Huba bölcsi

Kezdőlap Fórumok Fórum Gyerekekről Huba bölcsi

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 25
  • Szerző
    Üzenetek
    balamber
    Felhasználó

Huba bölcsi

balamber
    Felhasználó

Sziasztok!

Tud valaki valamit erről a bölcsiről?

Köszi!

anitak
    Felhasználó

Hát én csak annyit tudok, hogy nehéz bekerülni… A kislányomat nem is vették fel, ő a Berzsenyi utcai bölcsiben kapott helyet, ahogy más játszótéri ismerős gyerekek is. (végül a kislányom most magánbölcsődébe jár)

Engem viszont az Esze Tamás utcai ovi érdekel nagyon -illetve elsősorban az óvónők-, mi oda tartozunk, (nem is tudom, hogy van-e lehetőségünk egyátalán válogatni a wekerlei óvodák között.)
    Nagyon örülnék, ha valaki írna nekem néhány sort erről az oviról, akár privát üzenetben!

sziporka1974
    Felhasználó

Állítólag nagyon jó bölcsőde, de a Berzsenyit is dícsérik sokan.
    Protekcióval könnyű bejutni ebbe a bölcsibe…
    Üdv

sziporka1974
    Felhasználó

mármint a Hubába…

gera
    Felhasználó

Az én fiam ebbe az intézménybe jár.

Véleményem a pedagógusokról (türelemmel megáldva), a gyerek neveléséről (odafigyelnek rá), az étkeztetésről (saját maguk főznek), a gyerekműsorokról (merthogy ilyen is van), az udvar gondozásáról (virágos, füvesített) hibátlan. Bekerülni nagyon nehéz.

Üdvözlettel:

Gera Attila apuka

wsh@hdsnet.hu

Csutorás Róbert
    Felhasználó

Az én fiam is idejár.
    Az Anyukája már októberben elment beiratkozni, hogy következő év szeptemberében itt tudjon kezdeni a lurkó. Nekünk nem volt protekciónk, mi legalább is nem tudunk róla, ha csak egy jóakarónk nem szólt az érdekünkben. Ha igen, ezúton köszönjük neki, mert egy csuda klassz közösségbe került a gyermekünk. 20 hónaposan kezdtük a bölcsit, ekkor is nagyon önálló volt már, de azóta nagyon sokat fejlődött.(szókincs, kézügyesség, …..) Szerintem nagyon profi az egész, úgy ahogy van.
    Bár nincs viszonyítási alapom, de mi nagyon elégedettek vagyunk.
    Van néhány nem wekerlei csoporttársa (helyesek, aranyosak, nincs velük semmi gond), de ez a bölcsi Wekerlén van, jó lenne innen megtölteni a létszámot, ami tudjuk, hogy nem lenne nehéz. Úgyhogy, hajrá!

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Egy évesen irattam be Esztert, hogy két évesen mehessen. 2 hónap múlva megkaptuk az elutasító határozatot… Pedig mi Wekerlén lakunk. A Berzsenyibe is és ide is ötödikek voltunk a listán. Onnan nem kaptunk végleges elutasítást. Ez nem szimpatikus a Hubában!!! Főleg, ha járnak oda nem wekerleiek…

sziporka1974
    Felhasználó

A kislányomat én is még picinek, kb.fél évesen irattam be,hogy 2évesen mehessen, s meg is kaptuk mi is az elutasító papírkát.
    Előnyben voltak a többgyerekesek akiknek a testvére is oda jár, ez mondjuk természetes. Egy barátnőm felajánlotta (akinek a gyereke is odajárt korábban), hogy segít bejutni, de én nem fogadtam el, nem szeretem az ilyet. S még hallottam több fajta példát a Huba protekciókra…
    Végül Zsófit felvették a Harangvirágba, de szerencsére meg tudtam oldani, hogy otthon maradhassak Vele. Most az óvodába nem vették fel…

Sági Zenina
    Adminisztrátor

A nagyobbik lányomat nekem sem vették fel abba az oviba ahová tartozunk, pedig jeleztem, hogy tavasszal mennék vissza dolgozni, és hogy a kicsi is bölcsis lesz. Az Esze Tamás oviban eleve azt mondta a vezetőnő, hogy ne is próbálkozzak. Pedig sokan járnak a wekerlei ovikba nem wekerleiek, és olyanok is bejutottak, akiknek jóval kisebb a második gyereke, mint az enyém…

Az elutasítás alapján írtam kérelmet. Most az Arany oviba járunk a lakótelepre (a rendőrségnél). Nem rossz hely, Dorka szereti, füves, árnyékos udvara van, jár úszni is, de ilyen időben az a húsz perc kínlódás a babakocsival oda (mert a kicsi persze nem marad meg a szánkón), majd a harminc perc hazavonszolódás a hátam közepére sem hiányzik. Főleg, hogy ez lehetne mondjuk 10-10 perc.

És milyen izgi lesz majd munkából jövet a bölcsi-ovi-haza túra. 😀

sziporka1974
    Felhasználó

Hú, hát az tényleg nem lehet semmi ezt az utat végigjárni minden nap, főleg hóban. Ezek szerint a kislányodat is az Árnyasból utasították el.
    Az én kislányom estében azért nem lebbeztem fel, mert az óvodavezető azt mondta, hogy nincs értelme. Amúgy itt is működik a protekciós dolog, mint a Hubánál…
    Végül meg tudtam oldani az itthonlétet, ugyanis közös megegyezéssel megszűnt a mviszonyom, nem volt már munka a cégnél, tehát itthon maradtam. Ekkor jeleztek, hogy a Nádasdy utcai óvodában lenne egy hely Zsófinak teljesen hivatalosan, de le kellett mondanom, mert még nem teljesen szobatiszta. Úgyhogy az élet megoldotta ezt a problémát is.
    Tavasszal újból jelentkezünk az Árnyasba…

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Remélem nektek sikerül bejutni. 🙂

Amúgy meg a topik indítóra: szerintem úgy is az adott gondozónőtől függ, hogy a gyerek hogy érzi magát…

sziporka1974
    Felhasználó

köszi:-)

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Kisebbik lányom pár hete próbál megbarátkozni a Berzsenyi utcai bölcsivel. Mikor először áthaladtam az udvarán igencsak meghökkentem mennyire csupasz. Van persze fű, meg bokrok, meg ilyesmi, de játék alig. Két csoportra jut egy homokozó, valami használhatatlan buta, de gyanítom méregdrága színes játéknak nem nevezhető kisplasztika (természetesen EU konform) a közepükön. Van néhány pad, gumi szőnyeg és egy teljesen jellegtelen fa repülő az egyik oldalon. ENNYI. Se csúszda, se kisbabaház, se favonat, vagy valami. Van pár műanyag szobai babacsúszda, ami szerintem vacak és ezerszer balesetveszélyesebb, mint egy normális. Mellette az óvoda udvara szinte túlcsordul a játékoktól. Az önkormányzat szándékosan hanyagolja a bölcsiket? Úgy tudom, a Hubába is valamelyik szülő állította azt, ami van. Vagy ügyesebben lobbiznak?

Azt sem értem, hogy amikor ennyire nincs bölcsi hely, akkor az Arany ovi melletti bölcsi épületet (ami eredetileg bölcsi volt, aztán ovi lett és pár éve pedig bezárt), miért vmi pszichiátriai utógondozónak akarják megcsinálni, ahelyett, hogy újra bölcsi lenne. Ki vannak cserélve az ablakai! Gondolom minden adott (kis wc-k, kis mosdók, konyha, stb), hogy gyerekeknek lehessen kialakítani. Jövőre még több bölcsödei hely fog kelleni… Igaz, abba nem lehet magántőkét bevonni, és csúszópénz sem tartozik hozzá. Bocsánat, a magyar realitásokból indultam ki…

sziporka1974
    Felhasználó

A Kispest Újságban az olvastam egyszer a Polgármester Úr rovatában, hogy nem szándékozik új bölcsődei férőhelyeket létesíteni, mert szerinte az újonnan megalakuló jó drága családi napközik fel tudják venni a kimaradt gyermekeket…
    Megint ott tartunk, hogy nem mindenki milliomos…

Amúgy a Huba utcai bölcsőde némely játékáról már én is hallottam:
    azoknak kellett vinni játékot, akik be akartak jutni a bölcsibe…No comment.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 25
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.