Kezdőlap › Fórumok › Fórum › Általános kérdések › Birtokvédelem – osztatlan közös tulajdon bírósági felosztatása
- This topic is empty.
-
SzerzőÜzenetek
-
2012-08-06-23:17 #7088P. IstvánFelhasználó
Birtokvédelem – osztatlan közös tulajdon bírósági felosztatása
2012-09-17-14:35 #7090Debreceni ZsuzsaFelhasználóKedves István,
én hasonló cipőben járok, annyiban, hogy nekem a közös tulajdonú padlástér felettem lévő részének beépítése lenne a célom, Én 5 éve lakom itt, eleinte úgy tűnt, meg tudunk egyezni, de aztán mégsem járult hozzá az ikerszomszédom. Egyszer már bíróság elé vittem a dolgot, de rossz volt a beadvány, aztán leveleztünk évekig, próbálkoztunk mindenfélével, építettünk garázst, kerítést, kertet, majd tavaly év végén ismét bíróság elé vittem a dolgot. Március végén tárgyalták, mi nyertünk első fokon, pótolta a bíróság a hozzájárulást – szívesen megosztom veled egyszer privátban, v. személyesen az ítéletet – május elején kijött az ítélet, persze szomszéd fellebbezett, mire most december elejére írták ki a másodfokú tárgyalást. Ennyit a bíróság gyorsaságáról, elvben 4 hónapon belül kéne másodfokot tárgyalni…
Ha szeretnél bővebben hallani az ügyről, keress meg nyugodtan, mesélek. Elérhetőségemet megtalálod a honlapon.
üdv, Zsuzsa
2012-09-18-12:36 #7091P. IstvánFelhasználóKedves Zsuzsa,
köszönöm a választ, írok e-mailt.
Üdv, P. István
2012-09-19-08:27 #7089P. IstvánFelhasználóSziasztok!
Van-e tapasztalata valakinek abban, hogy a wekerlei osztatlan közös tulajdonú udvar bírósági úton való felosztatása hogyan zajlik?Négy lakásos társasház hátsó lakásában lakunk, két éve. Az udvarszomszédunkkal a kezdetektől fogva nem volt jó a kapcsolatunk, mert ő akarta megvenni a lakásunkat, csak az eladó nem neki adta el.(Az eladó és a szomszéd rossz viszonyáról sajnos csak a foglaló kifizetése után értesültünk.)
A telken két előkert van, a nagyobbikat, ami az ő lakása előtt van, kizárólag ő használja. A kisebbik előkert a mi lakásunk előtt van, az a mi lakásunkhoz tartozik – legalábbis odaköltözésünkkor még így volt. Amikor megvettük a lakást, ez a kert tele volt sittel és szeméttel – mi takarítottuk ki és szállíttattuk el a sittet (a saját költségünkön).
A szomszéd hamarosan elkezdett terjeszkedni a mi lakásunk előtti előkertbe: kifejezett tiltakozásunk ellenére szilvafát ültetett a mi részünkre, beásta az unokája homokozóját, stb. Miután többszöri kérésünk ellenére sem volt hajlandó \”levonulni\”, birtokvédelmi kérelmet adtunk be az Önkormányzathoz, amit a mi javunkra döntött el az ügyben eljáró Szabálysértési Iroda.
A döntés kézhezvétele után elvitte a szilvafáját meg a homokozóját. Viszont az előkertünkben levő nagy orgonafáról a távollétünkben \”letörtek\” nagy ágak, a homokozó pedig úgy lett elhelyezve az udvaron, hogy megnehezítse a beállást a kocsinkkal.
És ez csak a legutolsó \”nézeteltérés\” az egymás mellett élésünk során.
Fontolgatjuk, hogy az osztatlan közös tulajdonú udvart bírósági úton osztassuk fel: legyenek egyértelműek a tulajdoni viszonyok. Legyen hivatalosan eldöntve, hogy melyek a közös használatú területek és melyek a kizárólagosak, ÉS ez kerüljön rá a tulajdoni lapra.
Ismertek-e ehhez hasonló ügyet: kifejezetten olyat, ahol bíróságra vitték az osztatlan közös tulajdonú terület felosztását?
Kiváncsi vagyok, mivel jár ez a jogi procedúra anyagi szempontból, mekkora utanajárást igényel, mennyi ideig tart; ismertek-e ilyen tapasztalattal rendelkező ügyvédet?
A válaszokat előre is köszönöm.
P. István -
SzerzőÜzenetek
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.