Nagykőrösi úti zajvédő fal

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Nagykőrösi úti zajvédő fal

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 99
  • Szerző
    Üzenetek
    gborka
    Felhasználó

Én a címen akadtam ki!

Boros János
    Felhasználó

Azon lehet is, nyilván a szerző ezzel akarta magára felhívni a figyelmet. Ha végignézed az egész ottani fórum egy gusztustalan oldal volt. Sokan el is jöttek onnan.

csucsu56
    Felhasználó

Sajnos az itteniek akik a Nagykőrösi úthoz közel laknak, nap mint nap itt fognak közlekedni, és akik itt laknak, új szlogent mondanak \”Wekerle ahol valamit őriz a zajvédő fal\”.
    De azt is hallottuk már, hogy rezervátumot létesítenek. Csúnya kifejezések ezek erre a szép településre, de egyre jobban úgy érzem magam is, hogy igaz lesz.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

kedves Csucsu!

Én kíváncsi vagyok – talán már kérdeztem, vagy csak akartam? -, hogy az önkormányzat mit reagált a problémáitokra? (Kuka, mentő, tűzoltó, költözködés.)

Véleményt nem tudok formálni, mert nem láttam a helyszínt. Talán majd elcsattogunk arra felé. Melyik utcánál van ez a probléma?

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Már korábban többször leírtam: nem tartom jó ötletnek ilyen fórumban közzétenni a személyes e-mail címet. Robotok begyűjtik és utána küldik a kéretlen reklámlevelek tömegeit. Ezért lehet sok helyen már úgy látni az e-mail címeket, hogy xy(kukac)ezmegaz(pont)hu, betűvel kiírva. A honlapon van egy személyes kapcsolatfelvételi lehetőség, ami biztonságos és űrlap segítségével történik. Mindenki csak saját felelősségére tegye közzé az e-mail címét!

Üdv,
    Zenina

csucsu56
    Felhasználó

Ez a probléma a Kund u.-tol a Határ útig van, több ház olyan helyzetben van, hogy nincs mellékútra kapcsolata, és igen közel van a járda. S mivel a falat nem az uttesthez teszik közelebb, hanem a zöldet meghagyva a járda felé, igy 1,7 méter marad. De ez ha messzebb is lenne nem oldja meg a mentő, kuka, tűzoltó, problémát, csak akkor, ha hagynak egy sávot. Ellenben azt sem igen tudjuk, hogy hova fog elfolyni a csapadék, ha fal betonszerkezetét alul már leteszik, valószinű a ház fala fogja majd felszívni, és a havat ha leesik 300 méterrel odébb kell majd talicskázni, vagy ha a ház elött marad, akkor meg is büntetnek minket? Sok problémát vet fel a dolog, de ha egy sáv megmaradna mind ezek nem lennének problémák.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

és ezekre mit reagált az önkormányzat, amikor felvetettétek???

Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

…nem jártam ugyan mostanában arrafelé, de úgy tudom, még nem kezdték meg a munkát a wekerlei részen.
    Balogh Pál képviselőt kérdeztem meg a zöldfelületről, azt a választ kaptam, hogy csak 30 cm-rel lesz kevesebb a zöld sáv, a többi megmarad a járda mellett, tehát ha tényleg így van, akkor a fentiek miatt talán nem kell aggódni.
    De érdemes esetleg utánakérdezni. A Városüzemeltetési irodán bárki bővebb felvilágosítást kaphat ügyfélfogadási időben, hétfőn 14-18 óra, szerdán 8-16.30, pénteken pedig 8-12 óra között.
    üdv, Debreceni Zsuzsa

csucsu56
    Felhasználó

A városüzemeltetési irodán meglehetett nézni a terveket, valóban 30 cm-rel arébb teszik itt wekerlén a falat, de a zöld sávot meg kell szüntetniük, mert pont a fal ahova kerül ott vannak a fák, bokrok, cserjék. Ott tudtuk meg azt is, hogy 2×8 mm-es üvegfal kerül ide.
    A kukával kapcsolatban azt mondták, hogy lesz kiskapu amin majd a szemetesek kiemelik a kukát, ott ahol a tűzcsap van.
    De ettől még úgy gondolom a mentő nem tud bejönni, a havat nem tudjuk hova tenni stb. És a gyalogosok tényleg nem fognak elférni, és a költözködés, a lakásfelujitás, a háztatarozás sem lesz megoldott.

gborka
    Felhasználó

Tegnap a Nagykőrösi úton jöttem haza és láttam hogy az erzsébeti oldalon elkezdték építeni ezt a városképet csúfító förmedvényt.
    Én úgy gondolom ez egy lakatlan, ipari területen elmegy de a házaktól pár méterre ilyet felállítani…. No comment.
    Sajnos a lakossági fórumra nem tudtam elmenni mert későn értesültem róla.
    Szívesen elmentem volna hiszen itt nőttem fel, de ennek a tákolmánynak a felépítését ellenzem.
    Nem hiszem hogy ne lett volna vmi más megoldás.
    Szerintem az autópálya határ út-vas g. u. közti szakaszt a föld alá lehetne vinni más országban is láttam már ilyet és biztosan az EU.is támogatná.
    A mostani autópálya szakasz helyén parkot esetleg játszótereket lehetne kialakítani, vagy mint anno volt garázsokat.
    Azt még meg sem említettem hogy a mostani gyalogos felüljárók katasztrófális állapotban vannak!
    Porladnak szét.

A régi állapotokról tettem fel képeket, amikor még nem volt autópálya.

niki
    Felhasználó

Kedves Csucsu!

Eddig, ha mentő jött a házban valakihez (ha volt rá példa, mióta Ön ott lakik), az beállt az udvarba?
    Nem a Nagykőrösi úton állt meg? És csak a betegszállítók hozták ki az ellátásra szorulót?

Miért érzem azt, hogy ez csak akadéskoskodás? Kifogás keresés….

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Kedves Gábor!

Ezek nagyon jó képek!!! Én még arra emlékszem, hogy gyerekkoromban a 48-as busz az erzsébeti Kossuth Lajos utcánál keresztezte a Nagykőrösi utat, de villamosra már nem.

Vannak egyéb régi képek is? Szívesen közzétennénk, akár a Wekerle anno… (http://wekerletelep.eu/wekerle_anno) menüpontba, akár a Kós Károly térről szóló cikkbe (oda a \’70-es, \’80-as, \’90-es évekből való képeket keresünk, amin látszik, hogy milyen volt a park).

Üdv,
    Zenina

csucsu56
    Felhasználó

Sajnos elég sűrűn fordul elő, mert 86 éves beteg Édesanyám van. Nem , nem állt be a mentő a házba, hanem a ház kapujában állt meg a Nagykőrösi úton. Most ott nem fog tudni megállni, csak a parkolóban, ami 300 méterre van a kaputól. Lehet, hogy akadékoskodás nekem probléma, és ugy érzem, hogy akkor lesz igazán nagy probléma, ha már készen is lesz a fal. Én probáltam kompromisszumos megoldást keresni, s ha nem találok, igy jártunk bezártak minket.Valószínű a kerületnek a zöld programjába illik ez is, üvegházat készítünk Wekerle szélén.

csucsu56
    Felhasználó

T. Gábor!
    Köszönöm a képeket, igy legalább a gyermekeim is láthatják milyen volt, nekem sajnos nincs róla képem. Mégegyszer köszönöm!!!!!!

gborka
    Felhasználó

Nem csak a 48-as hanem a 99-es is ott keresztezte a nagykőrösi utat és a thököly-ujlaki utcán keresztül.
    Vannak még képek!!!!!!!!!
    A háború alatti-végi és az 50-es évekből is. De megtaláltam a mai Kós K. iskolai képeit amin apámék vannak.

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 99
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.