Cukrászdai tapasztalatok

Kezdőlap Fórumok Fórum Wekerlei csevegő Cukrászdai tapasztalatok

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 28
  • Szerző
    Üzenetek
    KG
    Felhasználó

Cukrászdai tapasztalatok

KG
    Felhasználó

Már korábban gondolkodtam azon, hogy valamilyen fórumon szóvá kellene tenni pár dolgot a cukrászdával kapcsolatban, ami egyenlőre Wekerle egyetlen értelmes gasztrohelye. (Mostanság hallottam, hogy nyílni fog valami bioétterem, vagy mi.)

Vissza a cukrészdához. Nagyon szép, ízléses helynek tartom, a belvárosban is megállná a helyét. Sajnos ez az árfekvéséről is elmondható… 🙁
    Szeretem, hogy újságot tudok olvasni a kávémhoz és hogy tavassztól, akár kinn is. Jönnek-mennek az ismrősök. A járda ugyan nem túl széles, meg minden, de hát ez van.

Amit marhára nem értek az a nyitvatartás, meg a vendégekhez való hozzáállás. Rendszeresen fél hat után öt percel már nincs kávé, mert takarítják a gépet (pár perces művelet, nem értem miért nem lehet zárás után elvégezni). Szörnyen bosszantó, plána, ha ezt úgy közlik mintha én lennék pofátlan, hogy a nyitvatartási időben még kérni merek. A hölgyek még mosolyogva közlik is, hogy nekünk is mennünk kell majd haza. Elhiszem. De vajon mit szólnának, ha a banki ügyintéző a zárás előtt fél órával azt mondaná, sajnos már pénzt nem adunk ki, már csak bevenni tudunk, mert a kiadó gépet lezártuk. Nem tűnik profi vendéglátós hozzáállásnak.

Számomra az is furcsa, hogy nyáron miért zár be hatkor. Nem kell a plusz bevétel? Hatkor még fürtökben próbálnak az emberek fagyihoz jutni. Nyolcig-kilencig tuti lenne még nem kis forgalom. Úgy látszik nagyon jól megy a tulajnak, nem kell a plusz bevétel. Pedig gondolom nyáron diákmunkával is ki lehetne segíteni az állandó hölgyeket.

Egyedül vagyok ezzel a véleménnyel???

sziporka1974
    Felhasználó

Sokban én is egyetértek az Ön által leírtakhoz: a nyitva tartás és a magas ár tényleg nem \”vendégbarát\”, de szerencsére a sütemények és a torták nagyon finomak.
    Hónapok óta egy fiatalembert szoktam látni a pult mögött, Ő szerintem udvarias, de a lányok tényleg borzasztóak voltak. Lehet, hogy még ott dolgoznak, s csak én nem látom már őket…

A megoldás kulcsa nem tudom, hogy kinek a kezében van, de a tulajnak biztos, hogy jól megy….:-)

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Igen, már én is tapasztaltam, hogy nem lehetett fél hatkor kávéhoz jutni. Bosszankodtam is miatta.
    A nyitvatartásban tök igazad van, szerintem is menne a bolt nyáron talán még kilencig is.

Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

jártam már úgy, hogy míszek voltak és örülhettem, hogy kiszolgáltak… És nyáron hat előtt tíz perccel már nem nagyon örültek nekem, aki pedig még utánam jött, annak még kevésbé…
    A \”srác\”, ha a növekfőfélbenlévő-hajú emberkére gondolsz, maga a tulaj. Nem tudom, hogy a \”hölgyek\”, akik eddig voltak, hova lettek. Lehet, hogy leváltotta őket?

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Nem váltotta le őket, csak úgy látszik más időbeosztásban vannak. A hétvégén általában ők vannak. Amúgy az egyik kedvesebb, mint a másik. És ezt szó szerint értem. 🙂 De azért egyik sem 100%-os, az biztos.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Jó, hogy írsz! 😀

Boros János
    Felhasználó

Jó süti, kellemes hely, jó kiszolgálás. Izlések, és \”sütik különbözőek\”.

Boros János
    Felhasználó

Építészet és finom ízek kedvelőinek
    Koller Bácsi Cukrászdája
    2006. Július 17., Hétfő, Kávészem
    Cím: Budapest – Wekerletelep

A kispesti Wekerletelep a magyar népi építőművészet legnagyobb huszadik századi alkotása. Az egyszerűségre törekvő Kós Károly és alkotótársai Európa egyik legkorábbi és legnagyobb kertvárosát hozták létre. Az erdélyi építész által tervezett és róla elnevezett téren található Koller Bácsi Cukrászdája.

A falon táblával hirdetik, hogy a legfinomabb holland kakaóporral, svéd és svájci csokoládéval készítik süteményeiket. A századelőről mesélő családi fotókkal díszített cukrászdában fiatal fiú áll a pult mögött. Kedvesen kínálja fehércsokoládé tortájukat egy finom presszókávéval, amit el is fogadunk. A mahagóni asztalok és székek nem bírnak sokáig maradásra, de a teraszról érezhető kertvárosi hangulat beszélgetésre buzdítja barátaimat. A helyiek jönnek-mennek, kevesen ülnek le, ám senki sem siet. Egy falatnyi Erdély Budapesten, a Határ út szomszédságában. Külvárosi árak, belvárosi minőség, családias hangulat. Az építészet és finom ízek kedvelőinek szeretettel ajánlom ezt a helyet.

Kávészem ügynök

Ügynökké válás dátuma:
    2006. Július 11., Kedd

Kialakítás:
    Eszközök:
    Felszolgálás:
    Espresso:
    Fíling:

Néhány vélemény:

2007. November 12., Hétfő, 01:27 | Nagyi
    Hát mostanában elég szarok a sütik, meg az árak is verik a plafont. Biztos ezért újjították fel. Vagy azért mert már nem jár oda senki? egyedül a kiszolgálás az ami még ér valamit !

2007. Október 8., Hétfő, 12:28 | jakab
    A hely atmoszférája varázslatos. Amolyan \”erdélyi-népi romantika\”. Kellemes hangulatban lehet itt fogyasztani a cukrászsüteményeket, akár kint a teraszon, akár bent. A minőség lenyűgöző. Akár egy Pest-budai, vagy bécsi kávéházban.
    Ajánlom mindenkinek, aki egy kellemes délutánt el szeretne tölteni. Érdemes sétát tenni a parkban, a Kós Károly tér, házait végig csodálni. A Munkás Szent József templomba betérve elmondhatunk egy imát is a kellemes percekért.
    Fényképezőgépet és rajzos- vázlatfüzetet senki ne felejsen el magával vinni.
    A téren még található galéria, ingatlan iroda, internet teaház, könyvtár, ügyvédi iroda.

2007. Szeptember 14., Péntek, 20:27 | Sziszi
    Én nagyon szeretek ide járni!!Most mentem gimnáziumba és a volt osztálytársaim közül a legjobbakkal mindig itt futok össze!!Miközbe eszünk megvitatjuk mi is történt velünk a legutólsó találkozás óta!!Szeretem mert hangulatos és finomak a sütik!!

2007. Május 5., Szombat, 03:14 | ZZ
    A cukraszdaban a legédesebb Niki a pult mögött 🙂

2006. Augusztus 12., Szombat, 16:23 | M. Kálmán
    Tényleg családias, tanusíthatom!

2006. Július 18., Kedd, 13:21 | évi
    Kedvcsinálónak nagyon jó, ha arra járok megnézem 🙂

2006. Július 18., Kedd, 09:18 | kriszta
    Hétvégén megnézem:)

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Szerencse, hogy pozitív észrevétel is jön! Az első két észrevételeddel amúgy mindenki egyetértett. 🙂

Sági Zenina
    Adminisztrátor

János!

Kissé aktualitást vesztettek a beidézett kommentek. A legfrissebb is több mint két éves. Én nem is tudom, hogy ugyanezek a kiszolgáló hölgyek voltak-e. Nem rettenetesek, sőt! de bizonyos helyzetekben tudnék vendégbarátabb hozzáállást tanusítani. És ezt úgy mondom, hogy dolgoztam kávézóban, étteremben. Talán ezért is vagyok kritikusabb. De úgy láttam más is.

Boros János
    Felhasználó

A régi vélemény is egy a sok közül. Ezek a hölgyek kezdetektől itt dolgoznak, ha jól emlékszem. Nekem szimpatikusak. De nem vagyunk egyformák. (hála a jó istennek)

sziporka1974
    Felhasználó

Lehet, hogy elsőre szimpatikusak, de aztán megszólalnak…De igaza van Jánosnak, ízlések és pofonok. Lehet, hogy Jánossal mindig kedvesek a hölgyek.
    Amúgy a wekerlei ismerőseim sem magasztalják őket, örültek, hogy egyáltalán kiszolgálást kaptak.

wob974
    Felhasználó

Hát egy párszor voltunk.
    Az árak szerintem nem épp külvárosiak
    a fagylalt és a sütemények nem jöttek be.
    Pedig azért néhány helyet már teszteltünk.

MolnarMoni
    Felhasználó

Még nem itt laktunk, mikor benéztünk: a süti nem ízlett és drága volt.
    Lehet, hogy most, amikor már mi is helybeliek vagyunk, teszünk még egy próbát, bár az itt olvasott vélemények erre nem ösztönöznek túlságosan…

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 28
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.