Túrós kalács – kenyérsütővel

Kezdőlap Fórumok Fórum Receptek egymás között Túrós kalács – kenyérsütővel

• This topic is empty.
5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
  • Szerző
    Üzenetek
    Sági Zenina
    Adminisztrátor

Túrós kalács – kenyérsütővel

Sági Zenina
    Adminisztrátor

A hétvégén kalácsot terveztem. Először simán mazsolásat, de aztán eszembe jutott, hogy az emberem túrómán, így a hűtőben lapuló negyedkiló felhasználásán törtem a fejem. Így jött a töltött kalács ötlete.

A remek Tesco gazdaságos kenyérgépemhez kaptam kis receptkönyvet, abban van egy kalácstészta leírás is, azon módosítottam itt-ott, íme (ilyen sorrendben megy a kenyérsütőbe):

1/3 pohár langyos tej
    2 felvert tojás
    2 evők margarin apróra vagdalva
    3 pohár rétesliszt
    4 evőkanál cukor
    1 zacskó vanilincukor
    1/2 teáskanál só
    2 teáskanál száított élesztó

Tészta dagasztásra állítva, azt hiszem másfél óra.

A negyedkiló túrót talán 2-3 evőkanál tejföllel, ízlés szerint cukorral és vaníliás cukorral (ha valaki szereti, akkor mazsolával, amit a tésztába is lehet pottyantani, tejföl helyett mehet bele tojás is, ki hogy szereti) ízesítettem.

Amikor a tészta megkelt, kinyújtottam, és három szélesebb téglalappá vágtam. Azokat is kinyújtottam. Egyenként végig töltöttem túróval a lapokat és felhengerítettem. Végig összecsíptem a tésztát, hogy ne folyjon ki. A három töltött \”kígyót\” összenyomtam az egyik végükön, majd mint a hajat, befontam. Sütőpapírra tettem, picit még kelesztettem a tepsiben. Egy felvert tojással megkentem és 180 fokon előmelegített sütőbe dugtam, ahol kb 40 perc alatt megsült. Gyorsan fogyott.

Ezt is lehet diós lekvárral, mákos töltelékkel vagy kakaóval készíteni.

MolnarMoni
    Felhasználó

Nem potyogott a túró belőle? Nekem is megfordult már a fejemben, hogy batyu helyett lehetne beletölteni a kalácsba, de féltem, hogy szeleteléskor mind szétszóródik a töltelék. Vagy a telföl összetartotta? Én tojást szoktam beletenni.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Hát, a szeletelésnél látszik, hogy elég jól egyben maradt, persze morzsák azért lehullanak, de azok amúgy is. A tojás biztosan jobban összetartja, de így sem volt gond. Ha sötét a töltelék, még látványosabb szeletet lehet kapni, de így is szép volt. Lehet, hogy karácsonyra ilyen diós és mákos lesz.

Hacsak valakinek nincs egy igazán jó beigli receptje. 🙂 Én a kicsit szárazabb, omlós típusút szeretem, nem annyira a kalácsot.

Hajnalka
    Felhasználó

Tegnap rávettem én is magam – az Általad való ihletettségtől 🙂 – és sütöttem én is kalácsot, gépben kelesztve. A tésztájába tettem mazsolát, tölteléknek meg margarinos-cukros-fahéjjas krémet kentem. szívmelengetően szép és nem mellesleg nagyon finom lett! Köszi!

5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.