Egy kis érdekesség…

Kezdőlap Fórumok Fórum Helytörténet Egy kis érdekesség…

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 17
  • Szerző
    Üzenetek
    EdM
    Felhasználó

Egy kis érdekesség…

Lechner Gábor
    Felhasználó

tényleg érdekes.
    azt jól látom, hogy az építkezés 1919. május 25-én volt?

\”Elämä on ihmisen parasta aikiaa.\”

Viló János
    Felhasználó

Ez valóban nagyon érdekes. Igazi kortörténeti dokumentum…
    lehetne tudni hozzá a címet?

V.J.

EdM
    Felhasználó

Igen az építkezés 1919 május 25-én volt és ha jól olvasom Czéfvár József volt a mesterember.
    A cím pedig Murányi u 7/a.

Ezen kívül találtunk még egy süteményes zacskót ami Polonyi Domonkos Petúr utca 7 alatt (mostani gyermekház) sütödéjéből származik. Nem tudom mikor szűnhetett meg a sütöde.

Üdv,

G.Á

Cili
    Felhasználó

Nálunk az ajtófélfán hagyták a nevüket a mesterek. Mikor leégettük a festéket, akkor bukkant elő, de sajnos nehezen olvasható. Most az ajtó le van festve, de a feliratot szabadon hagytuk.
    A konyhai ajtófélfán meg számolások voltak, azt visszafestettük. Valami meglepetést kell hagyni az utókornak is 🙂

Szívesen csatolnám a képet, de nem látok rá lehetőséget. Csak új tartalomhoz lehet?

Boros János
    Felhasználó

A bejegyzés tetején van egy olyan fül, hogy képek. Ott lehet csatolni. Ha nem megy, küld át, én felteszem.

borosjanos51@gmail.com

Boros János
    Felhasználó

Csak így lehet megoldani.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Mindenki csak a saját tartalmához tehet fel képet, máséhoz nem. (Nyilván nem örülnénk, ha boldog-boldogtalan a mi nevünk alatt tenne fel ki tudja milyen képeket…) Kivételt képeznek a munkatársi jogokkal felruházott felhasználók, mint pl. János vagy én.
    Üdv,
    Zenina

Pepi
    Felhasználó

Polónyi Domokosról van egy életrajzom. Ha nem gond közreadom itt.

Polónyi Domokos, Petur utca 7.

Nagyszebenben született 1884-ben, iskoláit is valamint szakmáját is ott tanulta. Mint gyakornok, Nagyszeben, Kolozsvár, Segesvár,Bukarest, Bécs és más városokban is működött.Önállóvá 1913-ban Nagyszebenben vált, 1920 óta pedig Kispesten működött,5 segéddel tartott fenn sütőüzemet. Érettségizett fia is ott dolgozott.
    Ipartestületi előljárósági tag, dalköri díszelnök, stb.
    1914-ben vonult be, a szerb, montenegrói és orosz fronton küzdött, ahol légnyomást kapott. 1918-ban mint őrmester szerelt le kítüntetésekkel. Öccse az olasz fronton halt hősi halált 1917-ben.

Üdvözlettel: Pepi

MolnarMoni
    Felhasználó

Köszönöm még egyszer az adatokat! Hol lehet ilyenekre rátalálni?

Pepi
    Felhasználó

A századforduló környékén és utána a 30-as években nagy divat volt a vármegyei monográfiák és az akkori iparosokat összegyüjtő adattárak kiadása. Ezekben rengeteg akkor élt emberről van életrajz vagy csak említés.

EdM
    Felhasználó

Az jutott eszembe, hogy mi lenne ha indítanánk egy oldalt ahova fel lehetne tölteni ezeket az \”érdekességeket\”. Aki talál valamit az felrakja. Idővel lehet kialakulna egy adatbázis, kortörténettel, személyes történetekkel stb….
    Örülök, hogy most is megtudtam valami újat wekerléről és Polónyi Domokos sütödéjéről. Ezúton is köszönet érte.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Mondjuk, ha indítanánk egy \”Helytörténet\” című fórumcsoportot itt ezen a honlapon?
    Az egyes önálló fórum bejegyzésekben kép kitehető, hozzá lehet szólni és egy helyen megtalálható lesz minden. Hmm??
    Zenina

Pepi
    Felhasználó

Szerintem jó ötlet a helytörténeti csoport. Nekem van régi osztályképről másolatom,amit szívesen feltennék, nem tudom melyik iskola képe lehet, az osztályfőnök neve van rajta és egy wekerlei fényképész fotózta.Innen tippelem hogy talán helybéli iskolai fénykép lehet.Ezenkívül egész biztosan vannak régebben élt wekerlei emberekről a könyveimben életrajzok,amiket szívesen közreadok. Csak az nehezíti a dolgot, hogy Kispesttől nem választották külön Wekerlét a könyvekben, így nem tudni hogy mely életrajzok tartoznak ide kimondottan.Viszont ha felmerül egy név, így mint Polónyi sütőmester esetében a név után egyből meg lehetett találni a megfelelő életrajzot. Úgyhogy ha kérdeztek és tudok válaszolok.

EdM
    Felhasználó

Épp felújítjuk a házunkat és a vakolat alatt a következő feliratra lettünk figyelmesek:
    Az építés éve és a mesterember aláírása.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 17
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.