Kós Károly téri járókövek

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Kós Károly téri járókövek

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 46-60 / 84
  • Szerző
    Üzenetek
    gborka
    Felhasználó

Majd valakinek a kertjében landol véletlenül:))
    Volt már ilyen a történelemben.

gborka
    Felhasználó

Most hogy jöttem haza láttam hogy csinálják a kerítéseket.
    Szépre sikerültek

Sági Zenina
    Adminisztrátor

kép róla itt: http://wekerletelep.eu/node/757
    és az új játszótéri játékokról is

gborka
    Felhasználó

A játszótér mellett az a rakétasiló vagy atombunker mi akar lenni??? :)))
    Mert én hasonlót katonai reptereken láttam.

anitak
    Felhasználó

Aza holdbéli alkotmány a wc, nem? Én csak azt találgattam, hogy hogyan kerül a dombba, mert úgy emlékszem arról volt szó, hogy a dombba lesz süllyesztve. A dombot hozzák a wchez közelebb, vagy ezt a betontömböt betolják a domb alá 🙂

szrituka
    Felhasználó

Én is nézegettem a napokban, nekem úgy tűnt oldalról, hogy a dombot nagyrészt elhordták… vagy csak a bunker mellett törpül el? Vagy a végén szépen visszatapasztják?

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Én is azt hallottam, hogy fagurigákat tesznek a retyó alá, és egyiptomi rabszolgákkal arrébb tolják néhény métert. 😀

Szerintem nagyobb és magasabb lesz a szánkózó domb, abba lesz besüllyesztve elvileg a wc. Ennek lehet örülni, meg sopánkodni is. Mondjuk valamennyit levesz majd a bokorzat, illetve nem tudom, hogy korlát lesz-e. Itt nem úgy látszik: http://wekerletelep.eu/node/694

gborka
    Felhasználó

A 90-es évek elején még a cukrászda (akkor hentes) előtt a tér szélén volt egy nyilvános wc. Egy okostojás kitalálta hogy el kell bontani……
    Nem felújítani, bontani!!
    Akkor akivel beszéltem mindenki morgolódott miatta

gajdosa
    Felhasználó

Szia,

a térkő a bicikliúton a legjobb megoldás arra, hogy amikor esik az eső, nedvesség, hó van, a víz ne álljon meg az úton, hanem szépen eltűnjön (pocsolyamentes, csúszásmentes megoldás).

Hidd el, most az egyszer nem az alfelünk bizsergetése a cél, hanem más indokok vannak ..:)

GA

MolnarMoni
    Felhasználó

Köszönöm, ez a szempont nem jutott eszembe, most megvilágosodtam. Azért ha nincs se eső, se gyalogos, a bicikliút melletti járdán szoktunk menni. Ez van.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Tényleg butaság volt akkor elbontani. De legalább most lesz új. És ezt nem lesz könnyű elbontani… 🙂

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Na, az egyiptomi rabszolgák már haza is menetek. A domb és a retyó összeérnek. 🙂

gborka
    Felhasználó

Értem.
    Akkor már beköltözik a légvédelem?? :)))
    Komolyan, ki fogja üzemeltetni? Mert ha senki akkor nem lesz hosszú életű…

Balkán-Stein Kft.
    Felhasználó

Tisztelt Lakosok !

Én a járda kőburkolat anyagbeszállító és kivitelező cég ügyvezető igazgatója vagyok. Sajnálattal vettem észre, hogy egyeseknek félelmeik vannak a jelenleg is kivitelezés alatt álló járda kőburkolatról. Igyekszem minden kérdésükre, észrevételükre választ adni:
    1, Tervezés: A szabálytalan kőburkolatot tervezéskor írták ki. A rendszer és az anyag megfelelő egy ilyen típusú tér körüli járda burkolatának és többen is ragaszkodtak hozzá (pl. EU). A tervezéskor igyekeztek figyelembe venni mind az esztétikumot és a használhatóságot egyaránt. Sajnos evvel kapcsolatban nem lehet mindenki tetszését elnyerni.

2, Felületkialakítás: A kőburkolat felülete hasított, tehát nem teljesen sima, továbbá vannak benne vállak-törések is. A természetes kő egyértelműen nem olyan egyenes mint egy frissen aszfaltozott felület, de ezt evvel nem is lehet elérni. Az aszfalttal ellentétben viszont sokkal esztétikusabb és beleillik a térfal környezetébe, hasonlít annak falburkolatához. Ettől független kollégáink folyamatosan válogatják a kőlapokat (Önkormányzati kérésre), hogy minél síkabb legyen a felület. Ezért lehet látni sok helyen maradék kőlapokat, melyek visszaszállításra kerülnek.

3, Sokan a félkész burkolatot látják. Az átadás kb. augusztus elején történik, addig sok alakítani való van még rajta. Az hogy helyenként ki van hagyva (\”tankcsapdák\”) az mind a szervezés és terv része. Kérném, hogy véleményalakításkor ezt vegyék figyelembe.

4, Tartósság: Ez a típusú burkolatrendszer és kő már sokat bizonyított. Cégünk több mint 10 éve forgalmazza és kivitelezi. Ez idő alatt még nem volt eset arra, hogy szétfagyna, vagy tönkremenne.

5, Garanciális problémák: Cégünk mára már egy nagy családi vállalkozás és több mint 15 éve jelen van az építőiparban és kőiparban. A célünk nem az, hogy 5 év múlva megszűnjünk, bár tudjuk hogy sokan ebből élnek. Továbbá a téren dolgozó további kivitelezők (generál, kertész, tervező) is mind teljes mértékben tisztességes hozzáértő szakemberekből és tulajdonosokból áll.

6, \”Bunker\”: Tudtommal egy nagyon esztétikus és komoly kőburkolatot és zárást kap a vasbeton szerkezet. Sajnos míg készül csúnya, ha elkészül szép lesz és bele fog illeni a környezetébe

Igyekeztem minden észrevételükre választ adni. Minden kivitelező nevében jelezném, hogy törekszünk a lehető legjobb kialakításra, mely mindenki igényének megfelel.ű

Kőburkolat referenciákkal kapcsolatban egy link: http://balkanstein.eu/html/index.php?menu=gallery&type=padlo_rusztikus/padlo_cirmos_kvarcit

Üdvözlettel: Gódor Roland
    Balkán-Stein Kft.

Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

Tisztelt Gódor úr!

Köszönjük, hogy mint illetékes, hozzászólt a fórumhoz, és igyekezett megnyugtató válaszokat adni a kérdésekre, felvetésekre.
    Ez a fajta korrekt hozzáállás sajnos ritka a mai világban, szóval én személy szerint nagyra értékelem a levelét.
    Debreceni Zsuzsa

15 bejegyzés megtekintése - 46-60 / 84
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.