Csendrendelet – létezik?

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Csendrendelet – létezik?

• This topic is empty.
9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Szerző
    Üzenetek
    Szilágyi Szilárd
    Felhasználó

Csendrendelet – létezik?

Szilágyi Szilárd
    Felhasználó

A szomszédunkban – Kapisztrán utca – október óta építkeznek.
    Rendszeresen végeznek hangos munkát hétvégén is, reggel 7-től biztosan dolgoznak, de legutóbb 5.32-kor jöttek a konténerért! Este 7-kor még betonszivattyú zakatol.
    Hónapok óta heti rendszerességgel jelezzük az építtetőnek (új tulajdonos), hogy vegye figyelembe a szomszédokat – teljesen haszontalanul.
    Tudja valaki, hogy van-e létező rendelet, amely a hétvégi építési munkákat vagy legalább a hajnali zajkeltést megtiltja?
    Hova fordulhatunk ez ügyben? (Önkormányzat, járási hivatal?)

Boros János
    Felhasználó

Szerintem az építéshatóság az illetékes.

Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

szerintem is, de a konténerért akkor is mindig hajnalban jönnek, ezt tapasztalatból tudom, mert akkorra még nem kell a nagyobb teherautóknak behajtási engedélyt kérni.

itt keresgélj esetleg, hogy írnak-e valamit a szabályozásról:
    http://uj.kispest.hu/index.php/ugyintezes/irodak/89-ugyintezes/ugytipusok/214-epitesi-engedelyezesi-es-epiteshatosagi-eljaras
    üdv, zsuzsa

Szilágyi Szilárd
    Felhasználó

Köszönöm az ötleteket, egyelőre nincs változás.
    Most (péntek este 19.15-kor) egy betonkeverő teherautó és egy beton-szivattyú dübörög az utcában. 🙁

CC

Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

Kitartás Sziszi!
    Előbb-utóbb elkészül és csend lesz meg nyugalom!!
    🙂
    üdv, zsuzsa

gbotond
    Felhasználó

Szerintem a jegyzőtől kérhetsz birtokvédelmi eljárást. Amúgy jártam arra mostanában többször is, és láttam, hogy mit kell elviselni a szomszédoknak: egyszerre két hatalmas betonkeverő állt, és nyomta be a ház aljába az anyagot – és ahogy nézem az útfelület változását azóta, az aszfaltozás is valószínűleg megsínylette ezt a fajta terhelést. Nem is tudom, hogy útvonalengedély nélkül egyébként egyáltalán bejöhetne- e a telepre ilyen súlyú jármű…

Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

Miből gondoljátok, hogy NEM volt útvonal engedélye? A tönkrement aszfaltot lehet kérni, hogy javíttassák majd meg esetleg.
    Egyébként fura, mert elhiszem, sőt, biztos vagyok benne, hogy hangos és sok zajjal jár, és abban is biztos vagyok, hogy zavaró. DE egyszer ez,  egyszer az szépíti a házát. Gondolom, a többi ház felújítását – akár a tieteket is – is el kellett viselni EGYSZER a szomszédoknak. Aztán vége lesz, és akkor hosszú ideig csend lesz. Én is tavaly vészeltem át az idősek klubja felújítását, és tényleg idegesítő. De túl lettünk rajta. Ha éán csinálok/csinálnék valamit, azt a többieknek kéne elviselni. 
    Annyit mindenképp érdemes és szükségszerű kérni, hogy mindezt emberi időben csinálják, tehát hétköznap 8 óra és lehetőleg  este 6 óra közt, hétvégén pedig nagy zajjal járó munkálatokat NE végezzenek. Ezt gondolom megértik és igyekeznek majd betartani. (kivéve a konténeres autó…)

gbotond
    Felhasználó

Nehéz elképzelni, hogy ilyen útterhelésre engedélyt lehetne kapni – egyszerre két hatalmas betonkeverő állt egymástól pár méterre. Amúgy az építtető már bizonyított, hiszen az indító hozzászólásból kiderül, hogy többszöri kérés ellenére folytatódik ilyen formában a munka.

9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.