Üdvözlünk a Kertbarát kör közösségi vetőmagbankjában!

Kezdőlap Fórumok Fórum Zöld Hajtás Üdvözlünk a Kertbarát kör közösségi vetőmagbankjában!

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 17
  • Szerző
    Üzenetek
    tracey
    Felhasználó

Üdvözlünk a Kertbarát kör közösségi vetőmagbankjában!

tracey
    Felhasználó

Eltette a vetőmagokat tavaly? Van különleges salátája, fűszernövénye, hagymája, zöldségféléje, virághagymája, gyökere, gumója? Akkor lépjen be a Kertbarát kör közösségi vetőmagbankjába és vegyen részt a csereberében!

Szívesen ültetne kiskertben, balkonládában, körfolyosón?
    Szívesen látna több virágot, konyhakertet Wekerlén?
    Szeretné látni milyen magokból nő a wekerlei termény?
    Szívesen ajándékozna a saját kertjéből származó vetőmagokat
    másoknak?

A Bank elsö nyilt napja: április 9-i Családi Zöld Szombaton, Wekerlei Kulturházban, 3-tól. Belépő: egy csipetnyi vetőmag!

Hajnalka
    Felhasználó

Ez mekkora ötlet!
    Sajnos nem tudtam elmenni a rendezvényre, de szívesen csatlakoznék. Most épp rebarbarába vagyok bele lelkesedve, vettem magokat, pár hete vetettem edénykébe, néhány már ki is hajtott, de még van szárazan is, ha valakit érdekel. Ha megnő, elég nagy lesz, azt mondják.

szrituka
    Felhasználó

Szia Hajni, szívesen cserélek magot, mondd, mit szeretnél? Az itthoni készlet még szűkös, van tökmag, zsázsamag, fűszermagok, tőben pedig menta, citromfű, trombitafolyondár vagy még csíráztatható hagymamag is akad pl.

tracey
    Felhasználó

Ami marad a szombati zöld programról szivesen beviszem a társaskörbe – csernai zsuzsival abban maradtunk, hogy egy \”vetőmag bankot\” müködtetunk a WTE-ben: másszóval, egy cipődobozba teszunk a sok mag amit kaptunk szombaton, kis táskákban, és aki hoz, el is vihet!
    Sok fuszernövény mag van, és sok vadvirág mag is: egy pár kulönlegeség is hozták, pl krétai lilium… én pedig most a szivárvány mangolddal kisérletezek, és az ökörsziv paradicsommal… 🙂

Hajnalka
    Felhasználó

Szia Rita,
    Nagyon köszi, én most igazán a kifagyott rozmaringomat szeretném pótolni (jaj, ha arra a rozmaringos szilvás morzsasütire gondolok, elérzékenyülök) meg kakukkfű is jól jönne. A trombitafolyondárt nem ismerem nagyon, de kipróbálnám.
    Rebarbarából palántát vagy magot szeretnél inkább?
    A megmaradt magokat beviszem akkor majd a Társaskörbe.

Hajnalka
    Felhasználó

Ja, és estikéből is van még sokfélém!

szrituka
    Felhasználó

Szia Hajni, ismered a trombitafolyondárr valamennyire? Aránylag napos helyet szeret, fölkapaszkodik magasra, lehet oldalirányba is terelni. Nekünk narancsos-pirosas virágú van, szólj, ha mehet, most kezdenek hajtani a levelek. És inkább palántát szeretnék 🙂 R

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Sziasztok!

Estike nekem jöhet, imádtam gyerekkoromban az illatát! Trombitafolyondárt okosan kell ültetni, mert erősen fásodik, így nem mindegy, hogy mire futtatjátok fel (később is el kell, hogy bírja). Rebarbara palántára beneveznék, de csak egy vagy két darab erejéig.

Nálam van petrus ill. rukkola mag és vhol még jégsaláta is. Rozmaring és zsálya ágacskát illetve hamarosan oreganot is tudok adni (most kezdett hajtani). A kakukkfüvem egyenlőre nem mozdul. 🙁 Van még tormám és borsikám is.
    Kakukkfüvet amúgy asszem a közértben kapható kiscserepes történetből ültettem ki pár éve és vidáman vette eddig az akadályt.

Amúgy ajánlom figyelmetekbe a fűszervajat, főleg, ha többnyire saját az alapanyag is:
    http://wekerletelep.eu/node/553

Hajnalka
    Felhasználó

Szia Zenina,
    Estike magok és egy adag rebarbara palánta letétben Ritánál!
    Szép napot,
    Hajnalka

szrituka
    Felhasználó

Hajni, köszönöm a palántát és a magokat, posta megy Zennek… az egyik kis rebike sajnos megadta magát :-)) a másikra, mint a szemem fényére!

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Mikor vehetem át?

szrituka
    Felhasználó

egy telefon…

Fóti_Era
    Felhasználó

Halihó!

Én paradicsompalántát tudnék ajánlani cserealapnak.

Van zömök, koktél, manó és sima bolti paradicsom magjából hajtatott.

Érdekelne rozmaring, rukkola, vagy kakukkfű de régi vágyam (csak idén se sikerült hajtatnom) a levendula is.

Aki magabiztos és gyakorlott kertész, annak mondanám, hogy van eper is, ami igen szaporán futkos mifelénk, tehát lehet azt is vinni, aki tud segíteni, hogy hogyan vegyem ki, hogy meg is maradjon.

tracey
    Felhasználó

Nálam maradt a Föld Napjá palánta csereberéből kb 50 pari palánták: koktél, törpe, befözős. Akinek kell, irjon mailt. trace.wheatley kukkac gmail.com – cimemre.
    Era, rengeteg rukkolám van, mag is, palánta is: kb három hét utan már lehet kezdeni szedni, ha csak simán vetted magat. Szivesen adom belölúk, pl. ott hagyom nekem a társaskörben. Orientál saláta keverék is probálok idén, ami izleni fog, ha a rukkolát szereted; sok féle csipös levél, minden színben, méretben.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 17
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.