kekszmintázó, akár karácsonyra

Kezdőlap Fórumok Fórum Kézműves ötletek kekszmintázó, akár karácsonyra

Ennek a témakörnek tartalma 10 hozzászólás, 0 résztvevő. Utolsó frissítés:  Sági Zenina 9 év, 4 hónap telt el.

11 bejegyzés megtekintése - 1-11 / 11
  • Szerző
    Üzenetek

szrituka
    Résztvevő

kekszmintázó, akár karácsonyra

szrituka
    Résztvevő

Egy már idézett blogról (rozmaringos szilva) csentem az ötletet, faragótól rendeltem kekszmintázó sodrófát és hozzá kerek fa kekszformázókat. Sokat kísérleteztem a tésztával, mert ha túl rugalmassal próbáltam, a minták kiugrották magukat. Az eddigi legsikeresebb süti egy kakaós keksztészta, készítettem fotókat is, hátha valaki kedvet kap a sütéshez (azért nem lett tökéletes, kicsit hólyagosra sült). A fafaragó elérhetőségét szívesen megadom a jelentkezőknek, karácsonyi ajándéknak is jó ötlet!
    Ui: bevált kekszrecepteknek nagyon örülnék!

Zsu
    Résztvevő

Szia Rita,

Engem érdekelne a sodrófa készítője, már egy ideje szeretnék ilyet, csak újságokban láttam. Mintákból lehet választani, hogy meyliket teszi rá vagy ez a sztenderd? Árban elfogadható?
    És egy nálam nagyon bevált linzer receptet is leírok, minden karácsonyra ezt sütöm (többek közt), igaz, ez cukormázas, de a mintákat szép színes cukormázzal is tudod akár díszíteni…
    Hozzávalók: 25 dkg liszt, 5 dkg őrölt mandula, dió vagy mogyoró, 2 tojássárgája, 10 dkg cukor, 20 dkg vaj vagy margarin, porcukor és tej a mázhoz.
    Elkészítés: Az őrölt mandulával/dióval/mogyoróval elkeverem a lisztet, belemorzsolom a margarint. Külön tálban elkeverem a tojássárgákat a cukorral habosra és utána öntöm a lisztes, margarinos keverékhez. Összegyúrom és kb. fél órát pihentetem a hűtőben. Utána nyújtom (kb. 2-3 mm-re) és szaggatom, előmelegített 180 fokos sütőben sütöm. Aránylag gyorsan megsül, mégha nyersnek nézne is ki. Sütőpapírt szoktam alátenni, nem kell semmivel kenni. Ha kihűlt, elkészítem a cukormázat: porcukrot nagyon kevés tejjel összekeverem (az arányokat sajna nem tudom, azt kinézetre szoktam csinálni), míg annyira lesz híg, hogy egy késsel kenni lehessen a linzer tetejét (ha felemelem a kést, lassan csordogál róla a máz). A cukormázat ízesítheted 100% tisztaságú illóolajokkal és ételsestékkel bármilyen színre festhető. Kb. 1 hétig tárolható mázzal, mert megkeményedik, viszont fémdobozban az üres linzer hetekig eláll, díszíteni ráérsz mielőtt megennétek (egy éjszaka alatt megköt).

Sági Zenina
    Kulcsmester

Ez nagggyon jó! Kérek szépen árat és elérhetőséget!
    Köszi.

szrituka
    Résztvevő

A készítő hozzájárulásával: mail@svejk.hu, Gábor. Az árakról nem kértem felhatalmazást, de utólagos engedelmével: 3-4000 között a sodrófa (két méretben), 5-700 a kis mintázó, egy- vagy kétoldalas, a minták választhatóak. Nem tudom, menyire leterhelt a rendelésekkel mostanában, minél hamarabb keressétek!
    Zsu, köszi a receptet, sima kekszé is jöhet!

Sági Zenina
    Kulcsmester

Telefonszáma nem vóna? Vagy egy honlap még pluszba. Telhetetlen egy dög vagyok, mi?

szrituka
    Résztvevő

Tudtommal nincs honlapja, telszámot tőle kéne kérni. Nemrég foglalkozik a kekszmintázó-készítéssel, beszélgettem vele, még nem biztos benne, mekkora piaca lenne – én kecsegtettem a lelkes wekerlei háziasszonyok tömegével, tessék nála jelentkezni, gyorsan válaszol! Ő az egyébként, aki szívesen eljönne a wekerlei napokra is tavasszal, ha van rá igény!

Márti
    Résztvevő

Láttam én már ilyet vásárban. Igaz, hogy szebb volt, de jóval drágább. Majd megszakadt a szívem, ott kellett hagyjam.
    Viszont eszembe jutott egy ötlet, ha sikerül, 2 hét múlva jelentkezem… 🙂

Sági Zenina
    Kulcsmester

Na hékás, ne csigázz! Miről van szó???

Márti
    Résztvevő

Lyukas az oldalad?
    Ha sikerül megtudod, ha nem, azt is.
    M

Sági Zenina
    Kulcsmester

Ahhh, addigra kiesik a vacsi az oldalamon… 🙂