leander teleltetése

Kezdőlap Fórumok Fórum Kertek leander teleltetése

Ennek a témakörnek tartalma 14 hozzászólás, 0 résztvevő. Utolsó frissítés:  Debreceni Zsuzsa 9 év, 4 hónap telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 15
  • Szerző
    Üzenetek

szrituka
    Résztvevő

leander teleltetése

szrituka
    Résztvevő

Kedves fórumozók, van egy kb 2 méteres, nagy agyagcserépbe ültetett leanderem a kertben és nem tudom, hogyan teleltessem át. Tavaly már kifagyasztottam egy ugyanilyet, idén már nem szeretném. Fel tudna valaki ajánlani egy helyet \”bérteleltetésre\”? Tudom, a Wekerle nem a pincéiről híres, de hátha… a fűtött lakásba nem vinném be, el se férne sehol. Vagy volna ötlet, hogyan bírná ki kint a telet? Köszönöm a segítséget!

anitak
    Résztvevő

Szia,

közös barátnőnknek, Gabi néniéknek ebben a sarki házban gigapincéjük van szerintem. Esetleg megkérdezheted…

anitak
    Résztvevő

Jaj, bocs, ezt privát üzenetnek szántam.. 🙂

Boros János
    Résztvevő

Meg kéne kérdezni a wte-ben, hátha befogadják.

Debreceni Zsuzsa
    Résztvevő

ugyanolyan fűtött helyiség, mint egy lakás…
    Szerintem Ritának inkább egy pincére lenne szüksége…
    Az enyémet nem merem felajánlani, mert nem tudom, hány hónapig javítják még :-(! (Eddig 4. Szerintem a garázs felépülése sem tartott eddig, pedig már azt sem siették el… Hihetetlen lúzerek vagyunk, úgy érzem…)

Ha mégis készen lesz egy hónapon belül, és még aktuális lesz a dolog, én befogadom, szólj, ha nem oldódik meg novemberig a dolog!

szrituka
    Résztvevő

Köszönöm Anita, megkaptam privátban is 🙂 János, a fűtött pince lesz az utolsó mentsvár. Zsuzsa, köszi és drukkolok, ha kell, átvonul a család szigetelni! 🙂

Debreceni Zsuzsa
    Résztvevő

már én is gondoltam rá, hogy beállok, és megcsinálom magam.

Most új csapat (No. 5.!) vonul fel, ugyanis a régi egyszerűen felszívódott. Mi több, a fő kivitelezőt sem érem el egy hete, aki a garázst építette, és most a garanciális (hahaha..) munkákat csináltatja.
    Szerintem fél Wekerle rajtunk és a nyomorunkon röhög már. Ennyire nem lehetünk pechesek. Vagy csak elátkozott ingatlant vettünk?!

szrituka
    Résztvevő

Elképesztő, amit írsz, hihetetlen, hogy engedhetik meg maguknak… Remélem, pénzetek nem tűnt el velük! És amíg nincs garázs, kénytelen vagy a közben parkolni 🙁 mint tudjuk, az sem olcsó mulatság! Tényleg megyünk és megcsináljuk :-))

Debreceni Zsuzsa
    Résztvevő

lehet, hogy a végén még szavadon foglak…. 🙁

szrituka
    Résztvevő

Szia Zsuzsa, hogy áll a pincétek? Sajnos a kérésem még aktuális, hátha tudsz segíteni…

Debreceni Zsuzsa
    Résztvevő

Szia Rita!

A külső szigetelés elkészült, most a kertet csinálják végre, a pincém még nincs belül újra kövezve, mert nincs rá keret, meg most homokot akarnak ott tartani a kertészék átmenetileg, hogy ne vizesedjen, míg felhasználásra kerül. Kb egy jó hét múlva levonulnak a kertészek, és akkor – bár a pince még mindig nem lesz kövezve egyelőre – de legalább fentről kipakolnak. Addigra már talán fogom látni, hogy mikorra tudjuk/akarjuk beütemezni a pince belső munkálatait.
    Sztem át tud jönni a leander majd, legfeljebb, amikor lent dolgoznak, akkor addig fel kéne majd átmenetileg cipelni a földszintre, aztán ha készen lesznek, akkor meg majd újra le. Beszéljünk vövő hét elején, – mármint 22-i héten – és akkor remélem már okosabb leszek az időpontokkal kapcsolatban.
    Ja, meg majd lemegyek, és megmérem az új belmagasságot, mert ugye az újbóli szigeteléssel ez most csökkent vagy 10-15 centivel. De azért remélem még megvan két méter, és befér a növény!

szrituka
    Résztvevő

Szia, örülök, hogy jól haladnak, a kertet meglestem arra jártomban, szép lesz! Remélem, nagy fagyok nem jönnek. Azért cipelgetni föl-le nem lenne egyszerű, de megbeszéljük azt is! Köszi addig is!

szrituka
    Résztvevő

Zsuzsa, köszi a lehetőséget, közben nagy nehezen megoldódott! Azért Nektek drukkolok tovább!

Debreceni Zsuzsa
    Résztvevő

örülök! Majd meséld el, hova tudtátok eldugni! 🙂
    köszi a drukkot… 🙂

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 15

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.