kreatív lapbook kisiskolásoknak – pályázat ajánló

Kezdőlap Fórumok Fórum Gyerekekről kreatív lapbook kisiskolásoknak – pályázat ajánló

Ennek a témakörnek tartalma 1 hozzászólás, 0 résztvevő. Utolsó frissítés:  Hajnalka 4 év, 5 hónap telt el.

2 bejegyzés megtekintése - 1-2 / 2
  • Szerző
    Üzenetek

Hajnalka
    Résztvevő

kreatív lapbook kisiskolásoknak – pályázat ajánló

Hajnalka
    Résztvevő

Nemrég figyeltem fel a lapbook módszerre (előrebocsájtanám, nem vagyok pedagógus, csak picit túlmozgásos szülő). Aki nem ismerné, ez egy nagyon praktikus tanulási módszer: egy adott témában az adatokat, tudnivalókat egy összehajtható kartonpapírra kell ragasztgatni, különféle technikákkal.

Az egyik kedvenc bloggerem ebben a témában pályázatot hirdet jelenlegi 1-3. osztályosoknak, íme a kiírás:

Lapbook – játék! A nyertes egy egész osztály! 🙂

Elindult a PÁLYÁZAT egy lapbook-ért, melynek nyertese egy egész osztály lesz!

A játék lényege, hogy a játszani vágyó osztályok egy, vagy több (maximum 5) rajzot töltenek fel a JÁTÉK facebook oldalára.
    A kikötés csupán annyi, hogy a rajzok témája egy közösen feldolgozott olvasmány legyen!

A technika bármi lehet: ceruza, tempera, zsírkréta, de akár mozaik is.
    Az alkotások készülhetnek csoportmunkában, de egyénileg is, mindenképpen az egész osztály nyer!

A legtöbb szavazatot kapott rajz lesz a nyertes.
    A nyertes osztály kiválaszthatja, melyik témát/olvasmányt szeretné a következő tanévben lapbook segítségével feldolgozni.
    Ezt a lapbook-ot én elkészítem, és kinyomtatva átadom az osztálynak.

http://gyereketeto.blogspot.hu/2013/05/lapbook-jatek-nyertes-egy-egesz-osztaly.html

A honlapon egyébként van ingyenesen letölthető lapbook is, de vásárolni is lehet (ezek kb 20-50 oldalnyi anyagok egyenként!)

Akit nem riaszt vissza a fordítgatás, ingyenes angol nyelvű lapbook anyagokat itt is talál:
    http://www.homeschoolshare.com/lapbooks_at_hss.php

Mi még elég kezdők vagyunk a műfajban, pláne, hogy a lányom még csak a betűfelismerésnél tart, így korlátozottak a lehetőségek. Ha vannak tapasztalatok, kíváncsi lennék, kinek hogy jött be a technika.

Szép napot,

Hajnalka

2 bejegyzés megtekintése - 1-2 / 2

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.