Ablakfelújítás

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Ablakfelújítás

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 48
  • Szerző
    Üzenetek
    MolnarMoni
    Felhasználó

Amikor mi kb. 1 héttel a határidő előtt beadtuk a pályázatot, úgy rémlik, azt mondták, hogy 4 milliót osztottak szét. És én voltam a 8. még el nem bírált pályázó. Lakásonként max. 300 ezer a támogatás. Lehet kombinálni. Persze előfordulhat, hogy az utolsó héten még mindenki jelentkezett gőzerővel…

MolnarMoni
    Felhasználó

Ez most ki is volt? Mármint ez az asztalos? Bár nekünk már mindegy, azért érdekelne.

sziporka1974
    Felhasználó

Igen az építészeknek az eredeti színekre való hivatkozása elég érdekes, legalábbis nálunk az volt: az építész mondta, hogy az ablakok csak eredeti színűek lehetnek, tehát fehérek (szerinte). Elővettem egy nagyon nagyon régi fotót az 1940-es évekből, ahol nagymamám áll a ház előtt, s érdekes módon barnák voltak az ablakok… Biztos, hogy azok még az eredetiek voltak.
    Akkor miről beszélünk, nem?
    Nálunk is maradtak barnák.

Cili
    Felhasználó

Ezen a szín-dolgon nagyon meglepődtem.
    Nálunk sem volt egyszerű. 12 lakásosban lakunk, és nem volt kb. 2 egyforma színű ablak-spaletta kombináció sem. Mielőtt pályáztunk volna, beszéltem az egyik wekerlei építésszel, és ő azt mondta, hogy nem az eredeti szín visszaállítására törekszenek, hanem az egységes színvilágra. Nálunk mikor kijöttek az Önkormányzattól, én rákérdeztem a színre, illetve mondtam, hogy szerintem melyik lehet az \”eredeti\”. Mikor kiküldték, hogy nyertünk, megírták a színt is, ami ugyanaz volt, mint amit mi is tippeltünk (okkersárga keret, fehér spaletta). Amúgy az egyik régi lakó mondta, hogy tényleg ez volt az az utolsó egységes szín, amire még az IKV-s korszakban egyformán lefestették az ablakokat, csak azóta mindenki átpingálta magának.

A dologgal kapcsolatban van egy furcsaság: a házból más is pályázott, és ők az egész ablakot fehérre festették, a keretet is. Nem is értem, nekik meg ezt mondták? A legfurcsább az, hogy az ő eddigi színük – emlékem szerint – az okker/fehér kombináció volt; teljesen fehér ablak meg eddig nem is volt a házon…

A fehér ablakszárny meg amúgy szerintem is \”új\” dolog; nézd meg a \”Wekerle anno…\” menüpontot. Az összes ablakszárny sötét. Viszont ha már így van, akkor – legalábbis a többlakásos társasházakon – szerintem szerencsésebb megtartani, mert ha nekikezdenénk egy-egy lakásban sötétre festeni, azzal megint csak tiritarka lenne a végeredmény.

Van
    Felhasználó

Nálunk a pályázat bíráló azt írta az ablak fényképére, hogy \”világos barna\”, miközben nálunk az összes ablak vörös-barna. Szerintem nem a megnevezésen múlik. Ha nem adtak színkódot, akkor sötétbarna és rozsdabarna ugyanaz!

Amikor egy hete aláírtam a támogatási szerződést, azt mondták a főépítési osztályon, hogy keret van még bőven, folyamatosan lehet jelentkezni. Csak meg kell várni amig az új képviselőtestület megtalálta a helyét.

gborka
    Felhasználó

Érdemes elolvasni!

http://ablakosatveresek.hu/

stabil
    Felhasználó

Sziasztok!

Tavaly Cilivel fölvettem a kapcsolatot, és mi is ugyanezt az embert bíztuk meg a hőszigeteléssel, felújítással. Nekünk sajnos kevesebb szerencsénk volt vele, pedig biztatóan indult.

Az történt röviden, hogy úgy állapodtunk meg, hogy két részletben végzi el a munkákat tekintettel a kisfiunk születésére. Első etapban ősszel thermoüvegez, másodikban tavasszal felújít. Az elsőt megcsinálta, mint utólag kiderült elég trehány módon, de laikusként kifizettük az első részt. Nekünk nem volt abban sem szerencsénk, hogy csak fél órákat késett volna, és abban sem, hogy előtte mindig telefonált volna.
    A második ütemmel addig jutott, hogy elvitte a külső ablakszárnyakat. Aztán itt megállt a sztori, az emberünk eltűnt.

Se telefon, se email, se személyes keresés. Hosszú, kb. 1 hónapos internetes, telefonos és egyéb szálakon való nyomozás után (mivel a rendőrségen annyit mondtak, hogy ha netán meg is találnák az embert az ablakokat nem hinnék, hogy visszakapjuk, főleg nem időben) megtudtunk annyit, hogy valószínűleg feleségével és gyerekeivel Kanadába menekült. Minderre a pénzt másoktól lenyúlt előlegekből szedte össze. Aztán sikerült fellelni a \”műhelyt\”, ahol megtaláltuk az ablakainkat, és csak kicsit voltak rosszabb állapotban, mint amikor elvitte őket. A \”műhelyet\” és a házát látva csodálkozom, hogy Cilinél csak ennyire voltak igénytelenek.

A honlapján szerencsére már senki nem akad rá, mert megszűnt, de néhol még van róla említés Mikula Richárd néven. Nem hinném, hogy a rendőrökön kívül bárki fog még vele találkozni, legalábbis nagyon remélem. Akiknek sok előlegével lépett meg, azok mind följelentették.
    A történetet inkább annak szánom, aki még előtte van mindennek, hátha hasznát lehet venni. Mi mindenesetre azóta kicsit bizalmatlanok vagyunk minden új jelölttel szemben, úgyhogy nehéz folytatásnak nézünk elébe, ha még idén ősszel végezni akarunk.

Üdv:
    Imre

Cili
    Felhasználó

Kedves Imre!

Sajnálom, hogy ennyire rosszul jártatok vele… És kezdem értékelni, hogy milyen mázlisták voltunk – ezt sem gondoltam volna, hogy valaha még sikerként fogok arra a pár nehéz hétre tekinteni…

Azért sok sikert a folytatáshoz, remélem, találatok valaki megbízható(bb) mestert a befejezéshez!

Cili

sz_kata
    Felhasználó

Sziasztok,

Szentgyörgyi Kata vagyok és jó régóta keresem a megoldást az ablakaimra. szeptemberben végre találtam egy céget, akik teljes körűen felújítják az ablakokat és kimondottan műemlék-védett ablakokkal foglalkoznak.
    Nagyon örültem, láttam hogy a technológia és az üveg behelyezésének technikája is tökéletes.
    A vállalkozó előlegként és anyagköltségre elkért 100 000 Ft-ot a két ablakom felújításához. Elvitte a pénzt és az ablakszárnyakat.
    Közeben, nagy lelkesedésemben, sikerült elintéznem, hogy a vállalkozó kiállíthasson egy félig felújított wekerlei ablakot (anyukámtól kapta), a Klímabarát Wekerle napon, október 15-én. A látottak ott is sok embert,köztük az építészeket és a műemlék védőket is meggyőzte.
    egy bibi van ebben a szép történetben: több, mint egy hónapja nem láttam az ablakszárnyaimat, melyekre pedig a vállalkozó azt mondta, hogy az egész ablak egy hét alatt felújításra kerül. Nem láttam a pénzt sem, és a vállalkozó október 15-óta elérhetetlen, Nem válaszol az emailjeimre, nem veszi fel a telefonom. Ha számára ismeretlen számról hívom, ígér fűt-fát és ugyanúgy nem jelentkezik.
    egyre biztosabb vagyok benne, hogy sajnos, egy svindlis-kamus vállalkozóba futottam bele :-(((

Ezért kérek mindenkit, ha a http://www.butordoktor.eu (BÚtordokto Kft) -vel szeretné ablakait felújítani, szerződés és előleg számla nélkül ne tegye!

sziporka1974
    Felhasználó

a rendőrség mit mond?

sz_kata
    Felhasználó

Nem mentem rendőrségre, amilyen béna vagyok, nem írtunk semmilyen papírt.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Szia! Bár nem vagyok jogász, de van szóbeli szerződés is, pláne, ha volt annak tanúja, hogy átadtad a pénzt…

meli001
    Felhasználó

Sziasztok!

Én csak spaletta cseréjére kaptam támogatást. Meg tudnátok nekem mondani hogy mennyi egy spaletta cseréje? (1. emelet) Tudnátok esetleg kivitelezőt is javasolni. Az ár inkább fontos mint a tökéletes munka, a földszintről úgyse látszik minden karcolás, meg hát a pénztárcámnak sem mindegy.
    Köszönöm előre is!

enderg
    Felhasználó

Kedves Meli! Te mikor kaptál támogatást? Úgy tudom, 2011 második félévében nem írtak már ki pályázatot, és idén sem. Vagy lemaradtam valamiről? Előre is köszi.

Cili
    Felhasználó

A minap egy olyan cégbe botlottam, akik régi szárny felújítását-üvegezését vállalják. Semmit nem tudok róluk, úgyhogy a mi "remek asztalosmesterünk" után csak óvatosan merem ajánlani, de leírom az elérhetőségüket, hátha valakinek jól jön még:

http://ablakszigetelesek.hu/ablakfelujitas

Cili

15 bejegyzés megtekintése - 31-45 / 48
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.