Szúnyog invázió

Kezdőlap Fórumok Fórum Wekerlei csevegő Szúnyog invázió

• This topic is empty.
9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Szerző
    Üzenetek
    Sági Zenina
    Adminisztrátor

Szúnyog invázió

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Van valakinek ötlete, hogy kihez lehet fordulni az elképesztő szúnyog mennyiség miatt? Lehet a városban irtani? Vagy mit lehet csinálni? A kertben vagy árnyékban nem lehet megmaradni, de 6 után a játszótér bokros részei is veszélyesek. A gyerekeken óriási puklik növekednek: a nagyobbiknak a szeme pár napig olyan volt, mint akinek behúztak, nem tudta kinyitni a dagadástól. Ha ez így marad egész nyáron, nem merünk majd kimozdulni a kertbe. Nem tudjuk, hogy naptejjel vagy szúnyogrisztóval kenjük-e őket.

gborka
    Felhasználó

Van megoldás!!
    A múltkor az OBI-ban láttam fáklya olajat szúnyogok ellen
    A földbe szúrható bambusz fáklyába kell tölteni és a kanócot meggyújtani. De eredményes a kéken világító elektromos csapda is!
    Azt a gyerekek miatt magasra kell felszerelni

szrituka
    Felhasználó

Mi is megdagadtunk, a gyógyszertárban adtak kisgyereknek is való nagyon jó hűsítő krémet, Unguentum Aluminii Acetici Tartarici, a fürdőkrém-popsikenőcs családból. A gyógyszertárat pedig több réteg Off-irtóval beterítve érdemes megközelíteni :-)) Vagy a fáklyával, csak úgy nehéz tolni a babakocsit…

MolnarMoni
    Felhasználó

Hát igen, de azt hiszem, Zenina gyökeres változtatásra gondolt, mert az ember mégsem mehet fáklyával a kezében az utcán vagy ácsoroghat a gyerek mellett a játszón, ahogy Rita is írta.
    Én több helyről is hallottam (egyszer talán a Kossuth Rádióban is), hogy a szúnyogirtó, amit régebben/eddig használtak, az tilos az EU miatt, amit meg lehetne, az túl drága, így aztán nem irtanak. De hogy ez kinek az asztala? Pedig a nagy esőzések után nem hiszem, hogy túl nagy meglepetés lenne a szúnyoginvázió… Vagy örüljünk, hogy minket nem árasztott el a Duna?

gborka
    Felhasználó

Én a kerti megoldásra gondoltam, de valóban megérdemelne a környék egy alapos szúnyogirtást.
    Szerintem az ÁNTSZ-t kellene megkérdezni.
    A legnagyobb baj hogy nincsenek ill. alig vannak fecskék, denevérek

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Köszi, igen a kertbe ez jó ötlet, be is szerzünk majd pár fáklyát!

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Jövő héten megkérdezem az ÁNTSZ-t. Ha mást nem, csak tudják, hogy kihez kell fordulni…
    A puklikra mi Fenistil cseppeket kaptunk. Pár nap alatt lement az ödéma a szeméről, de máshol is rútak a csípések. 🙁

MolnarMoni
    Felhasználó

Ezt találtam:
    http://velvet.hu/sztori/2010/06/14/szunyog/
    Pár kiemelt mondat:
    \”Budapesten hétfőhöz egy hétre, június 21-ére rendelték el az első, június 24-ére a második légi irtást, valamint ezzel párhuzamosan platós teherautókkal végeznek földi irtást.\”
    \”Az első irtás hatása várhatóan a légi irtás indulása után másfél-két héttel lesz érezhető, de mindez az időjárástól is függ.\”

9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.