Kakaós és spenótos csiga

Kezdőlap Fórumok Fórum Receptek egymás között Kakaós és spenótos csiga

• This topic is empty.
9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Szerző
    Üzenetek
    Sági Zenina
    Adminisztrátor

Kakaós és spenótos csiga

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Már nem egyszerre (brrr). Lusta süti, mert vettem mélyhűtött leveles tésztát. A kakaós csigával nem bíbelődtem sokat, nyújtás után olajjal megkentem a tésztát, rá az instant kakaó, csavar, vagdal, sütőpapíros tepsibe sorakoztak, 220 fokon sitty-sutty kész. (Legközelebb kis nutellával fogom aládurvítani…)

A spenótos nagyon jó lett szerintem: vettünk a Tescoban leveles fagyasztott spenótot. (Azért szeretem, mert kis gombócokban van a spenót, így könnyen adagolható.) 6-8 gombócot megpároltam sóval, vajjal, fokhagymával, levét nem hagytam.
    A kinyújtott tésztát megkentem tömlős krémsajttal, rá a spenót, teker, vagdal, stb.
    A krémsajt helyett lehet reszelt sajt is benne.

Egyéb tipp a leveles tésztához? (Lusta vagyok, tudom, de egyszerűbb, mint gyúrni, hajtogatni, stb. és még nem is drága…)

MolnarMoni
    Felhasználó

A kakaós csigáról akarlak kérdezni, mert hogy egyszer én is kipróbáltam leveles tésztából (szeretik a kölkök a Fornettit), de se íze, se bűze nem lett. Arra jutottam, hogy az a baj, hogy nem édes a tészta. Sok cukrot tettél bele a \”töltelékbe\”? Vagy hogyan? Én maradtam a kelt tésztás verziónál ezek után.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Igen, a miénk sem lett olyan nagyon édes. De elfogyott így is rövid úton. Kicsit túl sütöttem, így nagyon ropogós lett.:D Így sem volt rossz, és nem zavaró, hogy nem édes a tészta (talán mert pindur csigák), de én is tűnődtem az édesítésen. Én két dologra gondoltam: vagy hagyományos kakaóval fogom készíteni több porcukorral (és kicsit vastagabb aláolajozással), vagy kipróbálom, hogy kis nutellautánzatot kenek alá és úgy szórom rá az instant kakaót.

Hajnalka
    Felhasználó

Bolti leveles tésztából én is sósakat szoktam inkább, pl csíkokra szelni és fél virsliket körbetekerni vele

Apropó, meg lehet valahol találni a díjnyertes cukkínis csiga receptjét? 🙂

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Ez is jó ötlet. vagy füstölt sajtot. Nyam.

Az összes recept, amit megkaptam elérhető itt:
    http://wekerletelep.eu/sodrofadij_sos

Zsu
    Felhasználó

A levelest én szeletelt bacon-nel szoktam még sütni, nagyon egyszerű, a csíkokra vágás után lehet csavarni és kis masniknak megsütni. Lehet belőle még \”szélforgót\” csinálni, egy barackkal a közepén.
    Zenina, a kakaós csigát szerintem próbáld ki vajjal, ha azt kevered ki cukorral és kakaóval, akkor olyan édes lesz, ahogy szeretnéd, és a töltelék sem fog \”elveszni\” benne. Legalábbis a kelt tésztához ez vált be nálam, levelessel még nem próbáltam, de ha kipróbálod és sikerül, akkor én is átnyergelek arra 😉

Sági Zenina
    Adminisztrátor

A baconos megoldás igen jól hangzik. Na tegnap kipróbáltam az új generációs kakaóst. 😀

Szerintem a vajas is jó lehet, de nem volt itthon vaj, így a sparos műnutellát kentem vékonyan a tésztára, és haloványan szórtam instant kakóval. Most nem szárítottam agyon és nagyon-nagyon finom lett! Kislányom együltő helyében négyet benyomott belőle…

Hajnalka
    Felhasználó

Nagyon köszi, nem néztem azóta a frissítéseket 🙂

9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.