.
    Szeretném megkérdezni, hogy a penészedés csak a földszinti lakásokat érinti, vagy az emeletieket is?

Köszi és üdv,

P. István

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Szia!

Ez lakás és ház függő. Mi a földszinten lakunk, talajvíz problémánk nincs. Csak páralecsapódás, de jó lakberendezéssel ez a probléma nem is jelentkezik (lásd az első bejegyzésemet). A páralecsapódás miatti penész viszont az emeleten ugyanúgy jelentkezhet. Ebben a szélső lakások jeleskednek, mert nagyobb a hideg falfelület… /Érdemes a külső falak mentén lévő hideg sarkoknál a padlóhoz közel eső részeket szemrevételezni./

Üdv,
    Zenina

anitak
    Felhasználó

Sőt, ha belépsz a lakásba, rögtön érezni lehet, hogy olyan, mintha kicsit elhasznált, nedves lenne a levegő, nem friss, tiszta. Én korábban azt hittem, hogy azért ilyen, mert nem takarítok elég alaposan, de aztán, mikor más wekerlei lakásokban is jártam, megnyugodtam 🙂

És szerintem is fontos, hogy lakásvásárlásnál megnézd a sarkokat! Mi annak idején nem néztük meg, csak mikor az előző tulajdonos kipakolta a bútorait…

sziporka1974
    Felhasználó

Szia,
    Sok helyről hallottam néhány felső szinten (különböző házakban) lakó ismerősömtől, hogy ők is penészednek. Jellemzőbb ott a penész ahol kevésbé napos a fal, vagy pl. új nyílászárókat tettek fel…

Üdv
    Andi

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 52
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.