Nagykőrösi úti zajvédő fal

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Nagykőrösi úti zajvédő fal

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 76-90 / 99
  • Szerző
    Üzenetek
    csucsu56
    Felhasználó

olyanra példa, mint ami itt lesz a Nagykőrösi úton.

niki
    Felhasználó

Még szerencse, hogy nem a wekerlénél kezdték el a fal építését, így legalább a kertvárosi szakaszon gond, és balhé nélkül megépülhetett….

niki
    Felhasználó

Sztem, ha sikerülne, amit korábban mondtam, meggyőznie a házában élőket, hogy a fal ilyen módon való megépülésének nincs értelme, talán elérhetné, hogy Önök előtt ne legyen!!!
    Gondolom a Fővárosi Önkormányzat másra is el tudja költeni azt a pénzösszeget…
    Annak a realitása, hogy alagút, meg tsai legyenek sztem = 0-val.

gborka
    Felhasználó

Dehogynem!!
    Csak a túlszabályozott bürokratikus gátakat kellene felszámolni és akkor lehetne, de itthon egy vacak kis fa elültetéséhez is 80 engedély, szakhatósági vélemény kell.
    Én itthon nem csodálkozom semmin, elég ha a NATO lokátor építését figyeljük.
    Tőlünk nyugatabbra az emberek gondolkodása is más…

Kispál
    Felhasználó

És Ön szerint ez lehetséges? Én sajnos nem vagyok technikailag nagy falszakértő 🙂 de úgy -ha az ellentétesen oldalon is megépül a fal- akkor nem fog onnan visszaverődni a hang ezekre a házakra? Vagy felfogja úgy egyáltalán a zajt, ha vannak lyukak?

niki
    Felhasználó

Nézze, szerintem is visszaverődne a zaj erzsébetről,…de ha a lakó, aki ott él, így, ilyen módon nem akarja, ahogy most megépülhetne….miért nyomják le ezt a gombócot a torkán???

A kérdés, hogy valójában hány ember gondolja csucsun és gborkan túl még így????? Mekkora ennek a valóságos támogatottsága???? Mert ha abban a házban mindenki, akkor talán kihátrálhatnának.

csucsu56
    Felhasználó

Lehet, hogy azok közé tartozom, akik buták, de nem értem azt a kifejezését, hogy \”kihátrálhatnának\”? Nem szeretnék vitába szállni, ezért kérdezek rá. Köszönöm.

niki
    Felhasználó

Arra gondoltam, hogyha az egész ház kiállna amellett, hogy egyáltalán nem kell a fal nekik így, akkor lehet, hogy meg lehetne győni a Fővárosi Önkormányzatot, hogy ez elé a ház elé ne épüljön átlátszó zajvédő.

De ez sem biztos, csak szerintem megpróbálható lenne. Ez csak egy felvetés a részemről, egyáltalán nem tudom, hogy járható út-e.

De most miért írok piros betükkel???? 🙂

gborka
    Felhasználó

Én itt nőttem fel, pontosan emlékszem, hogy a Kőrös étterem milyen hangulatos hely volt és a teraszán nyugodtan lehetett beszélgetni(ma motorkereskedés) A mostani buszsáv anno szervízút volt csak néha jött autó, de mint gyerekek imádtunk bringázni.
    Gondolom hogy ha holnap már a föld alá vinnék az egész autópályát és felette füvesített park, játszótér és csend lenne gondolom te is ott lennél az éjjenzők táborában.
    Nekem már amikor építették nem tetszett mert bizonyos épületeket bontani kellett, de sajnos elkerülhetetlen volt a megépítése akkor akik tervezték cseppet sem gondoltak az itt lakókra.
    A fal meg nekem nem tetszik, Berlinben is ocsmány volt a Gázait még nem láttam, szerintem meg városkép romboló hatása is van, viszont tökéletesen lehet vele a hangokat terelni mármint a közép-magas frekvencia tartományban lévőket.

Te mit szólnál arra ha a nagykörúton ilyen épülne??????

SzZs.
    Felhasználó

Kedves Mindenki !

Én pl.- egy olyan házban lakom ami nem érintkezik csak a Nagykőrösi úttal.
    Csak azt szeretném kérdezni, hányan laktok itt az M5 mellett? !
    Mert ami itt van azt csak az érti meg aki itt lakik. Mint kívülálló nemigazán lehet fogalma arról a zajról és arról az életvitelről amit mi itt élünk.
    Száguldó motorosok, autók és autók és kamionok, és kamionok…..
    Zaj, meleg, levegőtlenség, remegő konvektorok, csetreszek amik ugrálnak a polcon, korom, piszok…..
    Hát az mondom jöjjön a fal, jöjjön aminek jönnie kell, aztán majd lássuk meg mi lesz tovább.
    Most aztán szidhatok, mindenki.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Kedves SzZs!

Miért szidnánk? (Elég szomorú, hogy a fórumozásról nem a kulturált vita, illetve beszélgetés ugrik be az embereknek, hanem a veszekedés, acsarkodás. Épp ezért fontos az, hogy a mondanivalónkat HOGYAN tálaljuk. Mondják, hogy a diplomata úgy küld el a fenébe, hogy alig várod, hogy indulhass. Ha ezt nem is, de az egyet nem értést is meg lehet fogalmazni úgy, hogy a másik véleményét se vegyük semmibe. Érvekkel, ellenérvekkel. És tudni kell kiszállni az értelmetlen vitákból. Nem mintha itt ilyesmiről lenne szó, elnézést, hogy elkalandoztam.)

Tök evidens, hogy kell a fal. Senki nem állítja, hogy nem kell! Azok se, akik demonstráltak. (Én nem is laknék ott, nagyon sajnálom, akikkel ez történt.) De megértem azt is, aki maga idős, vagy nagyon idős szülőjét ápolja, és aggódik érte, hogy bizony épp ilyen kardinális kérdés az, hogy a mentő, vagy adott esetben a tűzoltó oda ér-e hozzájuk időben (és nem bolyong létfontosságú 10-20 percet a kapuk, kertek között), vagy épp be illetve ki lehet-e költözni normálisan. Ezekre az aggodalmakra érdemes lenne reagálni, és nem azt állítani, hogy destruktívak az \”ellenzők\”.

(Egyébként szerintem normál esetben a Fővárosi Önkormányzatnak a Nagykőrösi mentén minden lakásban ki is kéne fizetnie az ablakcserét, de minimum a felét – természetesen a wekerlei szabályoknak megfelelő extrán zajszigetelt ablakokét, és ha van ilyen, akkor a falba beépített szellőző rendszert beépítettni szűrővel. De ez nem jellemző itthon.)

gborka
    Felhasználó

Pár napja gyalog jöttem haza a nagykőrösi úton, némelyik házról potyog már a vakolat….

sziporka1974
    Felhasználó

Igen azokat én is láttam, sajnos. A nagy közlekedés miatt biztos.
    De ez majdnem minden elhanyagolt többlakásos házra igaz Wekerlén, hogy omlik a vakolat, s azok a házak nem az M mellett vannak…

sziporka1974
    Felhasználó

Igen azokat én is láttam, sajnos. A nagy közlekedés miatt biztos.
    De ez majdnem minden elhanyagolt többlakásos házra igaz Wekerlén, hogy omlik a vakolat, s azok a házak nem az M mellett vannak…

Manyi
    Felhasználó

Fórumozók!

Még sosem írtam semmilyen fórumra, de most úgy éreztem hozzá kell szólnom nekem is a témához.
    Az illetékeseknek szeretnék üzenni (ha olvassa ilyen is ezt a fórumot), hogy a zaj nem csak a közvetlenül az út mellett élőket érinti, hanem az útról nyíló mellékutcák lakóit is! Úgyhogy minket se hagyjanak ki a végleges döntésből! Sőt úgy hiszem, hogy sokkal többen vagyunk mi, akik nem közvetlenül az út mellett lakunk, és zavar minket a zaj. A fal kell! Nehogy pár 10 ember megakadályozza annak felépítését, amikor százak életének minőségét lehetne ezzel jobbítani! Ha most az építkezést megtorpedózzák, akkor várhatjuk mikor lesz erre a problémára bármifajta megoldás.

15 bejegyzés megtekintése - 76-90 / 99
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.