Lombgyüjtők

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Lombgyüjtők

• This topic is empty.
3 bejegyzés megtekintése - 1-3 / 3
  • Szerző
    Üzenetek
    Grg
    Felhasználó

Lombgyüjtők

Grg
    Felhasználó

Sziasztok,

most hogy eljött megint a levélhullásos idő, újból előkerültek ezek a fából/drótkeritésből álló lombgyűjtők.
    Nekem úgy tűnik idén kevesebb van mint pl. tavaly. Vagy a lomb több. 🙂

Kérdésem az lenne, hogy ezeket az önkormi helyezi ki, vagy meg kell rendelni és akkor hoznak?
    Ugyanis hazafele sétálva láttam az egyikre kiirva, hogy \”Ez a gyűjtő az Esze Tamás utca xy. számú házé, ne hozd ide a lombodat, ha kell gyűjtő, hivd az ilyen és ilyen telszámot\”.
    Ez jogos így? Én azt hittem ezek közösek, hisz amióta léteznek én is ezekbe hordtam azt ami a saját komposztra már nem fért.
    Igaz idén nem, mert messze volt csak gyűjtő, cserébe az út mentén már a mások által létrehozott nagy lombkupacot gyarapitottam.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Igen, a lombgyűjtőkön mi is szoktunk tűnődni. Pl. a kihelyezés logikáján. A mi utcánk egy elég nagy platán sor. A páratlan oldalon 8-10 méterenként van egy gyűjtő, a páros oldalon négy ház elé egyáltalán nem került, mi is úgy szoktunk át balettozni a lombbal, ami eléggé bosszantó mutatvány. Arról nem is beszélve, hogy a kisebb levelű és kisebb fákhoz is ugyanannyi gyűjtőt raknak más utcákba, mint a nagy lombbú és nagy fákhoz (mint pl. a platán). 🙁
    Azért mondjuk olyat még nem pipáltam, hogy stipi-stopi ez az x házé. 😀

Esetleg érdeklődj a Zöldprogram Irodánál http://zoldprogram.kispest.hu/
    Én is kíváncsi vagyok ezek után…

3 bejegyzés megtekintése - 1-3 / 3
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.