Melléképület – lánykori nevén sufni

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Melléképület – lánykori nevén sufni

• This topic is empty.
12 bejegyzés megtekintése - 1-12 / 12
  • Szerző
    Üzenetek
    Viló János
    Felhasználó

Melléképület – lánykori nevén sufni

Viló János
    Felhasználó

Lányomék a Pannónia úton laknak (8 lakásos ház), s szeretnének a meglévő régi sufni helyett egy új melléképületet építeni. (A régi sufni, az új már melléképület)A vonatkozó rendeletet elolvastam, de nem biztos, hogy sokkal okosabb lettem tőle. (Erről persze nem a rendelet tehet). Tudna valaki segíteni abban, hogy közérthetően elmagyarázza, hogy mik a lehetőségek, illetve milyen szabályokat kell betartani?

Boros János
    Felhasználó

Boros János

1195 Bp., Városház tér 18-20., B.ép. II.em. 82/a-87.

Szűcsné Török Erzsébet irodavezető
    tel.: 347-4514 (hétfő 14.00-18.00)
    fax: 347-4633
    e-mail: epiteshatosag@kispest.hu

Ök segítenek Van talán a régen beharangzott wekerlére kitalált típusterv melléképületre.

János

Viló János
    Felhasználó

Köszönöm!

V.J.

anitak
    Felhasználó

Kedves János!

Sikerült valamit megtudni? Építettetek végül új melléképületet? Milyet?

Nekem már egy ideje fáj a fejem az ötven éves, rossz állapotban lévő kisházunk miatt (amit a másik hozzászóló igen jól ismer:), tavaly nyáron már költöttünk kb. 100 ezer Ft-ot állagmegóvási munkákra, de ma fedeztem fel, hogy újabb cserepek mozdultak el a helyükről, és persze ott be is ázott a plafon.
    Fogalmam sincs, mit csináljunk: van-e értelme minden nyáron újabb százezer Ft-ot költeni rá, illetve van-e értelme újat építeni nem is tudom mennyiből, úgy, hogy a melléképület nem az én tulajdonom, és (remélem) kb. 3-5-7 év múlva nagyobb lakásba fogunk költözni innen. Jár valaki hasonló cipőben?

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Nálunk kis faház van, de igen roggyant. (Meg szinte az egész háznak ilyen tákolmányai vannak) Arról szól a fáma? Mondjuk, ha az alap marad, akkor lehet-e ugyanott?

Sajnos valami olyan nem praktikusnak tűnő szabályozás rémlik, hogy az új melléképület csak a kertek végében épülhet meg. Sajnos ettől az a minimális elszeparáltság is megszűnne, aminek mi örülünk (pl. bográcsoláskor nem néz mindenki a szánkba, stb.)

sziporka1974
    Felhasználó

Szia Zenina,
    Azt nem értem, hogy ha a \”Régi Wekerlén\” oda építették a sufnit ahol most a \”roggyant\” van Nálatok, akkor miért ragaszkodnak ahhoz, hogy az újat a kert végébe tedd? Ilyenkor nem számít az, hogy pontosan úgy nézzen ki Wekerle, ahogy X évvel ezelőtt?
    Neked erről mi a véleményed?
    üdv
    Andi

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Most gyorsan előkaptam Nagy Gergely Wekerléről szóló könyvet. Jól emlékeztem: eredetileg nem voltak ilyen sufnik, csak a háború után épültek fel – addigra a korábbi szigorú szabályozás már nem érvényesült. Ezért is van, hogy nagy az összevisszaság. A mi házunknál olyan komoly bodegák vannak, hogy szekrényajtók, wc ajtók képezik az oldalát. A helyüket is kedvük, szokás és gondolom a praktikum szempontjai vezérelték.

Amit én nem értek, hogy a szokásjogot miért nem lehet figyelembe venni a szabályozás elkészítésénél. Szerintem nem praktikus a sufni a kert végében, emellett megszűnik a szeparáltság. Érdemes lenne átgondolni, esetleg megkérdezni a lakosok véleményét.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Most gyorsan előkaptam Nagy Gergely Wekerléről szóló könyvet. Jól emlékeztem: eredetileg nem voltak ilyen sufnik, csak a háború után épültek fel – addigra a korábbi szigorú szabályozás már nem érvényesült. Ezért is van, hogy nagy az összevisszaság. A mi házunknál olyan komoly bodegák vannak, hogy szekrényajtók, wc ajtók képezik az oldalát. A helyüket is kedvük, szokás és gondolom a praktikum szempontjai vezérelték.

Amit én nem értek, hogy a szokásjogot miért nem lehet figyelembe venni a szabályozás elkészítésénél. Szerintem nem praktikus a sufni a kert végében, emellett megszűnik a szeparáltság. Érdemes lenne átgondolni, esetleg megkérdezni a lakosok véleményét.

meli001
    Felhasználó

Hát én is bementem az önkormányzathoz hogy a mostani rom helyett új garázst szeretnék építeni. Megmutatták a rendezési tervet, hogy azt csak a kert végébe lehet aszerint.
    Szerintem is hülyeség ez, amellett hogy az utcáról belelátnak a számba mikor a grillrácsról leszedett húst kóstolgatom, a kertet éppen kertnek nem lehet használni mert végig egy kocsibeállót kell építeni a kertben hosszában a hátsó részéig. És azt hozták föl indoknak, hogy meg kell őrizni a zöld jelleget. De akkor mi lesz zöld rajta? Max ha a beálló betonját zöldre festem, egy darab virágot, fát nem lehetne ültetni bele, annyi lenne a kertnek.
    Aztán mondták hogy \”hát oldalról kell beállni a garázsba, szépen vezetve a telek oldalán egy utat, minden garázshoz\”. Az ő terükön jól mutat, igen, hogy minden garázs már hátul van, csak nem ez a mostani helyzet. Mindenkinek van garázsa rajtam kívül, persze elöl. Amit ők kitaláltak mindenki garázsát le kellene dózerolni és újraépíteni, hogy az én garázsom megfeleljen a rendezési tervüknek. Asztalnál jól néz ki csak nem kivitelezhető és nem fedi a valóságot.
    Szóval patthelyzet, egy ronda rom áll azóta is a garázs helyén, ami arra jó hogy eltakarja a kertet az utca felől de baromi ronda. Az utcáról is.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Az is a célja a tiltakozásunknak http://wekerletelep.eu/node/818 , hogy például az ilyen értelmetlen szabályozásokat felül lehessen vizsgálni a lakosság bevonásával (kompromisszumos megoldást keresve)!!!

Már csak a végső simogatás történik a petíciónk szövegén, hamarosan olvasható, véleményezhető. Keresünk segítséget az aláírásgyűjtésben.

sziporka1974
    Felhasználó

Meli 001,ha nem lesz eredménye a petíciónak, akkor építsd fel a mostani helyén engedély nélkül. Én biztos, hogy ezt tenném…

Zenina,
    ezt a petíciót kb.hányan fogják látni? Vagyis hányan látogatják ezt a honlapot?

üdv
    Andi

12 bejegyzés megtekintése - 1-12 / 12
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.