óvodaválasztás

Kezdőlap Fórumok Fórum Gyerekekről óvodaválasztás

• This topic is empty.
6 bejegyzés megtekintése - 46-51 / 51
  • Szerző
    Üzenetek
    MolnarMoni
    Felhasználó

A lányom a Vonásba jár, de én ilyenről nem hallottam még, hogy vegyes csoportossá alakulna az ovi. Nem lehet, hogy csak félreértett valamit, és valamelyik oviban összeraktak különböző korosztályokat amiatt, hogy a nagycsoportból sokan vagy éppen kevesen mentek el iskolába? A régi ovinkban volt ilyen, hogy nem csak a kiscsoportba vettek fel kicsiket, hanem a túljelentkezés miatt a nagycsoportot is feltöltötték 3 évesekkel.

sziporka1974
    Felhasználó

Az én kislányom is a Tarka-barkába jár, s nem tudnék ennyi pozitívumot mondani róluk, sőt…megírom Neked priviben ha érdekel.
    Üdv
    Andi

szrituka
    Felhasználó

Sziasztok, a Corvin oviban eddig nem voltak vegyes csoportok, idén szeptembertől azért indul egy, mert a mostani nagycsoportosok kb fele bent marad még egy évig és 3 évesekkel töltik fel a létszámot, jövőre pedig, amikor kimennek a mostani nagyok, megint vesznek fel kicsiket a fél csoport 4 éveshez. Úgy tudom, átmeneti jelleggel működnének így, de a gyakorlatban nem tudom, hogy működne a dolog (mármint a lecsengése…) Ha valakit érdekel, megkérdezem az oviban és megírom ide.
    Azt sokan nem tudják, hogy ez az ovi autista integráló csoportokkal dolgozik, most is van 3 gyerek, ősszel is jön egy… Sok szülő balhézik, amikor csak azt hallja, hány gyereket nem vettek fel, de azt tudni kell, hogy egy autizmussal élő gyerek (a többi szülő által ismert vagy nem ismert nehézségek miatt) eleve 3 helyet foglal, ezért kisebb létszámúak ezek a csoportok.

kovácséva
    Felhasználó

Sziasztok!
    mindenkinek köszönöm az információkat, egyre bonyolultabb a dolog :))) Azt hiszem jó sok nyílt napot fogunk végiglátogatni, aztán majd meglátjuk… Ha jól sejtem a végén nem is nekünk kell választani, hanem örülhetek, ha minket választ egy ovi! Ami a vegyes csoportokat illeti, hát nem is tudom…annak ellenére, hogy tanári végzettségem van és tanultam eleget a vegyes csoportok előnyeiről, azt hiszem, hogy jobban szeretném ha egy korosztályának megfelelő társaságba kerülne a gyerkőc. Persze tudom, hogy ahol tesók vannak, ott tényleg nagyon jó lehet, de nálunk erről nincs szó. Április közepén lesznek a nyílt napok, én biztos, hogy megyek, ha esetleg valakinek kérdése van, szívesen válaszolok utána!

Hajnalka
    Felhasználó

A mi lánykánk is a Corvinban kezdett idén, és nagyon tetszik neki és nekünk is. Az óvónénik, dadusok jó fejek (nem csak a mieink). Változatosak a foglalkozások, én csak kapkodom néha a fejem, megint milyen dalt, verset tanultak, kézműveskedtek. Sokat vannak az udvaron, ami ugyan homokos, de vannak kis virágoskertek is, amit lehet gondozgatni. A wekerlei ovikban mind van szép galéria, így több a hely, a kuckó. A tornaterembe hetente egyszer járnak, van logopédus, gyógypedagógus, pont a Rita által említett integráció miatt. Így átlagban kevesebb gyerek jut a gondozókra, több figyelem a gyerekekre. Úgy tudom, extraként néptánc és sakk van, aki igényli. Vegyes-korosztályos csoporthoz csak annyit, hogy kb 8 előtt és 4-5 után összevonják a maradékokat, így a dolgozó szülő gyerekének kijut ebből is, abból is. Plusz az udvar közös, és ha ügyeletet tartanak csak (pl ledolgozandó szombat, ill. majd nyáron) akkor is együtt vannak.

anitak
    Felhasználó

Sziasztok szülők!
    SOS szeretnék véleményeket kérni az Esze Tamás utcai oviról, közelebbről a Ficánka és a Gesztenye csoportról. MÁr csak néhány nap van a beiratkozásig és elmulasztottuk a nyílt napot. MInden hasznos információnak örülök, privát üzenetben is 🙂

6 bejegyzés megtekintése - 46-51 / 51
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.