Nagykőrösi úti zajvédő fal

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Nagykőrösi úti zajvédő fal

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 99
  • Szerző
    Üzenetek
    wob974
    Felhasználó

Hát igen valamikor a kábé buszsáv helyén jött a 3-as villamos a piacról.
    Aztán valami okos ember annak a helyére rakta az utat mert igy olcsóbb lett a lakók meg le……..

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Kérem szépen azokat a képeket, amik közzé tehetőek!

Sági Zenina
    Adminisztrátor

És a mentősök nem tudnak bemenni azokon a kis kapukon, amin a kukások fognak közlekedni? Mellesleg jut eszembe: a buszmegállók hogy lesznek elérhetőek?

Bigiboy
    Felhasználó

Én csak olvasgatom az itt megjelent hozzászólásokat, de most úgy döntöttem, hogy én is beszállok. Sokan azt hiszik, hogy az itt lakók a fal ellen tiltakoznak, de ezt meg kell cáfolnom. Itt nem a fal a probléma, hanem a kivitelezése. Nálunk is a házban több idős beteg ember él, akikhez sajnos szinte mindennapos, hogy jön védőnö, orvos, orvosi ügyelet, vagy mentő. Ha a fal elkészül akkor természetesen érdekes lesz, hogy több mint 350méterre lévő parkolóból, ide talál e egyáltalán. NEM akadékoskodni akarok én sem, de a Csucsu56-nak igen is jók a meglátásai a problémákkal kapcsolatban. Hová folyik el majd az esővíz?? Itt a járdánál nincs csatorna, mert az lent van a nagykőrösi úton, és természetesen az sem üzemel mindíg tökéletesen, főleg az elmúlt hetek esőzéseire való tekintettel. Ezek után akkor ha nem tud hová elfolyni, akkor majd bejön a ház alá, és az udvarba? A társasház oldja meg, hogy hová legyen elvezetve? Erre kinek van pénze?
    A másik, pedig a hó eltakarítása. A mi házunk mindig becsülettel eltakarítja a havat, mert itt a gyalogosforgalom igen nagy előttünk. De ha nem lesz hova? Azért az a 30centi amit meghagynak a járdán túl nem sok mindenre elég. Oda hogy rakjam Vagy hordjam el a parkolóba ahol már így sincs hely? Nekünk engedéllyel épített gépkocsibejárónk van, amit már 20éve kaptunk. A városüzemeltetésnél azt mondták, hogy az illegális. Na most akkor, ha az építési és használatbavételi engedély a kezünkben van, akkor mi az illegális?
    Tehát, nem az a problémám, hogy falat akarnak építeni, hanem az, hogy az itt lakókat, egyszerűen ellehetetlenítik az élettől. Nem beszélve arról, a tervek szerint azokon a részeken ahol nincs közvetlen lakóház, parkolók, kertek, Baross utca és Álmos utca közötti régi ipartelep oda ugyanez a fa-beton szerkezetes tömör fal épül. Sajnos van pár ismerősöm akik például pánikbetegek, azokra ki gondol? Hogy egy sikátorba kell végigmenjenek, ahol ha esetleg has bármi történne velük lássa valaki? Már nem egy rablás történt ott így is, hogy nincs fal, de olyankor legalább az autósok közül akadt olyan aki segítsen, és megakadályozzák, hogy a kisnyugdíjas táskáját elrabolják. (több ilyen eset is volt) Akkor ha megépül a fal ki tud majd segíteni??? Csak ilyen apróságok, és a nagyobb dolgokat nem is vetném föl mint a tömör falnál a közvilágítás. Mert az is fontos.
    Nekem csak ennyi az észrevételem. És ami a legbosszantóbb, az az, hogy születésem óta Wekerlén élek, és tőlünk annyit nem kérdeztek hogy ha már nincs elég pénz akkor így is elfogadjuk e a falat. Csak a tényeket közölték: Hogy nesztek itt a fal amit ígértünk, az már nem számít, hogy jó e vagy sem.

gborka
    Felhasználó

A másik gépemen vannak a képek, kikeresem és már küldöm is!!!!

csucsu56
    Felhasználó

A mai napon a házunkban minden lakó kapott egy levelet, melyben tudatják velünk, hogy junius 30-ig észrevételeinket megtehetjük, a zajvédő fal beruházására vonatkozóan, mert ezután lakossági kérést fogadni már nem tudnak. Ma 25-e van, és jön a hétvége. Csak mint érdekesség. Ebben a levélben értesítenek, hogy a zajvédő fal terve megtekinthető a Városüzemeletetési és Közbiztonsági irodában, de jelenleg az ügyintéző hölgy szabadságon van./ezt már telefonon tudtuk meg/. Ebben értesítenek arról is, hogy a kukákat egy üzemi kapun fogják a kukások elszállítani, amihez nekik lesz kulcsa, nekünk a kapuhoz kell majd a kukákat kikészíteni. Kérdezem ki fog elférni mellette, szemétszállítási napokon ezeken a helyeken zsákutca felírat lesz kitéve, amig a szemetet elszállítják. Akinek kocsi ki- és bejárója van, annak a legközelebbi uttorkolati parkolóban alakitanak ki kulccsal zárható parkolót. /Vajon mennyiért,/. És aki a parkolóban lakik, oda néz az ablaka az mit szól hozzá, hogy l5-2o személygépkocsi parkol majd ott. Tehát a fal elkészül és mi be leszünk zárva, ezt ma megírták, mert jogerős építési engedéllyel rendelkeznek, ezt is közölték.
    Csak azért bátorkodtam írni, hogy itt mindent szabad, megépül a Nagykőrösi úti rezervátum.

gborka
    Felhasználó

Vérforraló ami itt megy…….

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Köszönöm! A képek a Wekerle anno… menüpontban, és az onnan elérhető további képek és dokumentumokat tartalmazó menüpontban találhatóak. 🙂

csucsu56
    Felhasználó

T. Wekerleiek!
    Ha valaki tud olyan befektetőt, aki esetleg megvenné a 8 lakásos társasházunkat, teljes mértékben, vigalmi negyedet tudna kialakítani, mert mint megtudtuk a \”Rendezési Terv\” szerint ez a ház szolgáltató ház és a fal megépül, igen közel. Arra gondoltunk mivel nincs se templom se iskola 200 méteren belül, akkor Holland mintára meglehet valósítani a vigalmi negyedet, az üvegfalat az Önkormányzat adja, a forgalom adott még külföldi kamionosok is naponta több százan fordulnak meg, erzsébeti oldalon panzió is üzemel, fáradalmaik kipihenésére.

wob974
    Felhasználó

Én arra lennék kiváncsi sőt kéne fogadásokat kötni, hogy az első karc vagy festés mikor kerül fel az üvegekre.
    Biztos szép lesz.

gborka
    Felhasználó

Én meg arra hogy az út oldalán a sár meg a kosz. Akkor hogy lehet majd rajta átlátni???
    Ha plexiből készül akkor lesz az igazi, mert ugyanis a plexi az erős napfényt, UV sugarat nem bírja!!

gborka
    Felhasználó

Már a hírtv is foglalkozik a fallal!

Boros János
    Felhasználó

Hurrá!!!!

csucsu56
    Felhasználó

Végtelenül sajnálom, hogy eddig fajult a dolog, de még demonstrálást is tartunk, békés, forgalomlassitót, hogy felhívjuk a figyelmet arra, itt is emberek élnek, akiket nem lehet bezárni, mert akár hogy nézzük a dolgot, ha még üveggel is, de bezárnak minket.

stl
    Felhasználó

Én csak közvetve vagyok érintett a dologban, mint egy olyan autós, aki nap mint nap arra jár. Végigolvastam a fórumot és csak a régi mondás jutott eszembe: \”szűznek maradni és paráználkodni egyszerre nem lehet\”. Vagy zaj van, vagy zajvédő fal.

Elhangzott itt egy pár érdekes javaslat. Például az, hogy egy sávval beljebb kerüljön a fal. No akkor számoljunk kicsit: van kb 2m az út és a ház fala közt a kritikus részeken. Kb 40-50cm padka mindenképp kell (nem tudom mennyi az előírás, de mindenütt kb. ennyit hagynak, gondolom e körül lehet). Ezt a fal két oldalán számolva marad 1,0-1,2m. Ez nem elegendő járdának (aki szerint igen, az olvassa el a postot a két babakocsi vagy a mozgássérült találkozásáról). Ez a megoldás mennyiben javítana a mentő és tűzoltó kérdésen? Az tény, hogy legalább oda tudnak jutni, de a Nagykőrösiről ugyan úgy megközelíthetetlen a ház. A kukásautó kérdés azonban megoldódna.
    Nekem mint szabálykövető személyautósnak annyiból tetszene a dolog, hogy a pofátlanok nem tudnák a buszsávot használni a gyorsabb haladásra (mivel ez megszűnne). De mit szólna ehhez az a néhány ezer BKV utas, aki erre jár? Vagy esetleg menjen belül a busz, 1m-re a házfaltól egy sikátorba zárva?
    Ez így elég halott gondolat.

A fal közvetlenül az útpálya mellé helyezése valószínűsíthetően a kötelező padka miatt szintén lehetetlen. A sávok szűkítése nem lehet megoldás – gondolom senki nem szeretne még egy halálutat az M0 mellé.

A föld alá vitel jó ötlet. Csakhogy jelenleg a fenekünk kivan a gatyából, így nem valószínű, hogy 4-5 mrd Ft/km jutna. Ennyi erővel egyébként ugyan ezen elgondolás szerint az egész város forgalmát le lehetne vinni a föld alá. Nagyon szép város lenne a mienk, de ez kicsit utopisztikus gondolat.

gborka a nyitó postban azt írta, hogy egy ilyen szörnyű falat el tudna képzelni egy ipari vagy lakatlan területen, de lakóházak közelében nem. Oda meg minek is zajvédő fal? Minden ilyen förmedvény mögött lakóházak állnak. Ez tuti. Csak meg kell állni az autóval és mögé kell nézni. (Az tény, hogy ritka az ahol ilyen közel van a házakhoz, de ezt a hibát 20 éve követték el és nem most.)

Aki visszasírja a tuját az út helyett, azt szeretném megkérdezni, hogy lakott-e valaha villamospálya közvetlen közelében? Amikor este 11-kor elmegy a villamos és a ház is beleremeg a zajba? Én kevés időt eltöltöttem ilyen körnéken, inkább a zajvédő fal kellene.

A mai tiltakozás pedig remek dolog, csak megint az autósokon csattan az ostor. Bár örömmel fogadtam az \”elnézést kérünk autósok\” táblát, azért a főnökömhöz senki nem jön be elmagyarázni, hogy miért késtem.

És hogy ne csak fikázzak íme egy magvalósítható, kompromisszumos ötlet: a két útpályát egy nagyjából 2m-es zöld sáv választja el. Ezt simán le lehetne vinni 1m-re (ennyi kell ugye a padkának és a szalagkorlátnak). Így pont annyit lehetne nyerni a sávok eltolásával, hogy oda elfér a fal. Ekkor is üvegkalitka feeling lenne (és továbbra is probléma a mentő, tűzoltó meg a kukás) de a mostani züld sáv megmaradhatna. Azt sajna nem tudom, hogy milyen szélesek a gyalogos átjárók pillérei. Ez esetleg keresztülhúzhatja az ötletet.

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 99
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.