Újra a piac téma

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Újra a piac téma

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 95
  • Szerző
    Üzenetek
    Sági Zenina
    Adminisztrátor

Én most épp nyaralok, de számomra misztikus, hogyha mindenkit izgat ez a kérdés, vajon miért nem hívja fel senki az ÁNTSZ-t, vagy az önkormányzatot??? Éljen a találgatás!

anitak
    Felhasználó

Ezek a hozzászólások kezdenek hasonlítani a régi fórum (http://sgforum.hu/forum.php3?azonosito=wekerle)indulatos, rossz hangulatú és értelmetlen vitáihoz. Inkább ne, jó?

niki
    Felhasználó

Szerintem kb 2 hét múlva meg fog nyílni a piac.

Hajnalka
    Felhasználó

Nemrég bukkantam erre a lapra:
    http://www.elotiszaert.hu
    Hetente járnak a Komjádi előtti piacra friss gyümölccsel, zöldséggel, közvetlenül a termelőktől, lehet előre rendelni is.
    Eljátszottam a gondolattal, hogy milyen jó lenne, ha a közelben is lenne ilyen lehetőség… Ha kinyit a piac, ide lehetne őket csalogatni 🙂
    Múltkor szombat reggel kimentünk a wekerlei piacra, hogy valami gyümölcs jól jönne, és csak az egyszem állandó zöldséges volt nyitva, gondolom azért, mert az ÁNTSZ nem engedi a normál piacozósokat. Nem vagyok egy nagy piacjáró, de eléggé csalódott lettem…

Boros János
    Felhasználó

Az a régi fórum évekig kítűnően működött, amig egy pár fórumozó a piszkos, izléstelen bejegyzéseivel tönkre nem tette. Tudom mert a mai napig én kezelem. Sajnos a \”jóindulatú\” akárkinek köszönhető az ottani nagy csend.

Boros János
    Felhasználó

Az a régi fórum évekig kítűnően működött, amig egy pár fórumozó a piszkos, izléstelen bejegyzéseivel tönkre nem tette. Tudom mert a mai napig én kezelem. Sajnos a \”jóindulatú\” akárkinek köszönhető az ottani nagy csend.

anitak
    Felhasználó

Igen, tudom, régen nagyon jól működött a régi fórum, én is olvastam, de aztán az állandó viták, kötözködő hozzászólók miatt hanyagoltam. De ez a honlap és benne ez a fórum nagyjából pótolja azt, ugye?

Boros János
    Felhasználó

A kettő kicsit más. Ez a honlap abból a régi honapból indult, amibe az a fórum is tartozott. Amikor a centenáriumi események elindultak, akkor vette meg a wte azt a holapot, és abból indult ez. Azt is mondhatnám, hogy az volt az \”ösanya\”. Sokaig nagyon jól működött, de az akkori tulajdonosoknak nem volt már idejük, és kedvük üzemeltetni. Röviden ennyi a történet.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Megkérdeztem a piacról a Kispest Kft-t. Ezt a választ kaptam:

\”Kedves Zenina!

Kedden (július 6-án) a hatósági állatorvos újra engedélyezte az élelmiszer árusítását a piacon, kikötésekkel. Az Önkormányzat Intézkedési Tervet adott át az állatorvosnak az állatorvos által felvetett problémák megoldására, a kapott határidő 2010. szeptember 15. A kikötések teljesítése esetén hatósági bezárás nem várható, viszont a javítási munkálatok alatt elképzelhető egyes pultok lezárása. Az Önkormányzat törekszik arra, hogy az egész piac lehetőleg ne legyen egyszerre lezárva, a javítási munkák végzése szakaszos legyen (ez a hatósági állatorvos kérése is). A javításhoz a tervek elkészültek, ezek az állatorvosnak is át lettek adva. A javítások nem a garancia terhére történnek – egyelőre -, az Önkormányzat igazságügyi szakértőt vont be, hogy annak megállapításai alapján a javítás költségeit ráhárítsa arra, akinek mulasztása azt okozta.

Üdvözlettel:
    Albert Ágota\”

csucsu56
    Felhasználó

T. Zenina!
    Köszönöm a tájékoztatást, végre valamit tudunk. Ebben az a szomorú, hogy megint valakik hibáztak és itt a nyár a zöldség szezon és pont akkor van a hiba ezen a kis piacon, és mi akik nem tehetünk róla nekünk a legrosszabb.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

lakópark ügyben:

\”A pályázat alapján az önkormányzat vállalt 5 éves fenntartási időt, úgyhogy bármi is történik, a piacnak piacként kell megmaradni. \”

A fenti szintén Kispest Kft.-től info.

De félinfot hallottam arról, hogy tervben van a bódék felújítása is (távlati terv). Tehát a piac funkció marad.

Mivel Wekerle ideiglenes műemlékvédelem alatt áll, lakópark/áruházlánc/parkoló/mittomén építésre nem is igen lenne mód. Ez utóbbi építésztől származó észrevétel. 🙂 (Gondoljatok csak az ablakokra…)

csucsu56
    Felhasználó

Zenina nagyon köszönöm, igen megnyugtató lenne, pláne ha az állandó árusitó helyek is megujulnának, illetve a környezetbe illők lennének. Én már arra is gondoltam, hogy ehhez nagy átépítésre sem volna szükség. Mint a színházakban, vagy filmforgatásonkon a díszletek, olyan módszerrel a külső homlokzatát átalakítani ezeknek az üzleteknek nem kerülne olyan nagy költségbe, mint a teljes átépítésük.
    Lehet, hogy hülyeség, de elgondolkodtam rajta.

sziporka1974
    Felhasználó

Sziasztok,
    nem engednék pl. az áruházlánc építését, azt nagyon jó dolognak tartom, de a akkor a teniszpálya helyén anno miért akartak Penny Market-et nyitni? Ez is Wekerléhez tartozik…
    üdv

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Talán mert akkor még nem volt műemlékvédelem alatt a telep. Most meg van. 

A szándék nem feltétlen baj. A baj az, ha tűzzel vassal keresztül viszik, a lakók ellenében. Szerintem. Játszunk el a gondolattal, hogy mi lenne, ha mindenki akarná, csak a hatóság nem. Mondjuk mert műemlékvédelem. Hm? Én annak lennék a híve, hogy a lakossággal és a szakemberekkel EGYÜTT találják ki a megoldásokat. Azaz az érintettekkel. (Ezt szeretnénk mi néhányan az ablakok és sufnik kapcsán Wekerlén.) Erről szólna a részvételi demokrácia. Persze ehhez kellenek az emberek, akik részt akarnak venni. És ezért jók az olyan civil szervezetek, mint a WTE, mert teret, erőt ad az embereknek. Csak már itt is látható, hogy elkényelmesedünk, és tőlük (\”A szervezettől\”) várjuk a megoldást. Csakhogy a WTE, vagy bármely civil szervezet \”mi\” kisemberek vagyunk. Itt tanakodtatok, jöttek az ötletek, stb. senki nem emelte meg a telefont, vagy írt egy e-mailt, holott elvileg nagyon érdekelte téma…

csucsu56
    Felhasználó

T. Zenina!
    Sajnos erre már nem volt időm, de megtettem volna, ha nem a zajvédő fallal lennék elfoglalva. /már 102 embert kerestem fel személyesen a véleményüket kikérve/. Rengeteg energiát emészt fel. De megértelek, és amit eddig szereztél információkat a piacról nagyon köszönöm neked.

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 95
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.