Nagykőrösi úti zajvédő fal

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Nagykőrösi úti zajvédő fal

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 46-60 / 99
  • Szerző
    Üzenetek
    karemell
    Felhasználó

A demonstráció szervezői közül valaki legyen szíves válaszoljon, mire jó ez a mai forgalomlassító akció?
    Tulajdonképpen azt akarják elérni, hogy ne épüljön meg a zajvédő fal? Ha Kispestnek nem kell, az arra szánt összeget adják oda Erzsébetnek. Ugyanis az Erzsébeti oldalon nem tervezik, hogy megépítenék a falat. Többször is rákérdeztem, több fórumon is.
    Vagy talán a kispesti oldalon sincs erre pénz, és most az önkormányzat vezetői így próbálnak kimenekülni korábbi hamis ígéretükből? Azt hiszem ez lesz a talány megoldása…

Ha pedig nem ez az igazság, akkor adjanak valami használható ötletet, hogyan valósítanák meg zajvédelmet? Az út föld alá vitelét biztosan senki nem gondolja komolyan.

Bigiboy
    Felhasználó

Én ugyan nem vagyok szervező, de én is jelen voltam a demonstráción. Nem a fal ellen szólt a demonstráció, hanem az ellen, hogy az itt lakóknak nem így ígérték a falat. nem 1,75m-re az ablakuktól, és nem úgy, hogy azok a házak amiknek nincs mellékutcával kapcsolatuk, teljesen elzárják a közúttól. Az eredti tervek szerint (2005) egy sáveltolásos módszerrel építették volna meg a falat, ami a jobb, de drágább megoldás, és így a fal 5-6mre került volna a házak ablakaitól. De jelenleg ha a fal megépül 1,75m-2,2m távolságra kerül. Ezért volt a demonstráció, mert a városvezetés teljesen elzárkózott a témától és egy lakossági fórumon (2010) arra a kérdésre, hogy miért így épül meg, az itt lakók megkérdezése nélkül csak annyit válaszoltak \”Erre Van pénz\”.
    Az embereknek kell a fal, ez nem vita tárgya, de ha azt mondják, hogy 20év várakozás után még 1évet kéne várni arra hogy meglegyen az elegendő pénz az eredeti tervek szerinti kivitelezésre, akkor a lakók már várnának. De egy olcsó, és rossz megoldással nem oldódik meg a zajvédelem problémája, és sokkal több problémát okoz majd a fal ezen kivitelezése, mint előnyt.

Ezért volt a mai demonstráció, mivel a levélben történt megkeresések, nem jártak sikerrel.

Tudomásunk szerint a nagykőrösi út erzsébeti oldalán is végig építik a falat a Határútig. A terveket saját szememmel láttam, és az építési engedélyt is.

KG
    Felhasználó

De Erzsébeten más a szituáció, hiszen ott a házak és az út között még van egy szervízút is. Tehát nem a házak előtt közvetlen van a fal. Én is úgy tudom, hogy meg fogják építeni.

KG
    Felhasználó

Ha az eredeti terv valósulna meg, akkor a mentő, kukás és tűzoltó probléma hogyan oldódik meg? Mert azt értem, hogy úgy nincs sikátor érzet, és el lehet férni a babakocsikkal, kerekesszékkel, hólapátolással, stb. De akkor ez egy belső zárt sávot jelentene?

karemell
    Felhasználó

Persze, terv az volt, de pénzt nem szavazott meg rá senki. De ezt nem is titkolták.
    Az erzsébeti oldalon nem lesz megépítve a zajvédő fal. Sajnos.

karemell
    Felhasználó

\”…Az eredti tervek szerint (2005) egy sáveltolásos módszerrel építették volna meg a falat…\”

Az lenne az ötlet, hogy az utat építsék át az Erzsébeti oldalra? Akkor számítsanak az Erzsébeti lakosoktól meginduló kártérítési perekre, mert akkor ők kerülnek hátrányos helyzetbe! Az ingatlanok értéke csökkenni fog, ha nő a légszennyezettség és a zajterhelés! Ott is ugyanolyan emberek élnek, mint a túloldalon.

Bigiboy
    Felhasználó

Nem. Itt nem arról van szó, hogy az egészet tolják át erzsébetre.
    Az ittlakókat nem zavarná, ha a buszok elmennének a ház elött. A középső zöld sáv ami 2,4 méter, onnan elvesznek 1 métert. Mivel ez nem autópálya (legalább is a nagykőrösi út ezen szakasza, és még a bevezető sem, mert az a XIX. ker. Vasgereben utcánál indul a forgalomtechnikai tervek szerint). A buszsáv maradna a helyén a kispesti oldalon és a buszsáv és a másik két sáv közé húznák fel a falat. Így marad szervízút is és mégis megoldódna a probléma. Gyakorlatilag 1,4milliárd forintból csinálják meg ezt. És higgye el nekem, erzsébeten is megépítik, ha ad nekem egy e-mail címet, én szívesen átküldöm önnek az épitési engedélyt, amit 2009ben adtak ki az erzsébeti oldalra. Ha viszont nem téynleg nem épitik meg a falat erzsébeten, akkor Wekerlén se építsék meg, mert abban az esetben a zaj, a kispesti oldalról átverődik az erzsébeti oldalra, és kéttszeresére, akár háromszorosára erősödik, úgy mint a Kispesti oldalon a Kund utcánál. Ahol már kész az erzsébeti rész, de a kispesti még nem.

Amúgy itt is emberek élnek, és az itt lakók ingatlanának az értéke is nagyban csökken, ha megépül. De nem az a megoldás, ha két oldal összeveszik, hanem inkább össze kéne fogni, és közösen fellépni, mindenki érdekében.

karemell
    Felhasználó

Én mást hallottam, de ezt ezen a fórumon úgyse tudjuk eldönteni.

Ami viszont biztos, hogy a falból a közeljövőben nem lesz semmi.

gborka
    Felhasználó

Tőlünk nyugatabbra Spanyolország, Franciaország, Németország az ilyen problémákat alagutak építésével oldották meg.
    A Müncheni reptér vasútja egy ilyen alagútban vezet ráadásul egy mocsári-lápos területen.
    Itthon csak azért kivitelezhetetlen mert akkor több zsebet kellene megtömni, lásd a napi korrupciós híreket…

gborka
    Felhasználó

Az nem szervízút hanem a régi nagykőrösi út!!! Meg kell a képket nézni!!!

gborka
    Felhasználó

Nem baj, Berlinben 1990-ben lebontották itt meg felépítik.

csucsu56
    Felhasználó

Én arra kérek minden fórumozót, hogy akik itt élnek és l éven belül tönkremennek a fal miatt, legyenek kedvesek gondolni rájuk és egy-egy csokor virág erejéig a pénztárcájukat nyissák ki, hogy megemlékezzenek azokról, akik itt laktak. Köszönöm.

KG
    Felhasználó

Én megkérdeznék néhány ügyvédet, hogy polgári peres eljárás keretében milyen kárpótlási igény benyújtására lát lehetőséget az értékcsökkenés, az egészségre káros hatás és a hátrányos megkülönböztetés miatt. Lehet, hogy a TASZ-nál lehetne érdeklődni ingyenes jogsegély iránt. Majd az összes lakóval együtt beperelném a Fővárosi és a Kispesti Önkormányzatot amiről már előzetesen értesíteném őket és az összes esélyes pártot, aki elviheti a következő négy évre a városháza irányítását. Csak hogy tudják, mire számíthatnak…

nedudgi
    Felhasználó

Perelni akar valaki azért, mert zajvédő fal épülne???? :))))
    Ugyan már!!! Ebből kára nem származna senkinek! Milyen egészségre káros hatással járna egy plexi fal építése???? Maximum nem lenne szép, ha összefirkálnák. Ezt elismerem.

Kamu ez az egész felháborodás!
    Már a beruházás indításakor tudták az illetékesek, hogy a zajvédő fal nem fog teljes hosszában megépülni. Az Erzsébeti önkormányzat ezt nem is titkolta, ők becsületesen megmondták ezt az embereknek. Kispest más utat választott. Nem mondtak igazat, amikor az mondták, hogy megvan a pénz a fal teljes hosszára. Megszervezték ezt a kamu felháborodást, hogy úgy tűnjön, a lakosság nem akarja a falat. Az önkormányzat, pedig nagy kegyesen nem engedi, hogy felépüljön az, amit úgysem akartak megépíteni.
    Ennyi. A \”buta nép\” meg a végén örülni fog, hogy ők győztek, és hurrá, nem lesz fal.
    A fizetett ellenzők pedig irogassanak a fórumba nyugodtan. Aki józanul gondolkodik úgyis átlát rajtuk.

Pedig higgyétek el, jó lenne az a fal, ha lenne. A zajnak is van egészségkárosító hatása. Ha tényleg van olyan ember, aki meg tudja szervezni a lakosságot, az jó lenne, ha találna egy ügyvédet, aki bepereli a fővárost, hogy így, zajban kell élnünk. Ráadásul csökken a lakások értéke már attól, hogy az út többi részén megépült a fal. Ugyanis ez a környék ettől leértékelődik, mivel mindnenki inkább a csendesebb környékre szeretne költözni, és nem ide. Úgyhogy fal az nem lesz, de perelni azt lehetne. És kellene is.
    Mindig az ügyvédek járnak jól.
    Ha lesz per, írjátok meg a fórumban, én is csatlakozom.

Még valami. Sajnos nem hogy pár év múlva nem lesz fal, de úgy hallottam nincs is terv rá, hogy valaha folytatnák. Úgyhogy hajrá politikusok, ígérje meg valaki, hogy szerez rá pénzt (de tényleg szerezzen, és ne csak ígérje!), és én biztos rá fogok szavazni!

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Kedves nedudgi!

Olyan jó lenne tudni, hogy honnan vannak a hallomások. Mert én is sok mindent hallottam már, de nem minden forrás hiteles. Magam beszéltem az egyik önkormányzati képviselővel a témában, a kispesti zajvédő falra lett pénz. Amúgy az erzsébetin is folyamatosan dolgoznak, ma is piszmogtak vele.

Olyan jó lenne az is, ha nem mosná mindenki össze azt, hogy valaki egyáltalán nem akar zajvédő falat, és azt, hogy valaki nem akarja a zajvédő falat úgy, ahogy most tervezik (ellenben igen azt, ahogy x évvel ezelőtt tervezték). Érdemes lenne elolvasni azt, amit a tiltakozók írnak. Senki sem állítja, hogy a zajvédőfal ne lenne szükséges. De nem akarnak bezárva lenni egy sikátorba. Ez leginkább bizonyos háztömböket érint, gyanítom ők tiltakoznak leginkább.

Amúgy amikor mi kerestünk wekerlén lakást nem is mentünk a Nagykőrösi környékére se lakást nézni… Nem lehet egyszerű onnan szabadulni. Ezen a zajvédő fal sem segít. Ebben az értelemben beszélve értékcsökkenésről talán tényleg lehetne perelni. Nem tudom.

15 bejegyzés megtekintése - 46-60 / 99
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.