óvodaválasztás

Kezdőlap Fórumok Fórum Gyerekekről óvodaválasztás

Ennek a témakörnek tartalma 50 hozzászólás, 0 résztvevő. Utolsó frissítés:  anitak 7 év, 11 hónap telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 51
  • Szerző
    Üzenetek

Debreceni Zsuzsa
    Résztvevő

…mert a COrvinban, ahol ugye – igaz, nagy ellenállásra, de – két éve megcsinálták a tornatermet (és egyben a 4-ről 3 csoportosra csökkentették az ovit), a különfoglalkozások ott vannak. Így semmiben sem zavarja a csoportok életét – ill. annyiban, hogy azalatt pár gyerek nincs jelen, amíg a foglalkozás van. Vagy pl. a délután 3 óra után kezdődő foglalkozásokat igazán nem értem, miért ne lehetnének, hiszen akkorra sokan egyébként is elviszik a gyerkőcöket, és úgyis keveseben vannak már. A csoportfoglalkozások meg egyébként is délelőtt vannak..

Tichy-Rács Eszter
    Résztvevő

A Dobóban is a tornateremben vannak a \”tanfolyamok\”. Én ültem már bent ebéd utáni meseidőben a tornateremmel szomszédos csoportszobában, amikor angol volt. Gyakorlatilag nem lehetett elkezdeni a mesélést.

Itt délelőtt nemtommikor sakk van, meg persze hittan, meg 2 napon ebéd előtt a kicsiknek angol, ebéd után a nagyoknak. Nehéz a csoport életét szervezni, látom. A másik, hogy a tornaterem pl arra is való lene, hogy egy hetes esőnél bemehessenek egymással megbeszélve a csoportok kicsit mozogni. 30 gyereknél(!) ez is szempont.

Én úgy értettem, hogy óvónői képesítés kell, hogy az óvodában bárki foglalkozást tarthasson. Ez azért nem ugyanaz, hogy a csoportóvónő tarthat egyéb foglalkozást.

Én tényleg üdvözlöm a változást. És nem az egyformásítás jegyében.

Arról nem is beszélve, hogy nekem tavaly javasoltak olyat szülők, hogy ajánljak angoltanárként szakkört egy ovinak, hogy felvegyék a gyereket.

Sági Zenina
    Kulcsmester

Olyan csöndesség honol… Bár a félreértések még nem teljesen tisztázódtak, a szándékok igen. Remélhetőeleg az előbbire is sor kerül jövő kedden 😀

A témában. Szerintem butaság elvenni a lehetőséget. Az óvodában (legalábbis a miénkben) egyértelműen nincs hátrányban az aki nem vesz részt külön foglalkozáson, hiszen csoportonként csak pár gyerek megy \”el\”, nem egész csoportok… Így viszont vagy nem járhat (nesze neked esélyegyenlőség, mennyivel jobb a \”szegényeknek\”, hogy az se járhat, aki tehetné) vagy ovi után, amikor inkább a szülővel kéne beszélgetni, vagy ugrálni a játszótéren. Brávó!

Ami viszont tényleg gáz, az a különböző bábelőadások, \”koncertek\” kérdése. Nálunk havonta van valami 4-500 Ft/alkalom áron. Ilyenkor az egész ovi részt vesz. Vajon mit csinál az a szülő, aki nem tudja, nem akarja kifizetni ezt (mert pl. van több ovis csemetéje és épp elég az csoportpénz, a wc papír, stb, a virágosítás, az alapítványi nap meg a többi.) Annak a gyereke a dadus nénivel ül a csoportban?

Sági Zenina
    Kulcsmester

Nem lenne egyszerűbb leülni a vezetőóvónővel, hogy legyen kedves a sakkozókat átterelni a tornaterembe, ami minden óvoda kötelező tartozéka? Inkább ne is járhasson az a pár gyerek?

Az óvodaösszevonás hogy zajlik? Milyen állapotok voltak? Nekünk ez lesz az első ovis nyarunk.

MolnarMoni
    Résztvevő

Tényleg kötelező tartozék a tornaterem? Az eddigi ovinkban (nem Kispest) nincs. A reménybeliben (Vonás utca, ahol a bizonyos sakkóra és a közben 50 gyerek egy teremben történik) sincs. Ehhez tartozik 2 tagóvoda, ahol úgy csináltak tornatermet (lehet, hogy ezeket betudják a Vonás utcainak?), hogy a 4 terem közül az egyik lett a tornaszoba (gondolom, a Wekerlén nem nagyon lehet újat építeni/hozzáépíteni). Vagyis a 4-4 csoportból megszűnt 1-1. Közben nincs hely az ovikban. No comment.

MolnarMoni
    Résztvevő

Azt hiszem, ezek az egész ovira kiterjedő fizetős programok sem lesznek ezután, hiszen ezeket sem az óvoda pedagógusa tartja.

szrituka
    Résztvevő

Én úgy tudom, EU-előírás, arról viszont nem hallottam, milyen hátránya származik belőle azoknak az oviknak, ahol nics tornaterem.

MolnarMoni
    Résztvevő

Azt hiszem, ez valami hosszabb távon megvalósítandó előírás lehet, mert nem olyan könnyű betartani, mint ezt: http://homar.blog.hu/2010/04/09/a_zugloi_onkormanyzat_a_gyerekek_ellen_dolgozik_aki_nem_eri_fel_ne_hintazzon

Rekacs
    Résztvevő

Sziasztok!

Az óvodákra mind a dolgozói létszám,mind a helyiségek tekintetében vonatkozik egy OM rendelet és egy MSz szabvány. A kettő közel fejel egymáshoz. Mindkettőben benne foglaltatik,hogy min 60m2-es tornaszoba kell! VAlamint irodák,meg fejlesztő szoba,meg orvosi elkülönítővel,meg egy rahedli raktár stb.Meg min 15m2 öltöző és 15 m2 vizesblokk a min 50 m2-es csoportszobához, amibe max 25 gyerek vehető fel:)
    Sajnos ezek a meglévő óvodákban álltalában hiányoznak. Új építés és felújítás esetén már meg kell valósítani…ha lehet….

kovácséva
    Résztvevő

Sziasztok!
    Óvoda választással kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni. Lassan dönteni kell, hogy hova irassam be a kisfiamat, viszont egyenlőre se jót, se rosszat nem hallottam a wekerlei ovikról. Persze a nyílt napokra majd megyünk, de nagyon örülnék, ha saját tapasztalatokat is hallanék. Előre is köszönöm!

Rekacs
    Résztvevő

Szia Éva!

Mi a a Dobó Katicában,a Tarka-barka oviba járunk.
    Itt három vegyes csoport van. Kicsi az épület, ennek megfelelően a csoportszobák is kicsit,de mégis nagyon otthonosak.Van külön tornaszoba, amiben hetente egy tornaóra van. Van logopédia is,ami szuperjó.
    Mind a három csoportban igazán aranyos ovónéik vannak. Bármelyiket szívből ajánlom.
    Én nagyon elégedett vagyok az ovinkkal. Ha van kérdésed,akár priviben is szívesen válaszolok:)

Réka

kovácséva
    Résztvevő

Szia Réka!
    Köszönöm az információt! Szuper, hogy ennyi jót írtál erről az oviról! Ezek szerint a vegyes csoport is bevált nektek?
    Üdv.:
    Éva

Sági Zenina
    Kulcsmester

Az én nagyobbik lányom az Arany oviba jár. Nagyjából elégedettek vagyunk, Dorka nagyon szereti, a kicsi is oda fog menni. Klassz az udvar, szimpatikusak az óvónénik.

Én nem vagyok nagy híve a vegyes csoportnak, bár nyilván sok előnye van. Sokkal több munkát igényel az óvónénitől, aki ha khm nem olyan lelkes vagy ügyes, akkor kevésbé hatékony, mint egy korosztályos csoportban. A mi óvónénieink nem szeretik, de az Aranyban is az van.

anitak
    Résztvevő

Ha már Zenina szóba hozta az Arany ovit, érdemes megnézned a Berzsenyi utcai Zöld Ágacska ovit is, én jókat olvastam és hallottam róla. Ennek a két nem wekerlei ovinak nagy pozitívuma, hogy nagy, tágas, világos (!) csoportszobái vannak. Nálunk, a Tarka-barkában engem nyomasztanak a kicsi és sötét helyiségek. Bár a wekerlei gyerekek ehhez már otthon hozzászoknak. :)))

A tarka-barkában szerintem is jó mindhárom csoport, de érdemes rákérdezni a csoportok korosztályi összetételére, mert nem egyenlően vannak elosztva a gyerekek. (Nem tudom, ez szándékos-e.) Például az egyik csoportban idén kezdett sok hároméves, a másikban pedig csak négyen vannak kicsik, nekik nem volt könnyű beilleszkedni a sok 6-7 éves közé.
    Arról hallottatok valamit, hogy a másik három ovi (Vonás, Esze, Corvin) is vegyes csoportos óvodává alakul? Még a tavalyi nyílt napon mondták ezt egy anyukának.

Rekacs
    Résztvevő

Sziasztok!

Úgy tudom,de csak szegről-végről,hogy az a ternd,hogy minden óvoda vegyes csoportossá váljon. Hogy ennek pedagógiai,vagy gazdasági oka van-e nem tudom.
    Én,bár sokak fenntartással kezelik és értem is miért,kedvelem a vegyes csopit. Nekünk,most nagyon jól jött,de előtte is vegyesbe jártak,illetve ott két csoportba szedték a gyerekeke:így voltak kicsik és nagyok. Az annyiban jobb,hogy nagyobb esély van arra,hogy a korosztályában talál kispajtást.
    És igen,azt valóban érdemes megkérdezni a nyílt napon,hogy hány közel azonos korú gyerek lesz a csopiban és azok milyen neműek.
    De tőlünk is megkérdezheted:)
    Mi a katica csoportba járunk. Innen, ha jól tudom 10-en megyünk iskolába, a 27-ből. Amikor szeptemberben kezdtünk kilenc új gyerkőc jött. Ebből egy nagy(Hanga) a többi 3-4 éves. Viszont kislány csak kettő. És középső kislány is csak egy akadt a csoportban. ÉS ők nem is igazán jönnek ki jól egymással. Így ez tényleg rossz,mert nincs kivel játszanak.Nem is értem,hogy a csoportbontásnál ezt miért nem nézik? Így tulajdonképpen jelenleg a katica nagyok tekintetében lányos, kicsikében fiús (ami nekünk szuper,de aggasztana,ha épp fordítva lenne). Ezért érdemes rákérdezni.
    Nálunk amúgy úgy oszlik meg az óvónénik szerepe,hogy az egyik inkább a kicsikkel foglakozik, a másik a nagyokkal. ÍGy megvan a differenciáltság is. Ami időben elválik,tehát valóban kevesebb jut a foglakozásból,mint a nem vegyes csoportban, de szerintem óvodában a nagy szereteten kívül a szabad játék a legfontosabb. Ahhoz meg nem igazán kell óvónéni….max hogy vér ne folyjon (ezt tényleg így kell leírni?????):)

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 51

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.