Újra a piac téma

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Újra a piac téma

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 46-60 / 95
  • Szerző
    Üzenetek
    Sági Zenina
    Adminisztrátor

Nem is arra gondoltam, akinek megvan a maga ügye, és annak utánajár. 🙂 Persze, tudom én is, hogy mindenki másmilyen vérmérsékletű. Csak amikor a pánikkeltés megy, azt nem szeretem.

niki
    Felhasználó

Hát igen, jelen esetben is bebizonyosodott, hogy csak üres, valós információkat mellőző, pánikkeltésről volt csak szó, és még az a 2 hetet sem kellett kivárni, amit megjósoltam….

Nagyon jó lenne, ha tényleg vennék többen a fáradtságot, és megkeresnék kérdéseikkel a hivatalt, ahelyett hogy másokat rémisztgetnek.

Rekacs
    Felhasználó

Köszi Zenina!!
    Nagy vagy!!!!!!:)
    Rékacs

Boros János
    Felhasználó

\”Nagyon jó lenne, ha tényleg vennék többen a fáradtságot, és megkeresnék kérdéseikkel a hivatalt, ahelyett hogy másokat rémisztgetnek.\”

Ez érvényes a zajvédő falra is. Akarjuk is meg nem is.

csucsu56
    Felhasználó

Megértettem amit írt. Itt nem lehet elmondani a véleményt, itt csak felajánlást lehet tenni, és mindenre szépet jót mondani. Köszönöm!

Boros János
    Felhasználó

Kedves csucsu56!

Én ezt amit nekem tulajdonít nem mondtam, de nem is gondolom. A bejegyzésem arra vonatkozik, hogy ismereteim szerint a falat sokan akarják. Több mint 20 éve megy erről a vita. Volt egy csomó lakossági fórum. Ezekről az ellen érvekről ott soha nem esett szó? Lehet itt ellen vélemény mondani, de amikor már elkezdték a beruházást talán egy kicsit későnek tűnik. Ha végig nézi a többi fórum témát, akkor láthatja, hogy bíráló vélemények is megtalálhatóak szép számmal.

csucsu56
    Felhasználó

A fallal kapcsolatban csak annyit engedjen meg, hogy egy hasonlattal éljek. Ha Ön egy nadrágot kíván venni, bemegy az üzletbe és ott egy olyan nadrágot mutatnak aminek fél szára van csak meg, akkor azt megveszi? Gondolom nem. Hát igy jártunk mi a zajvédő fallal. Mutattak egy szép tervet, de a kivitelezésnél már nem azt kapjuk, mert Gajda úr válasza az volt: \”erre van pénz\”.
    Köszönöm, hogy elolvasta.

gborka
    Felhasználó

Kedves Boros úr!

A hozzászólásokat olvasva gondolom jó néhányan közelebb vannak a tűzhöz mint mi!
    Így több információval rendelkeznek bizonyos dolgokról.
    De vhogy csak részletek kerülnek ide.
    Én mindig is szerettem az építő jellegű kritikákat mert abból is tanulhat az ember.
    A \”rémisztgetés\” mögött én aggodalmat sejtek!
    Mert jobb félni mint megijedni.

Boros János
    Felhasználó

Kedves csucsu56!

Ebben igaza lehet.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Na erre kíváncsi vagyok. Kire gondolsz, aki közel van a tűzhöz? Hadd tudjam, mert ezzel azzal megkeresném. 😀

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Kedves János!

Én azt látom, ahogy olvastam a másik topik bejegyzéseit, hogy csucsu56 elég jól körbejárta a problémát, és jogosnak tűnnek az aggodalmak. A pánikkeltés szerintem sokkal inkább az, amikor info nélkül, alaptalanul találunk ki ijesztő dolgokat, ahelyett, hogy felkutatnánk vmi autentikus információ forrást (ami nem kizárt, hogy téves, de nem vaktában \”lövöldözés\”).

gborka
    Felhasználó

Én már ezt privátban kitárgyaltam valakivel aki aktív tag ezen az oldalon, ezek szerint nem csak én gondolom így…
    De neveket nem mondok.
    Számomra érdekes az is, hogy itt a fórumon csak egy maréknyian vitázunk, mérgelődünk erről arról a többiekkel mi van???
    Hol vannak?
    Vagy csak mi élünk wekerlén??

Boros János
    Felhasználó

Beáznak a bizonytalan hatású anyagokkal befestett pavilonok

2010. július 13.
    Eredetileg május elején kellett volna megnyílnia a felújított wekerlei piacnak, ám a hatósági engedélyek késése miatt egy hetet csúszott az átadás. Június 22-én azonban ismét bezárt, és július 6-ig tábla hirdette, hogy élelmiszert tilos árusítani a piacon.

A Gutenberg téri piacot a „Wekerle, ahol értéket őriz az idő” elnevezésű európai uniós projekt keretében újítottak fel, ám az engedélyezésért felelős hatósági állatorvosnak több kifogása is volt, így június végén átmenetileg két hétre be kellett zárni.

– Tudomásom szerint az új pavilonokat olyan festékanyaggal kezelték, amely élelmiszerrel érintkezve mérgező lehet – tájékoztatott Tarnai Richárd országgyűlési és önkormányzati képviselő. – Már ez is hihetetlenül hangzik, de az még inkább, hogy a pavilonok beáznak, s az esővíz ugyancsak nem tesz jót az élelmiszereknek. Elég felelőtlen gazdálkodás történt, hiszen a pavilonok megfelelő átalakítása további költségekkel jár. Kétszer fizet az önkormányzat azért, mert nem volt kellően körültekintő a pavilonok átvételekor.

A problémát részben elismeri a projekt vezetője, Albert Ágota, ám szerinte nem az önkormányzatnak kell állnia a többletköltséget.

– A múlt hét óta ismét lehet élelmiszert árusítani a piacon – szögezte le Albert Ágota. – A hatósági állatorvos megadta a szükséges engedélyeket. A fazsindelyes pavilonok valóban beáznak, ennek kijavításáig esős napokon az élelmiszert takarni kell az árusoknak. Szeptember 15-ig kell kijavítani a pavilonokat.

Elmondása szerint jelenleg még nem bizonyított, hogy a pavilonokat valóban mérgező hatású anyaggal kezelték, ahogy az állatorvos vélelmezi.

– Igazságügyi szakértői vizsgálatot kezdeményeztünk – folytatta a projektvezető. – A szakértői vélemény dönti majd el, kelle valamilyen intézkedést tenni. A felelősséget ugyancsak a szakértői vélemény alapján lehet majd megállapítani, de az biztos, hogy az önkormányzatnak nem kell kétszer fizetni, többletköltsége ezért nem lesz a kerületnek. Sütő-Nagy Zsolt

Boros János
    Felhasználó

Tarnai Úr előbb tájékozódi kéne, azután állítani azt, hogy az önkormányzatnak kétszer kell fizetnie.

csucsu56
    Felhasználó

Látom olvassa a helyi témát, akor talán már nem emlékszik rá, hogy a fallal kapcsolatban tavaly május 27-én megjelent egy írásom, amiben minden sérelmünket leírtam, és meg is jelentette Sütő-Nagy Zsolt.Tehát nem most kezdtünk el aggódni, már több mint egy éve tart ez a probléma.

15 bejegyzés megtekintése - 46-60 / 95
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.