óvodaválasztás

Kezdőlap Fórumok Fórum Gyerekekről óvodaválasztás

Ennek a témakörnek tartalma 50 hozzászólás, 0 résztvevő. Utolsó frissítés:  anitak 7 év, 11 hónap telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 51
  • Szerző
    Üzenetek

MolnarMoni
    Résztvevő

És mi a válasz? Ilyen korban elég kegyetlenül hangzik, hogy mert nincs pénzünk rá. Ha délutáni különórára viszik ovin kívül a más gyerekét, arra azért könnyebb mondani, hogy oké, de mi meg játszunk együtt otthon. Az oviban inkább csak kimarad valamiből. De lehet, hogy ezt csak az én szociálisan érzékeny lelkem mondja…

Debreceni Zsuzsa
    Résztvevő

… de talán a kognitív disszonancia segít.. Ha nem azzal magyarázod, hogy azért, mert nincs pénzünk rá, hanem azzal, hogy azért nem, mert azt tartod fontosabbnak, hogy játsszék inkább szabadon, mert ettől szerinted jobban fejlődik. Mert végülis tényleg így is gondolod, nem? Ha másért nem, hát muszájból. Annyira muszáj azt gondolnod, hogy a végén Te is elhiszed… Vagy tényleg alapból így gondolod…
    Nem tudom, érthető voltam-e.
    De ha innen nézzük a dolgot, lehet, hogy tényleg egyszerűbb lenne, ha e foglalkozások nem napközben lennének. (Az én fiam jár egy-két foglalkozásra napközben, amiket alapjában szeret is, de pl mindig panaszkodik, hogy amikor az egyik foglalkozás van, nem tud udvarra menni vagy épp nem tud játszani a többiekkel. )

MolnarMoni
    Résztvevő

Huhhh, ezt a kognitív disszonanciát szépen leírtad…

Debreceni Zsuzsa
    Résztvevő

pedig elég mélyről kellett előásnom… 🙂

Rekacs
    Résztvevő

Sziasztok!

Én is bekapcsolódnék a beszélgetésbe.
    Mi most költözünk wekerlére és két ovisom van. A dóbó katica utcai oviba vagyunk körzetesek. Be is iratom őket. Remélem fel is veszik:) Mindkét kölköcöm januári egyki öt,másik három volt.
    Tudtok valamit,hogy milyen ez az ovi?

Én sajnálom,hogy nincs külön foglakozás. Szívesen járatnám mondjuk néptáncra,vagy sakkra.
    És ha a gyereknek van kedve járni,az jó,nem? Szerintem olynakor nem az a válasz,hogy nics rá pénz,hanem úgyis kiszuszogja az ember…vagy?

A lányom,már kétszer is elkezdet nagy elánnal tornára járni…aztán mindkettőt abbahagytuk és,hogy pénzbe kerül azakkor került szóba,mikor húzódozott,hogy nem akar járni. És akkor bizony tisztáztam vele,hogy hány csomagnyi gumicukorba kerül a torna,ha szertbne járni angyon szívesen rászánom,de ha csak ott üldögél,miközben a többiek tornáznak akkor inkább ne járjon….aztán inkább nem járt:)

no,jól belekotyogtam:)

MolnarMoni
    Résztvevő

Az oviról csak annyit tudok, amennyit azon a bizonyos \”Napon\” hallottam: vegyes csoportok vannak, és szimpatikus volt a vezető óvónő. A vegyes csoport előnye: nagyobb gyereknek is esélye van bekerülni, mert ha korcsoportos oviba pályáztok (mint mi is), akkor csak akkor van hely a megfelelő csoportban, ha valaki elköltözik. A vegyesből mindig mennek el iskolába, így szabadul fel hely. Nem tudom, azt tudod-e, hogy a Dobó Katicának van tagóvodája is a Zoltán utcában, esetleg nem oda tartoztok?

Rekacs
    Résztvevő

Köszi a választ Móni! De igen, a Zoltánba tartozunk. Már voltam a vezetőnőnél márciusban,szóval ennyit már tudok. Meg elvileg öt év fölött kötelező a körzetes intézménynek felvenni,így remélem fel is vesznek.
    Igaziból személyes tapasztalatok érdekelnének….ha már van olyan akinek ovis a kölök:)
    Meg,hogy melyik a jobb a Zoltán,vagy a Dobó KAtica? Meg van-e oylan ovónéni,aki nagyon aranyos,vagy épp ellenkezőleg…..szóval ilyesmiket nagyon szívesen hallanék:)

JA és azért is örülök a vegyes csopinak,mert most is egy csoportba járnak a gyerekeim és örülnék,ha ezután is így lenne.

MolnarMoni
    Résztvevő

Én csak pletykákat hallottam a Dobó K-val kapcsolatban, azt meg nem tudom, leírjam-e, mert nem tudom, mennyire igaz (legfeljebb emailben, ha akarod).
    Ami a Zoltán utcát illeti, állítólag őszre meglesz a zajvédő fal a Nagykőrösin. Hogy mennyire bűzvédő is, azt nem tudom…

Rekacs
    Résztvevő

Írd le kérlek!!!!:)
    Köszi

sziporka1974
    Résztvevő

A Dobóval kapcsolatban sokan mondták, hogy az óvónők kint szoktak dohányozni az udvaron…

Rekacs
    Résztvevő

Sziasztok!

Hát nekünk a mostani oviban is folyton kiszöknek bagózni az ovónénik…..ezzel szerintem nem is lehet mit tenni…Vagy?

sziporka1974
    Résztvevő

Igen, de a gyerekek mellett? Ők is ott voltak, tele volt az udvar…

szrituka
    Résztvevő

Ha gondoljátok, indítsatok külön topikot, elég összetett a dolog:
    http://velvet.hu/poronty/2010/04/26/tilos_lesz_fizetos_kulonorakat_szervezni_az_ovodakban/

oroszb
    Résztvevő

Sok szempont és érv szól amellett, hogy ne legyenek külön fizetős foglalkozások az ovikban. Gondolom év vége felé az oiviban is többet hallunk erről a változásról….
    Én örültem, hogy van néptánc az oviban és Nóri is szereti.
    Mivel gyakorlatilag 7-17-ig néha 17.30-ig is az oviban van- mi hétközben ovi után már biztos nem vállalunk be plussz foglalkozásokat, mert az egyszerűen gyerekkínzás. Kipróbáltuk – mert nagyon szeretett Katához járni a Gyerekházba…..

Schneider Gabi
    Résztvevő

Pl. a sakk: azt jelenti a sakkra nem járó gyerekeknek, hogy hétfő reggel mi csak 9-re tudunk menni. Miért? Mert a sakk 8-tól van, így a sakkra járó kevéske gyerek az egyik a csoportszobát kapja, és a többi abba a csoportba járó gyereket átterelik a szomszéd szobába, ahol kb. 50 gyerek tolong és szorong 1 órán keresztül. Ide az én lányomat még 6 loval sem lehet bevonszolni, így már csak kilenc után megyünk… És még terembért is fizetnek a szülők a sakkért… Én a kezdeményezések híve agyok, amiben bárki részt vehet és része a napnak, természetesen térítésmentesen.
    Tovább is van, mondjam még? A nyári három Árnyas óvoda összevonásról is tudnotok kellene, most próbáljuk elkeseredetten megakadályozni a tavalyihoz hasonló rettenetes állapotokat…

Schneider Gabi

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 51

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.