Kós Károly téri járókövek

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Kós Károly téri járókövek

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 84
  • Szerző
    Üzenetek
    sziporka1974
    Felhasználó

Kós Károly téri járókövek

sziporka1974
    Felhasználó

Kíváncsi lennék a kedves felhasználók véleményére:
    Valamelyik nap a Kós K.téren sétáltunk a kislányommal, s akkor láttam, hogy az egyik főbejáratnál milyen új \”köveket\” fektettek le járda gyanánt. Lehet, hogy csak az én ízlésem félresikerült, de nekem abszolút nem tetszik, annyira oda nem illő…
    Lehet, hogy csak azért, mert megszoktuk a régit, ami nem is volt annyira régi, mert egy pár évvel ezelőtt csinálták azt a járdát is, ami szerintem nagyon ízléses volt, s illett Wekerléhez.
    Azokat a hibátlan \”járólapokat\” vajon újra felhasználják a téren, vagy pedig a szemétbe kerül a drága járda?!
    Üdv
    Andi

MolnarMoni
    Felhasználó

Na, az új járdán én is fennakadtam. Egyelőre még csak képletesen, mert még nem lehetett rámenni, de előre félek, milyen érzés lesz majd végigtolni rajta egy babakocsit, végiggurulni rajta kismotorral, biciklivel. Mindez persze – tekintve a mostani demográfiai helyzetet – a kisebbség baja. A többség gyönyörködhet a (hadd éljek a mozaikot készítő járdalerakó szakember szavaival) rusztikus felületben. Én, a tudatlan lakos meg göröngyösnek néztem.

Apropó: megfigyeltétek, hogy a bicikliutakat sok helyen térkővel rakják ki? Arra lennék kíváncsi, hogy aki ezt kitalálta, ült-e valaha biciklin. Mert én szoktam, és biciklizés közben nem annyira szeretem, ha bizsereg a nyergen lévő testrészem (tudom, az én hibám).

szrituka
    Felhasználó

Nekem sem tetszik és én sem tartom praktikusnak. Valószínűleg ez is megint egy olyan döntés volt, amellyel nem csak mi nem fogunk egyetérteni…

anitak
    Felhasználó

Szerintem is kifejezetten csúnya! Pedig hosszan ácsorogtunk a kocsma előtti részen, ahol már készen van, és próbáltam szépnek látni, de nem sikerült. Én annyira nem szeretnék csalódni az új Kós Károly térben…

Ja és tegnap az esőben voltunk a kispiacon, és az új pavilonok (vagy hogyhívjákok) egy része beázik, az asztalokon tócsában állt a víz.

MolnarMoni
    Felhasználó

A beázást tegnap én is észrevettem. Úgy láttam, ott folyhatott be a víz, ahol ilyen göcsört/bög vagy nem tudom hogy hívják volt a fában. Arra biztos nem számítottak a gyártók, hogy eső is lehet 😉

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Már én is megnézem magamnak, még nem láttam.

Szerintem tök nehéz egyszerre minden szempontnak megfelelni, de az tuti, hogy a babakocsi vagy épp a kismotor az egyik utolsó szempont, ami a tervezőknek eszébe jut… Utánunk már csak a kerekes szék következik. 🙁

Én azt hallottam még korábban, hogy a régi kövek közül a használhatóak beépítésre kerülnek. Gondolom, ha nem kívül, akkor valahol belül.

Lobbiztam, hogy wc-ben alacsony mosdó és esetleg alacsony wc legyen a gyerekek miatt. Reméljünk, mert a gyerekek és mi anyukák fogjuk a legtöbbet használni a retyót. 😀

Azt is hallottam, hogy elfelejtettek az új játszóra pin-pong asztalokat tervezni (csak jól elbontották a régieket). Ezen sokan fognak szomorkodni, mert nyaranta többen használták. Vajon ez ügyben nem lehet még valamit tenni???

Anita, amit a picról írtál elég rossz hír. Pedig azt gondoltam, hogy végre valamit jól megcsináltak. 🙁

sziporka1974
    Felhasználó

Igen azt én is ma láttam, hogy a kinti járda is olyan lett, borzasztóóóóó csúnya!!!!
    Szerintem a régi wekerlei idősek rosszul lesznek ha meglátják.
    A pingpong asztalokról nem is tudtam, de az tényleg hiányozni fog. Mondjuk, kellett volna ez ügyben is lakossági fórumot tartani, nem?

A piacról az a véleményem, hogy szépen megcsinálták, csak szerintem nem ide való. Iszonyatos böhöm termetük miatt túlzsúfoltnak tűnik a piac. Azt én is hallottam, hogy beázik….
    Nem baj, költsük csak a pénzt, úgyis olyan sok van!

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Lányok! Ma este megnéztem. Ez nem olyan vészes! És használható motorral és babakocsival is. Na jó, bringával kicsit bicsergető lehet, de próbáljuk a pozitív oldalát nézni… 😉

sziporka1974
    Felhasználó

Akkor jó, ha lehet rajta közlekedni, de a látványa akkor sem szép,de ízlések és pofonok…Nem leszek negatív!
    A párom azt mondja, hogy a kövek között majd erőteljesen nő a gaz:-)

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Nem fog nőni a gaz, mert ki lesz rendesen fugázva. 🙂
    Engem inkább az zavar, hogy a sarkoknál csak pár méterre fog bekanyarodni az új típusú járda. A meredek dolog az, hogy hogyan fog illeszkedni a régi aszfalthoz. Mert a Hungária Bercsényi sarkon az új szökőkutas kis térnél a régi aszfalt és az új díszköves burkolat találkozás tragikus. Igazi \”tankcsapda\”, már babakocsis szemmel. 🙁

MolnarMoni
    Felhasználó

… már megint olyan negatív vagy! Örülj, hogy van új szökőkút és szép díszkő! 😉 A gyerekeket meg hordjad autóval – nem úgy kell?

sziporka1974
    Felhasználó

🙂

Grg
    Felhasználó

Én csak annyit tennék hozzá, hogy szerintem lenne jóval fontoabb dolog is Wekerlén, mint a Kós Károly tér felújítása….
    Igaz ezzel persze lehet vagizni, villogni,hogy milyen janik vagyunk meg minden, de hogy pl. a Szent Imre utcában már lépésben sem lehet haladni annyi kátyú van az kit érdekel. (Bezzeg a Kábel utca, ami zsákutca az le lett aszfatozva…)
    Na mindegy, sajnos nekem úgy tűnik, hogy Wekerle főleg a Kós Károly tér és 2 méteres környékéből áll, a többi az már nem tartozik ide annyira, csak ha már nagyon muszáj…:(

sziporka1974
    Felhasználó

a piacról már nem is merek írni, pedig az árusok nagyon panaszkodnak…:-(
    üdv

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 84
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.