Kós Károly téri járókövek

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Kós Károly téri járókövek

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 61-75 / 84
  • Szerző
    Üzenetek
    Sági Zenina
    Adminisztrátor

Én is nagyon örülök, hogy itt is és a másik hasonló témájú topikban reagálást kaphattunk a kérdéseinkre. Az első kézből való tájékoztatás a leghitelesebb.

Megköszönném, ha az átvágást elmagyarázná, mert kíváncsi vagyok. Ott nem lehet fagyási probléma? És a beszúrt rudak miért vannak?

Előre is köszönöm.
    Sági Zenina

Balkán-Stein Kft.
    Felhasználó

Tisztelt Hölgyem !

Igen, előző levelemben nem tértem ki pontosan ezeknek a válaszára.

1, Bevágások: Szabvány szerint kb. 20 m2-ként dilattálni kell a merev felületeket. Ez azt jelenti, hogy külön egységekre kell osztani. Oka, hogy a talaj mozog és ha nem lenne kisebb egységekre osztva akkor eltörne a felület (aszfalt nem törni szokott, hanem gyűrődni). A bevágások kb. 6 m-ként lesznek és kb. 1 cm szélesek. Fagyni nem fog, mert a beton is át van vágva és a nedvesség teljesen le tud szivárogni, továbbá ez már hézag és nem repedés amit feszíteni tudna a jég.
    A dilattáció számunkra, illetve térburkolatok számára elengedhetetlen.

2, A rudak a bevágások leendő pontos helyeit jelölik. Természetesen ezek el lesznek tüntetve és csak a munkánkat segítik.

Ha esetleg kérdésük adódna, igyekszünk válaszolni.

gborka
    Felhasználó

Tisztelt uram!

Most jöttem haza, és láttam a cukrászda előtti járdából kiálló betonacél rudakat amelyek baleset ill. életveszélyesek!!!
    Mint már jelezte eltávolításra kerülnek, de jelenleg nem építési terület mert nincs elkerítve.
    Mielőtt még valakit felnyársalna gondoltam felhívom a figyelmét erre, Ön mit kivitelező gondolom nem szeretne emiatt rendőrségre, bíróságra járni.

Boros János
    Felhasználó

Tegnap kis járművemmel végigmentem a patika és a közért közötti járdán. Több helyen a kövek közötti fuga már most kitöredezett. Mi lesz ebből télen.

csucsu56
    Felhasználó

Bocsásson meg, de ha télen jön egy fagy a nedves kőre, azt hiszem mind fel fog jönni a fagyás miatt. De hogyan fogják eltakarítani róla a havat, és mit csinálnak ha netán ónós eső esik. Belegondolni is rossz. Nem tudom a tér túloldalán milyen lesz a járda, ha egyáltalán lesz, de valószinű, hogy ott fogok közlekedni és úgy átmenni a patikába, vagy közértbe, esetleg a templomba.

Hajnalka
    Felhasználó

A mi kertünkben is van ehhez hasonló termésköves út (mielőtt meggyanúsítana valaki, elég rég ott van már, nem a mostani KK téri felújításból származik 🙂 ) szóval télen hólapátoláskor beleakadt a hólapát minden egyes kőbe, söpörni lehetett csak… Nem irigylem aki ezt fogja csinálni körben a téren.

A legjobb az, hogy valamelyik előttem szóló pocsolyamentesnek titulálta ezt a kövezést… Végülis igaz, nem egy nagy pocsolya lesz, hanem sok kicsi 🙂

gaaanita
    Felhasználó

Azon kisebbséghez tartozom, akinek tetszik az új burkolat! Szerintem jobban illik ide, mint az aszfalt!?, a szintén igényes belvárosi gránit térkövek minimalista stílusuk miatt nem illenének ide, ennek a burkolatnak hangulata van, mint ahogy a szakember is írta a térfal burkolata is sok helyen hasonló ehhez. Ízlések és pofonok. Csúnyához szokott szemünknek a szépet is meg kell tudni szokni.

wob974
    Felhasználó

Látom lámpás focipálya is lesz.
    Már most látom az ott lakókat amint demonstrálnak az éjjeli focimeccsek miatt.

sziporka1974
    Felhasználó

Úgy tudom, hogy minden este 10-kor bezárják a teret…s reggel nyitják csak ki.

wob974
    Felhasználó

Haha
    Ez itt ha jól sejtem magyarisztán.

Bécsben haveroméknál van egy szép tér pinpong asztalok stb
    kábé félméteres keritése van. Mint a legtöbb kerületben fehér ember kevés van már a török \”kisebbség\” használja.
    Este 10kor jön a gondnok és bezárja és senki sem megy be, csend béke, nyugalom.

sziporka1974
    Felhasználó

Tényleg ezt olvastam egyszer a Kispest Újságban:-)

gborka
    Felhasználó

A téren a játszótérnél az általam csak \”bunkernek\” nevezett állítólagos WC külső burkolata nagyon szépre sikerült!!!

Csak arra leszek kíváncsi meddig fog így kinézni…..

sziporka1974
    Felhasználó

Állítólag (ezt is olvastam 1x) kamerával figyelt terület lesz,úgyhogy nem hiszem, hogy jellemző lesz a vandálkodás, legalábbis remélem. Tudja valaki, hogy mikor lesz az átadás?
    Hallottam, hogy szept.közepén lesznek wekerlei napok. Az is a téren lesz megtartva a hagyomány szerint? Ha igen, nem lesz minden letaposva? Annyira kár lenne ha tönkremenne pl. a szép fű…

csucsu56
    Felhasználó

Tegnap a nagy eső után jártam a téren, és a kövek egész szépek voltak. Ugy látszik vizesen mutatnak, de ahol belevágtak és azzal a masszával bekenték, még vizes állapotban is igen csúnyák voltak. Megfigyeltem, hogy a kapuknál, boltok bejáratánál vannak ezek a bevágások a köveknél. Ki tudja miért tették ezt bele?

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Az átvágás dilatációs okokból került a kövekre. (Nekem is fura, és érdekelne, hogy nem lesz-e ezáltal sérülékenyebb a kő a szétfagyással szemben, de nem értek hozzá.)

15 bejegyzés megtekintése - 61-75 / 84
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.