Kós Károly téri járókövek

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Kós Károly téri járókövek

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 84
  • Szerző
    Üzenetek
    Sági Zenina
    Adminisztrátor

Sajnos igazad van. A járdákról nem is beszélve helyenként. Vagy pl. ilyen esős időben az óriási tócsákról, amik között nekünk kimamáknak pl. ovisgyerekkel + babakocsissal kell balettozni…

DE nagyon fontos, hogy két dolog nem keverhető össze. A Kós Károly teret, a gyermekházat, a templot és a piacot megújító projekt költségét nagyrészt az EU fizeti. Ez a lényege. Erre adnak pénzt (nyilván része lesz az önkormányzati kampánynak is, de nem ez a lényege). Én örülök, mert magyar pénzből ezt soha nem fogják megcsinálni, de a járdákat, utakat előbb-utóbb kénytelenek lesznek. És arra persze nem ad az EU…

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Jaaaaj! Dehogynem! 😀
    Beszélni kell róla, ha már egy csomó pénzbe került. Én is néztem, hogy áll az asztalokon a víz. És sehol lyuk, vagy göcsört. Nem tudom mi lehet az oka…

Nem a kedvedet akartam elvenni a kritikától csak azt próbáltam jelezni, hogy a érdemes konstruktívan megfogalmazni. 🙂

sziporka1974
    Felhasználó

Pénteken beszéltem 3 zöldségessel akiknél már évek óta vásárolok, s nagyon panaszkodtak. Beázik, de nagyon, s pont az áru ázik…
    A másik, hogy alá kellett írniuk egy házirendet (meg is mutatták), – hogy a földre nem szabad pakolniuk,
    – ponyvát nem szabad használniuk,
    – napernyőt nem szabad használniuk,
    – a \”standokra\” még fogast sem szabad felakasztaniuk,
    stb…nem tudom, hogy van-e még valami.
    Ebből következik, hogy nyáron tönkre fog menni az az árukészlet amit a nap ér, nem tudják megtartani azt a szabályt, hogy ne pakoljanak a földre, hisz nem férnek el…stb…
    Azt is megtudtam, hogy azért csúszott az átadás, mert az ÁNTSZ kifogásolta, hogy az asztalok le vannak lakkozva, de ezek szerint mégis jó így. Lakk nélkül gondolom tönkre mennének az asztalok…
    Ja, és szerintük 40millió Ft-ba került…
    Csak ennyit akartam írni:-)

Viló János
    Felhasználó

A házirendhez, egyebekhez nem tudok hozzászólni, nem láttam, nem voltam még az átadás óta.
    De remélem hitelesebbek az infók, mint a \”ja, és szerintük 40 millió Ft-ba került…\”
    A Kispest.hu-n a projektről szóló hírekben többször is benne van,hogy a piac felújítási költsége mintegy 16 millió Ft. Ez se kevés, de ha három hírben szerepel, attól még nem 48 millió.

V.J.

sziporka1974
    Felhasználó

Csak azt írtam, amit az árusok mondtak…
    Az tényleg jó, hogy ha kevesebb, de akkor is sok pénz ahhoz, hogy ne tudják használni rendesen. Ez csak az én magánvéleményem, amit az árusok elmondására alapoztam.
    üdv

Andi

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Kedves János!

Vajon a WTE elnöksége, mint a konzorcium tagja fog kérni valamilyen garanciális javítást? (Van ehhez joga, vagy csak az önkormányzatnak?)

Mert szépek az asztalok, de még fontosabb, hogy jól és higiénikusan működjenek. Zöldség esetén a rohadás veszélye áll fenn (ha nem is azonnal, de az elázott és megmaradt zöldséget nem lehet egyenként eltörölgetni elcsomagolás előtt…)

Sajnos írásban nincsenek hangsúlyok. Ez nem provokáció akar lenni, hanem érdeklődés.

J.M.
    Felhasználó

sziasztok!

Azt meg tudja valaki mondani, hogy tervben van-e a kőépületek rendbetétele is? nagyon megörültem, mikor hallottam, hogy felújítják a piacot, és bevallom, azt hittem ezzel kezdik… az a sok graffiti és egyéb színes mázolmány elég rondán fest…

Toshiba
    Felhasználó

Helló! Én vasárnap jártam a \”Fő téren\”, hát elég csúnya és balesetveszélyesnek ítéltem meg az új járdát. Esett az eső, elég rendesen csúszott, na és egy épp nem túl mozgású ember simán el is fog tudni esni. Sima egyenletes betonaszfaltú járda jobban megtette volna a hatását amin jobban is lehetett majd volna közlekedni akár gyalog, akár kerékpárral, akár egy gyerekes anya a babakocsiját tolva! Ami meg maga a téren belül folyik az meg tényleg nevetséges: nem lesz ez, nem lesz az. Ezt is csak Magyarországon lehet megcsinálni sajna. A tervezők megint nem figyeltek a dolgokra de ez is már megszokott akár itt a kerületben, akár egész Budapesten, vagy az egész országban!

Baráti Üdvözlettel Toshiba!

almasi
    Felhasználó

A piaci épületek -kivéve a baromfis boltot, valóban nem illenek a környezetbe. Ha a jelenlegi kőépületeket lebontanák és új esztétikus a környezetnek megfelelő épületek készülnének igen jó lenne de!!- ez egészen biztos az árakban is visszatükröződnének.A mostani árak is már a Fény utcai piac szintjét közelítik, no persze lehet menni máshová is…. ( Szegény idős, kispénzű nyugdíjasok.)Mindazonáltal: reménykedjünk!

J.M.
    Felhasználó

már az is sokat jelentene szerintem, ha egységes szinre festenék a kőépületeket meg bódékat…

KG
    Felhasználó

Ma azt láttam, hogy néhány fiatalember az új asztalok tetejét gyógyítgatja…

szrituka
    Felhasználó

Én is őket láthattam délután, némi dobozos sör társaságában művelték…

MolnarMoni
    Felhasználó

Biztos azzal ellenőrizték, hogy beázik-e még.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Ja, valami szilikonpisztoly szerű cuccal matattak, én is láttam a virágostól jövet. Épp kezdett esni, gondoltam lehet legalább egyből ellenőrizni, hogy jól sikerült-e a mutatvány.

Ej, némi irónia érződik az írásotokból. Hiszen csak a faport kellett leöblíteni. És biztosan szelektíven gyűjtötték utána a szemetet. 😉

almasi
    Felhasználó

Talán jó dolog lett volna az un. amerikai zsindellyel lefedni a tetejüket, hogy ne ázzanak be.(Hamar munka sose jó! c. közmondás)
    No majd csak lesz valahogy.

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 84
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.