Sárgarigó

Kezdőlap Fórumok Fórum Velünk élnek Sárgarigó

Ennek a témakörnek tartalma 8 hozzászólás, 0 résztvevő. Utolsó frissítés:  Sági Zenina 9 év, 9 hónap telt el.

9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Szerző
    Üzenetek

Sági Zenina
    Kulcsmester

Sárgarigó

Sági Zenina
    Kulcsmester

Ma mintha a névtelen téren (Petúr-Esze-Thököly sarkon) sárgarigót hallottam volna. Valaki hallotta még?
    http://karpatkert.kismester.hu/audio/Oriolus_oriolus.mp3
    Vagy látta?
    Vagy van olyan madár, aminek hasonló a hangja?

szrituka
    Résztvevő

Mostanában én is hallottam a Petúr utcában, nem lehet összetéveszteni a hangját… meglesni nem sikerült, eléggé rejtőzködő.

Sági Zenina
    Kulcsmester

akkor felveszem az élővilág menüben a madár listára…

csucsu56
    Résztvevő

3 nappal ez elött a Botond utca és Rákos utca közötti részen, fent ült egy fenyőfa tetején és gyönyörű hangját hallatta, nem hittünk a szemünknek, így távcsővel is megnéztük, valóban sárgarigó volt.Nagyon örültünk mert nagyon régen láttunk már.

Sági Zenina
    Kulcsmester

Köszönöm a megerősítést. 🙂
    Én is nagyon örülök, mert nagyon szeretem a hangját. Kirándulásokat idéz…

gborka
    Résztvevő

Sajnos nem láttam még, de hajnali 3óra körül olyan csiripelés van a környékünkön hogy nyitott ablaknál már szinte alig lehet aludni.
    Az is lehet hogy csapatban vannak mert többféle hangot és más irányból hallottam.

csucsu56
    Résztvevő

Van fekete rigó is újból, mert egy pár évig nem volt. Sőt nálunk esténként denevérek is vannak, tavaly még csak kettő volt az idén 3 lett.Ez nálunk egy külön program persze csak jó időben este 1/2 10-kor szoktak mifelénk jönni, a függőfolyosón várjuk őket, igaz, hogy csak egy pillanat, de nagyon jó érzés,amíg elrepülnek, esetleg tesznek 2-3 kört, ez a bogaraktól függ, vagy az étvágyuktól.

Sági Zenina
    Kulcsmester

A denevérekről bővebben olvasható nálunk is: http://wekerletelep.eu/mas_allatok

az írásban mutat egy link, ha jól emlékszem, a denevérodukhoz, hogyan csalogassuk őket a kertünkbe. (Ah, meg is van a megoldás a sok szúnyogra…)

A madárbarát kert kialakításról is szó esik az elővilág menüben.

9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.