Óvóda

• This topic is empty.
12 bejegyzés megtekintése - 16-27 / 27
  • Szerző
    Üzenetek
    Rekacs
    Felhasználó

Sziasztok!

De miért pont a vonás a favorit? Ott különlegesen jók az ovónénik? VAgy az épület vagymi?
    Mert szerintem a vegyes csoport pl jobb,mint a korosztályos…bár a másikat még csak kicsit kóstoltuk, három hónapig járt olyanba a kislányom a legelején, aztán vegyesbe került és nekem ez sokkal szimpibb. Jó, hogy a nagyok megtanulnak tolerálni a kicsik meg eltanulnak egy csomó mindent (persze hülyeséget is) a nagyoktól.

Nekme két kölköm így egy csopiba járhat és az is jó…..azt gondolom….

A Corvin és a Vonás egy intézmény. Mitől függ,hogy kit melyikbe vesznek fel?

OLyan jó lenne,ha idekeveredne,akinek már jár a gyereke….:)

MolnarMoni
    Felhasználó

Nekünk is azért volt és Sziporkának is azért lenne fontos, hogy a Vonásba felvegyék a lányát, mert ahhoz laknak közel (ugyebár ez lenne a körzetek lényege). Autó híján biciklivel hordtam a messzi oviba a nagyobbik lányomat, ha meg nem volt semmi lehetőség, hogy a kicsit otthon hagyjam, gyalog a két kicsivel 35-40 perc volt az út csak az egyik irányba. Ezek után kicsit mellékes, hogy vegyes csoport van-e vagy korosztályos, lényeg, hogy most majd 3 percre leszünk az óvodától.

sziporka1974
    Felhasználó

Sziasztok lányok,
    úgy döntöttem, hogy nem lebbezek fel a Vonás utcai óvodában, elment a kedvem az egésztől.A barátnőim -akik évekkel ezelőtt oda protekcióval jutottak be- mondták, hogy a vezetőnővel szemben nem tudnék nyerni, de már nekem sem volt kedvem az egészhez.
    A sok rossz vélemény mellett azért hallottam jót is a Dobóról, megpróbáljuk, ha nem jön össze, akkor egy idő után szerintem át lehet iratni,hogy ha lesz megüresedés.
    Mondjuk a távolság miatt a téli időszakban jobb lett volna a Vonás,de ez van, ezt kell szeretni:-)
    Üdv
    Andi

szrituka
    Felhasználó

Sajnálom, azóta hallottam még történetet, kit nem vettek fel oviba a szomszédos utcából… Egy apuka konkrétan meglátta a felvettek névsorát az asztalon és a címlista alapján sokan nem a közelből valók. A lényeg végülis az, hogy a gyerekek jól kijöjjenek az óvónénikkel és barátokat szerezzenek, erre gondolj, a többit meg eltesszük magunkba. Sok sikert és szép nyarat (csak nézz ki most az ablakon :-DD)!

Zsu
    Felhasználó

Szerintetek hogy működik a fellebbezés? Ugyebár adott a csoportlétszám. Bizonyára lesznek jó páran, akik fellebbeznek és közülük is vesznek majd fel. Akkor hogy kalkulálják az első körben felvettek számát? Lehet, hogy a mostani 30 fős csoprtba eddig felvettek pl. 20-at, aztán hagynak 10 helyet a fellebbezőknek? Vagy az eredeti 30 fős csoport fog feldúsulni 40 főre?

csucsu56
    Felhasználó

Ahogy itt olvasom, hogy az ovikkal létszámmal probléma van, megkérdezném, hogy a Zoltán ovit miért zárták be? Miért akarják eladni? Gyönyörű volt a kertje, volt tornaterme, jó volt a pedagógus közösség? Ki tudja miért zárták be, mert azt hallottam, hogy nincs eklég gyerek? ugye ezt Ti sem hiszitek el?

Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

szia, a Takra-barka ovi Zoltán utcai intézményére gondolsz a Nagykőrösinél? Miért, azt bezárták? Én nem tudtam róla… Mikor?

Zsu
    Felhasználó

A Tarka-barka ovi Zoltán utcai tagovija még mindig üzemel. A volt kolléganőm kisfia jár oda; épp a minap találkoztunk, de nem említett semmit arról, hogy bezárnák az ovit. Legalábbis a mostani tanév (vagy hogy hívják az oviknál) még tutira elindul…

MolnarMoni
    Felhasználó

A Vonásba tudtommal 29 főt vettek fel kiscsoportba. Ez azt hiszem, a csoportszoba mérete alapján engedélyezett létszám + 30% külön önk. engedély alapján felvehető létszám. Vagyis attól tartok, hogy ha valakit sehova nem vettek fel, akkor az a fellebbezés alapján ide nem fog bekerülni, legfeljebb másik kerületi oviba, mint ahogy arról Zenina tudna mesélni. Gondolom, a többi wekerlei oviban hasonló a helyzet.

sziporka1974
    Felhasználó

Ok, megpróbálom a pozitív oldalát nézni: azt, hogy máshol jobb lesz, s azt, hogy én legalább nem vagyok protekciós!
    Amúgy ezt a listát hol lehet lekérni? Nagyon érdekelne…

Üdv
    Kinéztem az ablakon, s megborzongtam a hidegtől:-)

sziporka1974
    Felhasználó

Ez lemaradt: fentiek ellenére akkor is bosszant a korrupció,protekció, akármilyen területen is történik ez….

csucsu56
    Felhasználó

Ne haragudjatok, de engem igy informáltak, és nekem mindkét gyermekem oda járt ezért voltam meglepődve a dolgon. Ha még sem igy van én vagyok az aki a legjobban örülök neki, ha a Zoltán üzemel.

12 bejegyzés megtekintése - 16-27 / 27
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.