Diós bögrés kevert (anyukám, Hambalkó Zsuzsa féle)

Kezdőlap Fórumok Fórum Receptek egymás között Diós bögrés kevert (anyukám, Hambalkó Zsuzsa féle)

• This topic is empty.
9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Szerző
    Üzenetek
    Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

Diós bögrés kevert (anyukám, Hambalkó Zsuzsa féle)

Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

Diós bögrés kevert süti

Kikeverünk 2 egész tojást 1,5 bögre cukorral, majd hozzáadjuk a következőket:
    – 2 bögre tej,
    – 2 bögre darált dió,
    – 2 bögre liszt,
    – 1 csom. sütőpor.

Jó folyós lesz, de nem kell tőle megijedni. Vajazott lisztezett (vagy sütőpapírral bélelt) tepsibe öntjük, és forró sütőben megsütjük – nem néztem az időt, talán fél óra, de inkább tűpróba. (Én 180 fokra melegítettem elő a légkeverésest, a végén kicsit visszavettem belőle)

Igazából ennyi, ez már így ehető is, de én most cifráztam is kicsit. Másfélszeres adagot csináltam a nagyobb tepsiben, és jól felemelkedett, ezért egy részét keresztben félbevágtam, és egy részét baracklekvárral, egy részét natúr karamellséggel (lásd Karamellségek) megkentem, egy részét meg nem vágtam félbe. A tetejére meg csináltam egy tojásfehérjéből meg sok porcukorból (nem tudom a mennyiséget, de több-ből, mint gondolná az ember elsőre – úgy hamarabb megköt!) és egy fél citrom kinyomkodott levéből és lereszelt héjjából (ezeket a végén adtam hozzá) írókázót, és jó vastagon megkentem vele.
    Nagy sikere volt!
    Jó étvágyat…

MolnarMoni
    Felhasználó

Fényképed nincs? Csak hogy mi kell legyen a végeredmény… És vajon rizstejjel is megy?

Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

nem fotóztam le, nem tudtam, hogy ekkora keletje lesz…

Az egész diós süti erről a sütiról jutott eszembe (most az oldal tetején van):
    http://etelallergia.hu/

Itt van kint most egy rizstejes változata, ezt találtam meg a FB-on… mivel nálunk nincs ételallergiás, eszembe jutott, hogy anyukám könyvében van egy bögrés-diós, az jó lesz. Hasonlóan is nézett ki a link-en találhatóhoz, csak a teteje nem sárga, hanem fehér volt, lévén, én a tojás fehérjét használtam hozzá (az volt a mélyhűtőmben lefagyasztva).
    De sztem ha simán az én változatomnál cseréled ki a tejet rizstejre, az is jó lehet… Hm?
    Jó sütést!

sziporka1974
    Felhasználó

megcsináltam, nagyon finom lett:-)

Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

örülök!!  biztos anyum is örülne, hogy tovább él a receptje… .-)

tipp: a tetejére lehet esetleg vajas-mascarpones-porcukrot tenni a fent leírt helyett, sztem azzal is finom lehet…

sziporka1974
    Felhasználó

🙂 köszi

mzsombor
    Felhasználó

Ezt sütötted a mai garázsvásárra is? És pont ezt nem kóstoltam meg… 🙁

Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

igen, ezt, egy pár darab maradt még a nemannyira szépekből…
    Ha erre jársz, adok. Egyébként ma jártunk a házatok felé. Rájöttem, már a képek alapján, hogy mi a felújítás alatt pont a mellette lévő négylakásos hátsó lakásában laktunk, ami a Tietekre néz…

9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.