Sütőtök torta

Kezdőlap Fórumok Fórum Receptek egymás között Sütőtök torta

• This topic is empty.
10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 10
  • Szerző
    Üzenetek
    szrituka
    Felhasználó

Sütőtök torta

szrituka
    Felhasználó

Itt a szezon!!

Sütőtök torta

Hozzávalók:

1 kg felaprított (reszelt) sütőtök
    5 dl tej
    ½ citrom reszelt héja
    5 dkg cukor
    5 dkg margarin
    15 dkg vegyes gyümölcs (befőtt, vagy tejbe áztatott aszalt gyümölcs) felaprítva
    5 dkg zsemlemorzsa
    csipetnyi só
    3 tojás

Tetejére: porcukor, vagy karamell-öntet

Öntethez:

3 evőkanál cukor
    mogyorónyi vaj
    2 dl tej / vagy főzőtejszín
    1 evőkanál pudingpor (karamell ízű, vagy vaníliás)

mogyoró /dió, durvára vagdosva a szóráshoz

Elkészítés:

A tököt a citromhéjjal ízesített tejben puhára főzzük (pároljuk), míg jól besűrűsödik.
    Langyosra hűtjük, s hozzáadjuk a cukrot, margarint, a gyümölcsöt, a morzsát, sót, a tojások sárgáját, végül a tojásfehérjék keményre vert habját.

Kivajazott, lisztezett formába simítjuk, akkorába, hogy a massza csak a forma 2/3 részéig érjen, mert sülés közben fel fog emelkedni a tészta. Előmelegített sütőben, 180°C-on kb. 50 percig sütjük. Tűpróbával ellenőrizzük!

A formában hagyjuk kihűlni, s csak ezután kínáljuk. Porcukorral meghintjük, vagy karamellmártással leöntjük, durvára vagdosott mogyoróval díszítjük.

A mártás előre elkészíthető, hűtőben eláll.
    Három evőkanál kristálycukrot barnára pirítunk, hozzáadunk mogyorónyi vajat, és felengedjük 2 dl tejjel vagy főzőtejszínnel, melyet elkevertünk egy evőkanál pudingporral, így selymes állagú, finom mártást kapunk.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Nagyon szép lett! És finom is??? Tessék beszámolni! Kölkök ették? Embered mit szólt? Na, ilyenek is fontos adalékok… 😀

szrituka
    Felhasználó

Szóval: a kép nem saját, mert végül a családi kupaktanács döntése értelmében nem öntöttem rá karamellt és így nem lett elég fotogén a jószág. A férfiak közül a legkisebb falta, a Zuram mindenevő, a legnagyobb megérezte a sütőtök illatát és messzire szaladt, az leánynak pedig fáj a torka és mást sem eszik, nekem pedig NAGYON bejött (legközelebb cukrot sem teszek bele). Jó sütögetést a vállalkozó kedvűeknek!

Hajnalka
    Felhasználó

Nagyon tetszik, mentem is a receptet! Gratula, biztos nagyon finom lett (odavagyok a sütőtökért…)

Ha már tökös süti, és nem nagy szemtelenség én is megosztanám az egyik kedvencemet (ronda, de gyors és finom, a fűszerek miatt pedig kicsit adventi jellegű):

Sütőtökös cookie/keksz

2,5 csésze liszt
    1 t.k. sütőpor
    1 t.k. szódabikarbóna
    2 t.k. őrölt fahéj
    0,5 t.k őrölt szerecsendió
    0,5 t.k. őrölt szegfűszeg
    0,5 t.k. só
    0,5 csésze durvára törött dió
    0,5 csésze puha margarin
    1,5 csésze cukor
    1 csésze sütőtökpüré (lehet bébiétel is)
    1 tojás
    1 t.k. vaníliakivonat (vagy vaníliás cukor)

A sütőt előmelegítjük 175 C-ra. A száraz és a nedves hozzávalókat külön-külön kikeverjük, majd összevegyítjük. Sütőpapírral bélelt tepsibe kanálnyi mennyiségeket halmozunk (vigyázat, megdagadnak sütés közben), vizes villával kicsit lelapítjuk. 15-20 percig sütjük, rácson hagyjuk kihűlni.

torkos verzió: ha már kihűlt, cukormázzal díszíthetjük
    fitt verzió: a fehér liszt egy részét helyettesíthetjük teljes kiőrlésűvel, korpával, búzacsírával, fehér cukor helyett pedig barnát vagy mézet használhatunk

Sokáig eláll, már ha hagyják.
    (1 csésze = 2dl)

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Mind a kettőt ki fogom próbálni, mert a lányok nem eszik magában a tököt. Mi is inkább levesnek szoktuk, mint simán sütve (de a csajok azt se eszik…)

Lukovszki Zsófia
    Felhasználó

Szia Rita!
    Ebből a receptből nem maradt ki a liszt? 🙁
    Mert nagyon nem akart sikerülni nekem, nagy bánatomra :(((

Üdv: L. Zsófi

szrituka
    Felhasználó

Szia! A tojás, a morzsa, a tej sűríti be és tartja össze elvileg, nem tudom, mi lehet a baj 🙁 Az én sütőmnél előfordul, hogy jóval tovább kell sütni a sütit a receptben előírtnál, talán próbáld azt.

Lukovszki Zsófia
    Felhasználó

Na igen, lehet az volt baj.. mert elég \”nyers\” maradt a massza 🙁

szrituka
    Felhasználó

Akkor sztem próbáld újra tovább sütve, remélem, beválik az ötlet!

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 10
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.