Fűszervaj – többnyire wekerlei alapanyagból

Kezdőlap Fórumok Fórum Receptek egymás között Fűszervaj – többnyire wekerlei alapanyagból

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 21
  • Szerző
    Üzenetek
    Sági Zenina
    Adminisztrátor

Fűszervaj – többnyire wekerlei alapanyagból

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Mikor ideköltöztünk úgy döntöttem, hogy az egyik kis előkertünkből fűszerkertet varázsolok. És úgy is lett. Van zsályám, rozmaringom, oreganom, két féle kakukkfüvem, borsikafüvem (nem győzöm ritkítani őket) petrezselymem, snidlingem. A bazsalikom nem bírja az időjárás és a csigák viszontagságait, a tárkonyomat meg elnyomta a többi.

Szoktam rozmaringos krumplis, répás, diós, tepsis padlizsánt sütni, de ennyiféle zöldfűszer legfőbb felhasználása a fűszervaj. Mindenből kb. 1 evőkanálnyit teszek egy tálba igen apróra vágva, só, bors, 1 gerezd fokhagyma és 1 szobahőmérsékletű teavaj. Jól elkeverem. Nagyon jó kenyérre, héjjában sült krumplira, egyben sült husikra. Nagyobb mennyiségben is készíthető és kisebb kockákra osztva fagyasztható alufóliába csomagolva.

Van még recept zöldfűszer felhasználásra?
    Ja és szívesen adok bármelyikből (akár csak használatra, akár ültetésre).

Sági Zenina
    Adminisztrátor

rozmaring, zsálya, oregano, kakukkfű felesleg mutatkozik. Tél előtti szüretből vihető idén is!

szrituka
    Felhasználó

igen, ebben a sorrendben! :-)) még lábadozunk, de jövő héten átugrunk érte

sziporka1974
    Felhasználó

Mennyibe kerülnek ezek a növények Nálad?

üdv

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Ezek vágott ágacskák. Ára: egy séta hozzánk és haza. 😀

Sági Zenina
    Adminisztrátor

hát, lassan múlik ez a cucc. 🙁 Gyertek, ha úgy érzitek, a csajok is örülnének nektek (meg én is). 🙂

Zsu
    Felhasználó

Szia Zenina,

Engem a rozmaring és a kakukkfű érdekelne, ha van még belőle szabad kapacitásod 🙂
    A zöldfűszerek felhasználásához annyit fűznék hozzá, hogy vlahol olvastam, hogy ezeket nem szabad vágni, csak tépkedni, mert az aromaanyagot \”agyonvágja\” a kés. Hát, eddig nem tapasztaltam nagy különbséget, de én mindig csak tépkedem ;))
    Zsálya remek hagymaleveshez jamie Oliver receptje szerint: http://www.jamieoliver.com/recipes/vegetarian-recipes/english-onion-soup-with-sage-and-cheddar Próbáljátok ki, nekem nagyon ízlik!
    Itt üzenném Ritának, hogy hamarosan lesz tárkony, mert nekiállok majd kiszedni. Zenina, ha szeretnéd pótolni az elnyomott tárkonyodat, akkor szívesen adok az enyémből, majd ez fogja elnyomni a többit ;D

szrituka
    Felhasználó

Szia Zsuzsa, pont a napokban gondoltam Rátok, hogy vajon a fagyok előtt nekiállsz-e 🙂 Megvárom!

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Van dögivel. Lehet próbálkozni az ültetéssel is. Elvileg működhet. 🙂

A zsálya nekünk hagymás mézes mazsolás májjal jött be nagyon. 🙂
    Úgy látszik hagymához passzol akkor nagyon.

Tárkony érdekel, köszönöm. Bazsalikomot szeretnék még, ha valakinél volna…???

MolnarMoni
    Felhasználó

Én is szeretnék tárkonyt! Imádom a tárkonyos ragulevest! Lehet még azt is, Zsuzsa?

szrituka
    Felhasználó

Szia Zsu, írtam e-mailt, hívtalak, szerdáig még próbállak elérni! R

Hajnalka
    Felhasználó

hétvégén sütöttem rozmaringos szilvás morzsasütit, zseniálisan abszurd kombináció, érdemes kipróbálni

recept emitt:
    http://praktikaksokgyerekhez.blogspot.com/2010/09/rozmaringos-szilvas-crumble-morzsasuti.html

Sági Zenina
    Adminisztrátor

ránéztem. Jól hangzik, ki is próbálom.
    Rozmaring is van még dögivel, lehet érte jelentkezni, ha valaki még próbálná, csak nincs alapanyag 🙂

Rita! Fel tennéd a zabos süti receptet?! Milyen lett?

szrituka
    Felhasználó

Felteszem, nagyon ígéretes, de egy percem sem volt hozzáfogni, majd jelentek később…
    http://www.tutitippek.hu/blog/csokis-zabpehely-taller.php

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 21
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.