Szelektív gyűjtősziget

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Szelektív gyűjtősziget

• This topic is empty.
6 bejegyzés megtekintése - 16-21 / 21
  • Szerző
    Üzenetek
    Zsu
    Felhasználó

Mi újabban, ha megyünk a gyerekorvoshoz, akkor ott szoktuk kidobálni a szelektívet a parkolóban, mert az eddig még mindig üres volt. Régebben sem futkorásztam el egy zacskónyival a gimihez, inkább gyűjtöttem itthon, aztán teletömtem a csomagtartót és úgy vittem. Bár néha vissza kellett hozzam, mert a papíros és műanyagos sokszor dugig volt (az meg nem az én stílusom, hogy ha tele vannak, akkor letegyem a földre, mint jópáran). Egyébként, ha jól tudom, az Eperfa tér helyén állt szelektívek eltüntetésének az is volt az oka, hogy állandósult a \”lomtalanítás\”. Ez sajnos úgy tűnik nem kíméli egyiket sem, bárhova teszik… Van bárki, aki figyeli, hogy telik meg és értesíti a szemeteseket, hogy jöjjenek érte? Vagy fix napokon viszik, mint a háztartásit, akkor is, ha félig van, meg akkor is ha már az utcára is dől ki? Egyébként a gimis szelektív tényleg életveszélyes (én inkább árkot ugrok vagy autózok), főleg babakocsival vagy kicsikkel.

MolnarMoni
    Felhasználó

Én is láttam ma az ásást, remélem, papíros konténer lesz még, mert az szinte mindig tele van.
    Mi egyébként időnként a boltba biciklizve a József Attilára visszük át, mindjárt a Távíró köz végénél van egy sziget, és az ált. nincs tele.
    A Wekerlén állítólag van még egy sziget, legalábbis a Wekerle-kvíz szerint, de már elfelejtettem, mi volt a válasz, hogy hol. Nem tudjátok?

Tichy-Rács Eszter
    Felhasználó

Ha jól tudom összesen két kocsi gyűjti be a kispesti szelektívet. Az egyik fix papiros és minden nap jár kispesten, a másik gyűjti h-sz-p a műanyagot és a másik 3! napont a többit váltva. Már ha jól emlékszem mit mondtak a bácsik, amikor egyszer feltétlen az egész műveletet végig kellett néznünk és szóba is elegyedtek velünk.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Na akkor van másik kukásokat stírölő anyuka is!

Néha már kínosan érzem magam, amikor a gyerek mellett tíz percen kereztül bámuljuk, követjük a kukásokat, azok meg csak néznek nagyokat. (Na jó, vannak jó fejek, akik integetnek a gyereknek, meg mosolyognak ezerrel.)

Remélem, hamar elkészülnek az új tárolók, mert egyre tűrhetetlenebb állapotok uralkodnak papír és műanyag téren.

A házhoz menő szelektív ügyben nem tud valaki valamit?

szrituka
    Felhasználó

Mi is nagy kukáskukkolók vagyunk, legóból is van 🙂 és minden teherautó kukás a kicsinek 🙂 (első szavai közt volt).
    Ma láttam, a szigetet pihentetik, alap kiásva, semmi fejlemény. De azért betuszkoltam a papírunkat a dugig konténerbe.

wob974
    Felhasználó

A rendőrséggel szemben az Ady kispesti oldalán is van gyűjtősziget.

6 bejegyzés megtekintése - 16-21 / 21
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.