Padlószőnyeg szagtalanítás???

Kezdőlap Fórumok Fórum Wekerlei csevegő Padlószőnyeg szagtalanítás???

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 18
  • Szerző
    Üzenetek
    Sági Zenina
    Adminisztrátor

Padlószőnyeg szagtalanítás???

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Sziasztok!

Az a problémám, hogy a gyerekszobában padlószőnyeg van, rajta minden bútor persze.

A kisebbik gyermekem próbálkozik megszabadulni a pelustól, több-kevesebb sikerrel. Ennek következménye lecsapódik (vagy inkább lecsurog) a padlószőnyegen. Próbáltam szőnyegtisztító folyadékkal és gyökérkefével kitisztítani, de sajnos a szag átható. Még két évig – a stabil szobatisztaságig szeretnénk megtartani a szőnyeget. Van valami hathatós módszer, szer a tisztításra? Esetleg gép? Tudtok kölcsönzőt a környéken?

Előre is köszi.

Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

nem azért, hogy reklámozzam, de sógoromnak van egy cége, aki vállal szőnyegtisztítást…
    Igaz, ő Debrecenben van (hehe), de ha kellő számú érdeklődő összejön és össze tudja szervezni, szívesen feljön egyszer Pestre, és elvégzi. Barátnőm pl már egy jelentkező, ha netán téged is érdekelne, lehetnél a második, még pár ember, és akkor már megéri neki… (én is jól járok, mert nekem is van egy-két tisztítandó kanapém-fotelem :-))
    Itt utána nézhetsz, meg elérhetőségek is vannak hozzá. Hivatkozz rám.
    http://www.porcicatisztitas.hu/
    debizs

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Köszi. Megnéztem. Nem tudom, hogy a szag ellen is hatásos-e. Volna még jelentkező?

Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

de kérdezz rá Tibitől nyugodtan…

MolnarMoni
    Felhasználó

Szia!

Mi hányás után kanapét szagtalanítottunk a dm-ben kapható spray-vel (nem emlékszem, mi a neve, majd megkeresem, de emlékeim szerint valami dm-márkás saját termék), és többszöri befújás után tényleg elment a szag. Tudom ajánlani, szerintem nem volt drága, 1000 Ft alatt. Kifejezetten szagtalanítónak árulják.

gborka
    Felhasználó

A szőnyegtisztító gépet vanish-el próbáltátok???????

A Móni-féle spray úgy tudom Johnson termék legalább is nekünk az volt, de az szalmiákszeszt is tartalmazott és tényleg jó!

Én pl.a nagyszobai szőnyeget minden nyáron kánikula idején felviszem a garázstetőre(az sík tiszta felület) és ott vanish szönyegtisztítóval jó tocsogósan átmosom, a szőnyegtisztító géppel aztán kiszívom belőle.
    Azután jön a nagynyomású tiszta vizes mosás-öblítés, aztán azt is kiszívom a szőnyegtisztító géppel, másnapra már teljesen száraz a szőnyeg!
    Azt mondanom sem kell hogy időnként milyen színű víz távozik a szőnyegből…

MolnarMoni
    Felhasználó

Megtaláltam: Denk mit textilfrissítő a becsületes neve.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Nagyon köszönöm az ötleteket. A DM-es megoldást fogom először kipróbálni. Gborka javaslata szimpatikus lenne, ha nem szőnyegpadló lenne, azaz nem tudom kivinni.

gborka
    Felhasználó

Tudom!!!! Ha nem megy a buli, jelezd mert akkor kölcsönadom a gépet!!

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Te drága jó ember! 🙂
    Majd beszámolok.

gborka
    Felhasználó

Szia Zenina!

Hogy sikerült a művelet??

Rekacs
    Felhasználó

Zenina!
    Próbáld ki a teafaoljat. Vízzel hígitva spricnizve a foltra. Minden szagot kiírt és baktériumot is megöli.

(moshatópelusos korunkból tudom,gatrantált a szagok ellen:))

Rékacs

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Köszönöm a tippeket. Úgy tűnik a kombinált megoldás bevált.
    A fórumot látva az egyik kedves ismerős felhívott, és bemutatott egy hiper-szuper porszívót és egy gőzölős tisztítószerkentyűt a szőnyegeimen (melegen ajánlom mindenkinek, mert elképesztő dolgok jöttek ki a szőnyegből és ami még durvább az ágymatracokból!!! Allergiásoknak, légúti problémásoknak pedig különösen hasznos.). Azután Móni által ajánlott dm-es szagtalanító spricnit is bevetettem. Most minden ok. De legközelebbre a teafaolajat is észbentartom. 🙂

gborka
    Felhasználó

Örülök hogy sikerült, az a gőzbigyó tényleg jó azon meg nem csodálkozom hogy néztél egy nagyot hogy milyen dolgok jöttek ki.
    Amikor én először csináltam azt amit már korábban leírtam, csak néztem ki a fejemből mert szinte fekete víz távozott belőle.
    Azt hozzáteszem hogy előtte még senki nem csinált ilyet a szőnyeggel holott tisztának, szépnek nézett ki és csak akkor jött a meglepetés mikor nekiestem ezekkel a gépekkel.
    Egy biztos én tiszta szívből utálom a szőnyeget és a padlószőnyeget mert mágnesként vonzák magukhoz a port piszkot.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 18
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.