Eladó a mozi!

Kezdőlap Fórumok Fórum Wekerlei csevegő Eladó a mozi!

• This topic is empty.
8 bejegyzés megtekintése - 16-23 / 23
  • Szerző
    Üzenetek
    gborka
    Felhasználó

Az ledózeroltatná és irodaházat, bevásárlóközpontot, lakóparkot húzna fel!

anitak
    Felhasználó

Tegnap láttam, hogy a mozi bejáratánál dolgoznak! Tudtok erről valamit? Ha ma arra járunk, megpróbálom megkérdezni a munkásokat.

vendo
    Felhasználó

Nem tudja véletlenül valaki, hogy régen a mozi teteje nyitható volt-e, esetleg ha lenne a szekrény mélyén egy régi fotó vagy terv ami bizonyítaná is ezt, örülnék neki.Csak egy fogadás miatt kérdezem, ami nem hagy nyugodni:-).

szép napot

Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

… mintha nyitható lett volna… De rákérdezek \”tapasztaltabbaktól\” 🙂

Wallner Ferenc
    Felhasználó

Wallner Ferenc
    A Ady mozinak a teteje nem volt nyitható. A Kölcsey mozi tetejét tudták kétfelé nyitni. Sjnos már lebontották.

Lechner Gábor
    Felhasználó

na, jártam ma az ady mozinál. a munkásokat már nem találtam ott, a mellette lévő másik \”kulturális intézményben\” (értsd: kocsma) semmit nem tudnak.
    de az ajtaját mintha felújították volna, illetve több zár is került rá. Sőt mintha le is festették volna, mert olyan festék szag volt a környéken,hogy ihaj.

azért lefényképeztem, hogy lássátok miről van szó.

ide felraktam a képet :

https://picasaweb.google.com/morgieau/Mozi#

\”Elämä on ihmisen parasta aikiaa.\”

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Tegnap az épp dolgozgató munkásokat megkérdeztük, SŐT BE IS MENTÜNK! Annyit tudtunk meg, hogy nem lett még eladva, tehát Havas Henrik kérte a porta felújítást. Talán a jobb eladhatóság érdekében.

Én is voltam hajdan a moziban, színpad volt, szobrok, ahogy gborka írta. Most rá se ismernétek (arra nem jöttem rá, hogy hol lehetett a színpad). Ez szomorú persze, mert szeretnénk megőrizni, ami régen volt és érték, főleg, ha kötődnek hozzá szép emlékek. De a realitás talaján állva nem élne meg egy mozi itt és most.

Az épület hatalmas. Gépészetileg és szerkezetileg kész van, tulajdonképpen a belső burkolás hiányzik, illetve az emeleti tetőszerkezet takarása. Láthatólag iskolának készült, több kisebb terem van benne és egy nagyobb tér az emeleten. Nehéz elképzelni, hogy ki vagy mi tudná ezt az épületet egyben hasznosítani a mérete és a még ráköltendő összeg miatt. Nagy banknak is, bárminek is.

Nagy szükség lenne itt Wekerlén egy közösségi térre, de egy ekkora épületet fenn is kell tartani. :-/ Mi azon gondolkodtunk, hogy több féle típusú vállalkozásnak kéne együtt összefogni, de az igen nehéz ügy, mert közös lónak, ugye…

eperlevel
    Felhasználó

Nekem nagy élmény volt belülről látni az épületet, nem gondoltam volna, hogy ekkora.
    Szerintem borzasztóan nehéz lesz hasznosítani. Nem csak azért, mert hatalmas belül, hanem azért is, mert még nagyon sokat kell rá költeni.

8 bejegyzés megtekintése - 16-23 / 23
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.