óvodaválasztás

Kezdőlap Fórumok Fórum Gyerekekről óvodaválasztás

Ennek a témakörnek tartalma 50 hozzászólás, 0 résztvevő. Utolsó frissítés:  anitak 7 év, 11 hónap telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 51
  • Szerző
    Üzenetek

szrituka
    Résztvevő

óvodaválasztás

szrituka
    Résztvevő

Sziasztok Anyukák/Apukák!
    Ha valaki ma el tud menni a Gyermekházban tartandó óvodai tanácsadó napra, megkérhetem, hogy egy pár szóban foglalja itt össze az elhangzottakat? Konkrét kérdésem nincs, csak kíváncsi lennék, miről volt szó. Köszönöm!

MolnarMoni
    Résztvevő

Nagy vonalakban:
    – Részt vett egy illetékes az önkormányzattól és a 12 kispesti óvoda vezetője (vagyis 1 hiányzott)
    – Beiratkozás: mikor, mi kell hozzá, kit lehet ill. kell beiratni
    – Egyes óvodák specialitásai: nevelési programok (egészséges életmód, környezeti nevelés stb.), vegyes vagy homogén csoportok, milyen gyerekeket tudnak fogadni (autista, mozgássérült, ételallergiás stb.)
    – Felvétel szempontjai
    – Nyílt nap hol/mikor
    – Válaszok a szülők által feltett kérdésekre
    Kb. ennyi, úgy másfél órás volt a program.

szrituka
    Résztvevő

Köszi Móni, biztos hasznos volt, remélem, nem maradtam le semmi fontosról…

sziporka1974
    Résztvevő

a feltételek között szerepelt-e az, hogy a teljes napközbeni szobatisztaság feltétel-e?
    Köszi
    Andi

MolnarMoni
    Résztvevő

Igen, mondták, hogy feltétel, a szokásos kísérettel: az óvodákban nincsenek meg a tárgyi és személyi feltételei a pelenkázásnak, stb.
    Valaki érdeklődött, hogy és mi van, ha lelki okokból a gyerek elkezd bepisilni, erre mondták, hogy ha egyébként szobatiszta, ez \”természetes\” és nem baj, vagyis hogy ezt a problémát kezelik.

MolnarMoni
    Résztvevő

Ha tudod már, hova akarod vinni a lányt (jól emlékszem?) és a nyílt napról egyébként is értesültél vagy úgysem akarsz elmenni, akkor nem vesztettél semmit.

MÁS:
    Ami érdekes lehet (és mondták, hogy nyugodtan terjesszük a hírét), hogy a köv. tanévtől (2010. szept.) jogszabályilag tiltva lesz a külső szolgáltatók által tartott szakkör, külön foglalkozás – úgy mint néptánc, zeneovi, sakk-szakkör és hasonlók.

szrituka
    Résztvevő

Igen, már tudom és reménykedem, hogy be is jutunk…
    A szakkör meg ízlés dolga, én nem vagyok híve a folyamatos terhelésnek, a külön elfoglaltságot meg be lehet iktatni máshogy is, ha épp jólesik. Az mondjuk előny volt, hogy helyben tartották, de biztos megvan az oka a változtatásnak.

MolnarMoni
    Résztvevő

A megszüntetés fő okaként az esélyegyenlőséget mondták, vagyis hogy ezek pénzes dolgok, és nem biztos, hogy mindenki megengedheti magának, lehet, hogy valaki erőn felül vállal azért, hogy a gyerek ne lógjon ki… Ezután ha valamelyik óvónőnek van képesítése valami hasonlóra, akkor az tarthat ilyen foglalkozást, de azt persze akkor ingyen az egész csoportnak.

szrituka
    Résztvevő

Kicsit olyan a gondolat, mint a pozitív diszkrimináció, de tökéletesen érthető az indok.

Sági Zenina
    Kulcsmester

nekem túlzásnak tűnik. Nálunk csak pár gyerek jár külön foglalkozásra, és senkit nem érdekel, hogy jár-e valaki. Azaz nincs kilógás. Ellenben azzal lesz leterhelve a gyerek, ha még ovi után viszik valami foglalkozásra, ahelyett, hogy ovi időben járna.

Nekünk valami tánc bejött volna, de pont az ő ovijában nincs, csak RSG. Ellenben az egész csoport jár úszni. Na remélem az nem szűnik meg, mert annak különösen örültem, hogy van…

Debreceni Zsuzsa
    Résztvevő

nekem is túlzásnak tűnik… Az iskolában már úgyis előjönnek majd ezek a különbségek, és ott már inkább fel is tűnnek ezek a gyerekeknek. Ovis korban természetesnek veszik, hogy ki így, ki úgy… Mitől is akarunk megóvni és kiket akkor?

MolnarMoni
    Résztvevő

Attól tartok, az uszi is külső szolgáltató által tartott foglalkozásnak minősül. Kérdezd meg az oviban, a ti óvodavezetőtök is ott volt az előadáson.
    Én egyébként ahhoz az elmélethez húzok, hogy az oviban játsszon a gyerek, azzal-aközben tanul, az óvónőknek arról szól a képesítésük, hogy játék közben észrevétlenül \”tanítsák\” a gyerekeket. És hogy hagyjuk békében őket legalább az oviban. De hát mindenki kiválaszthatja a neki megfelelő pszichológiai irányzatot 😉

MolnarMoni
    Résztvevő

\”Ovis korban természetesnek veszik, hogy ki így, ki úgy…\”
    Ez biztos? Nincs még akkora tapasztalatom, lévén még csak egy ovisunk van, de nincs olyan, hogy anyu én miért nem mehetek néptáncra, amikor majdnem az összes lány jár, én meg maradok olyankor a csoportban?

Debreceni Zsuzsa
    Résztvevő

jogos, kérdezni valóban kérdezik…
    De még talán könnyebben elfogadják a válaszokat rá. De persze, gyereke válogatja.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 51

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.