Demonstráltak a Nagykőrősi úti lakók

Kezdőlap Fórumok Fórum Wekerlei csevegő Demonstráltak a Nagykőrősi úti lakók

• This topic is empty.
14 bejegyzés megtekintése - 16-29 / 29
  • Szerző
    Üzenetek
    Sági Zenina
    Adminisztrátor

Én jól tudom olvasni. Ez egy új?
    Esetleg érdemes lehet letölteni és akkor zoomolható.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Igazából nekem az nem szimpatikus benne (na persze ez a politika), hogy meg sem említi, hogy mi az ottlakók problémája, így elkerüli, hogy arra érdemben reagálnia kelljen, és azt a hatást éri el, mintha alapból a fal ellen tiltakoznának. 🙁

gborka
    Felhasználó

A polgármester levele beolvasva (scannelve)
    Azoknak akik Bigiboy feltöltését sajnos technikai okok miatt nem tudják elolvasni (többek közt én sem)

XIX Ker.Polgármester

Tisztelt Kispestiek!

Az elmúlt napokban sajnos kampanyízű hangulatkeltés áldozataivá válhattak azok, akik Kispest Nagyőrösi út melletti részén laknak, vagy reggelente ezen az útszakaszon indulnak munkába.
    Húsz év késlekedés után végre megkezdődött a zajvedő fal építése, ami csendesebbé és nyugodtabbá alakítja a zajos útszakasz mellett élők mindennapjait. Sajnos az itt élők sokasága mellett eltörpülő kisebbség számára ez inkább tüntetésre adott okot.
    Kerületünk kulönböző pártállású vezetőinek folyamatos és eltökélt célja volt 1990 ota, hogy rendeződjön ez a kérdés. Érintett állampolgari levelek ezreit kapta a Polgármesteri Hivatal, számos lakossági egyeztető rendezvényt tartottuk, míg végül széles társadalmi vita után nemcsak általános támogatást élvezett a zajvedő fal épitese, hanem minden kerületi párt és társadalmi szervezet az ügy mellé állt.
    Az elmúlt négy évben hatékony kormányzati es fővarosi érdekérvényesítés eredményeképpen — a fővarosi közgyulésben példaul a FIDESZ-es kepviselők tamogató szavazatát is megkapva — elértük, hogy meglett a pénz is az építkezesre, ami az elmúlt hónapokban el is kezdődött.
    Amennyiben bármilyen kényelmetlenséget, rendezetlenséget tapasztal a beruházást érintően, kérem, hogy
    vegye fel a kapcsolatot kollégáimmal, vagy velem a kispesti önkormányzatban a
    06 1 347 45 25-6s telefonszámon munkaidőben, vagy a gajda@kispest.hu e-mail cimen!
    Végezetül tisztelettel kérem Önt és hozzátartozóit, hogy legyenek segítségemre ezen rosszindulatú hangulatkeltés elleni küzdelemben, hiszen húsz év után végre sikerült megoldanunk egy fontos problémát Kispesten úgy, hogy valojában az érintett lakóközösség támogatja fejlesztésünket.
    Visszaút a folyamatos zajhoz nincs es nem is lehet. Lakóhelyünk nyugalmát együtt tudjuk csak megőrizni.
    Tisztelettel:
    Budapest, 2010. augusztus 9.

Gajda Péter
    polgármester

Bigiboy
    Felhasználó

T.Gborka!
    Köszönöm a segítséget!

gborka
    Felhasználó

Nincs mit, nagyon szívesen.
    Szerintem a probléma az hogy nincs egyforma gépünk, Zenina ötlete is jó volt de én laptopról netezek (a fogysztás miatt)
    Szerintem ez volt a legkézenfekvőbb megoldás….

Tomi84
    Felhasználó

Én a polgármester leveléhez szeretnék hozzászólni. Olvastam, hogy vannak, akik elégedetlenek vele, de mi lett volna, ha azt írja, hogy ezentúl figyelembe fogják venni az ottlakók kifogásait? A zajvédő fal sajnos nem elsősorban a kerületi önkormányzatra tartozik, gyanítom, hogy nem sok beleszólásuk van a tervekbe, legfeljebb elfogadni tudják. Még ha a kerület számára a demonstrálók száma nem is elhanyagolható,a főváros szintjén sajnos az. És azért lássuk be, mégis szeretnénk azt a falat (én legalábbis igen). És úgy tűnik, hogy két lehetőség van: vagy lesz, vagy nem lesz. Köztes megoldás -legyen, de ne így- nincs.

Boros János
    Felhasználó

Nem vagyok érdekelt, csak egy kérdés? A wekerletelepi házak nagy része elérhető a telep felől is. Gondolok itt a mentőkre, tüzoltókra, vagy a kukásokra. Eddig is onnan jöttek, nem?

csucsu56
    Felhasználó

Kukások, mentősök, sajnos már volt tűz is a házban egy sufni gyulladt ki, a tűzoltók is a Nagykőrösi út felöl jöttek. A kapunál megálltak és úgy tudtak bejönni, hiszen honnan tudná hogy az a szám melyik merőleges mellékutcához van közelebb.
    A Fővárossal kapcsolatban viszont megtudtuk, hogy a házak Kispesthez tartoznak, de a járda és az út az a Fővároshoz. Érdekes ugye? Mert számomra igen. Amikor az összeget megszavazták ott volt a Polgármester út is. Nagyon örültünk neki, hogy végre sikerült, de nem ezt ígérték 2005-ben. Boros János úr feltette a jkv.-et ami akkor készült, meg lehet nézni.

csucsu56
    Felhasználó

Nem demonstrálás, nem az ellen küzdés,hogy az ott lakoknak jobb legyen, hanem \”rosszindulatú hangulatkeltés\”. Persze,majd az üvegfal mögül integetünk a turista busznak, akik megszánnak minket és egy két oxigénpalackot dobnak be, banán helyett. Köszönjük!!!

Tomi84
    Felhasználó

Az, hogy a járda és az út a fővároshoz tartozik, az valószínűleg 2005-ben is így volt. Ha akkor talán feltűnt volna valakinek, akkor lehetett volna kérdezősködni az ügyben. Ha Gajda akkor nem szavazza meg, akkor most a fórum témája az lenne, hogy: \”Szidjuk a polgármestert, amiért az erzsébeti oldalon megépül a fal, itt pedig nem.\” Ettől függetlenül persze mindig minden lehetne jobb.

csucsu56
    Felhasználó

cáfolnom kell, mert ez nem így van. Nekünk a falra szükségünk van, csak nem 3 méterre a házak homlokzatától. Egyébként pedig nem lehetne úgy építeni, hogy csak az egyik oldalon, mert a tervek szerint is egyszerre kell mindkét oldalon felhúzni a falat, úgy
    Erzsébeten, mint Kispesten. És aki nem tudja elképzelni, hogy 3 méterre üvegfal van előtte, én ha kész a fal odaültetném egy-két órára abba a lakásba nyáron, hogy érezze milyen hőség lesz ettől, hiszen reggel 10 órától napnyugtáig süti ezeket a házakat a nap. Télen pedig azért, hogy vajon fog-e működni a fűtés, gázkonvektor esetén. És a közbiztonság szempontjából pedig csak azt tudom mindenkinek ajánlani, hogy minél többet járjon erre az őszi és téli szürkületben. Többet ez üggyel kapcsolatban, már csak Gajda úr tud mondani. Köszönöm!!!!!

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Engem bevallom nagyon zavar, hogy két topikban is folyik a témáról a levelezés, de mindegy.

Teszek ide egy térkép linket. Érdemes végignézni a Nagykőrösi út mentét (a képre klikkelve, lenyomva tartva az egér bal oldali gombját, ide-oda mozgatható a kép). Nekem is úgy tűnik, hogy van legalább 4-5 háztömb amlyiknél kétséges a tűzoltó elérhetősége (a mentősök gondolom, megállnak a legközelebbi mellékutcában és a Nagykőrösin gyalog térnek be a házakba. Ez max 5 perc időveszteség!? De gondolom, ha idős ember van a háznál, ez is aggasztó.)
    http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=nagyk%C5%91r%C3%B6si+%C3%BAt+8&sll=47.453841,19.115912&sspn=0.009315,0.021801&g=nagyk%C5%91r%C3%B6si+%C3%BAt+6&ie=UTF8&hq=&hnear=1192+Budapest,+XIX.+ker%C3%BClet,+Nagyk%C5%91r%C3%B6si+%C3%BAt+8,+Hungary&ll=47.449977,19.121927&spn=0.001164,0.002725&t=h&z=19

Ha tűzoltóék az engedélyt kiadták rá, akkor érdemes lenne ezekre a konkrét háztömbökre kérni akciótervet tőlük és esetleg a mentőktől. Azaz, írják le, hogy milyen útvonalon kívánják a leggyorsabban megközelíteni a házakat (pl. ha egy ilyen elzárt háztömbben egy lakás a kert felöli részen ég. Gyanítom a kertek között kerítés van. Mert az odáig ok, hogy kinn vannak a tűzcsapok, meg van emelő kosár stb., de hátulról hogyan csinálják???) Ha erre tudnak egy jó választ adni, akkor meg lehet nyugodni. Ha meg nem, akkor már van jó alap továbblépni.

Amennyiben átlátszó a fal, a sötétségtől nem kell tartani, ez jó. Az ÁNTSZ-től kell szakvéleményt kérni (vagy valami független szakértőtől – írnám, hogy a kéményseprőktől, de ott olyan irdatlan a korrupció, hogy inkább hagyjuk) a konvektorok miatt (ez a gyalogosokra is veszélyes lehet, és megnehezíti a szellőztetést, én tuti nem fogok arra menni gyerekekkel…).

Nagyon nehéz a szituáció, mert valóban annak van realitása, hogy ezt keresztül viszik és kész, de legalább előre fel lehetne készülni a veszélyes helyzetekre (mentő, tűzoltó). A polgári pert alapból megkérdezném – már nem a fal miatt, az csak akkor áll fenn, ha a tűzoltók is azt mondják, de a lakásoknak a Nagykőrösi út forgalma miatt bekövetkezett nagyfokú értékcsökkenése miatt (persze, hogy erre volt-e precedens én nem tudom, de egy kérdést megérhet. Gondolom ez annak áll, akinek a lakása már akkor is ott volt, amikor még nem volt a Nagykőrösin ekkora forgalom, mert aki már így vette, az tudta, hogy mit vesz.)

Adalék a kispest.hu-ról: http://www.kispest.hu/news/jo_utemben_epul_a_zajvedo_fal/13291/51

gborka
    Felhasználó

Zenina!

Nem csak a kéményseprőknél van hanem mindenütt, ez abból is látszik hogy egyes hivatalok, szervek képviselői beszélnek valamit de nem mondanak semmit.
    Csak a ködösítés hablatyolás megy…..
    Egy biztos, hogy ez a fal dolog a Nagykőrösi úton kivitelezhetetlen az út szélessége miatt, elsősorban a háztól házig távolságra gondolok. Annak idején mikor építették ezt az útszakaszt szélesítésre volt szükség amit bizonyos házak ingatlanok bontásával értek el.
    A héten Mogyoródon volt dolgom és kocsival mentem. Az M3 bevezető szakaszán megépítették ezt a falat de hogy??? Ott nem méterek hanem jóval nagyobb távolságra vannak ezek a falak a házaktól.
    A Szerencs utcai kereszteződésnél (ami kiemelt baleseti gócpont) ott már közelebb van de azért ott is van szervizút.
    De nem az ablakokba építették mint ahogy itt is tennének.

Tomi84
    Felhasználó

Azt nem tudja valaki, hogy lesz-e megint demonstráció? Vagy valami megmozdulás (pl aláírásgyűjtés, ilyenek)?

14 bejegyzés megtekintése - 16-29 / 29
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.