Ablakfelújítás

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Ablakfelújítás

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 48
  • Szerző
    Üzenetek
    Van
    Felhasználó

Nálam is járt Nádasy.
    Kedves ember volt, de nem jártam sikerrel, mert sokat kérdezgettem és miután látta, hogy meg is ijedtem, amikor mutatta, mennyivel kisebb lesz az üvegfelület az ő módszerével, már nem volt hajlandó tovább beszélni.

Érdeklődtem keménybevonatos üveg után is. beépítve 15 000 Ft/m2, de az üveges szerint nem jó megoldás, mert csak 20% hőnyerésre lehet számítani.

Most azon jár az eszem, hogy egy nagy L alakú vassal merevítve az ablakszárny elbírna-e a hőszigetelő üveg súlyát.
    Hol találok egy ügyes lakatost?
    🙂

Tichy-Rács Eszter
    Felhasználó

kétszer is jártak nálam, de egyszer sem jutott el hozzám az ajánlatuk…

Tichy-Rács Eszter
    Felhasználó

nem volt netünk

a másik a nyilaszaroszerviz.hu-s fickó volt. Kedves, aranyos, igérgetős.

De a Nádasynak most én is kicsit nyomát vesztettem. Pedig őt magamban eldöntöttem.

No meglátjuk.

Üdv,e

Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

Kedves Kata, Cili és Többiek, akik ablakot szeretnétek felújítatni!

A Társaskör nevében továbbítottuk az Általatok jelzett problémákat az Építészklubnak ill. A Ház szeme projektben résztvevő és Wekerle ügyét szívén viselő építészeknek. Több vonalon indult el a keresés, próbálnak az ügy végére járni, és találni olyan kivitelezőt, aki valóban képes és hajlandó az elvárások szerinti ablakfelújításra.
    Kicsi türelmeteket kérjük még. Amint sikerül megoldást találni a problémára, itt jelentkezünk és megosztjuk Veletek a dolgot!

üdvözlettel,
    Debreceni Zsuzsa

sz_kata
    Felhasználó

Zsuzsa, ez szuper hír, köszönöm!
    Nekünk most már nagyon aktuális,még a tél beállta előtt jó lenne megcsinálni a felújítást. Közben én is nyomozok, eddig kevés sikerrel..
    Nádasdy féle ablakfelújítás szerintem nagyon gáz (nálunk is járt)a woodmasters pedig nem csinál felújítást, illetve,ők felújítás alatt,a belsőszárny helyére betett europrofilos, új ablak behelyezését értik,ami megint ultragáz, legalábbis a bent lakó szemével.
    szép estét,
    Kata

Cili
    Felhasználó

Kedves Zsuzsa,

köszönet az utánajárásért!

Ami szerintem fontos: mi elég sokfelől kértünk ajánlatot, de egy kivételével csak az üvegezést meg a tömítést vállalták volna, a festést nem. Ezt én elég kritikusnak tartom, mert rengeteg plusz macera, ha még egy mázolót is kell találni, meg ha össze kell egyeztetni, hogy mikor kész az asztalosmunka, hamar csinálja meg (főleg, hogy időre dolgozó asztalost én még nem láttam…). Vagyis érdemes úgy utánanézni a mestereknek, hogy ki az, aki tokkal-vonóval vállalja a munkát.

Nekünk amúgy ma megérkeztek a hőszigetelt belső szárnyak, és péntekre – ha minden igaz – többé-kevésbé kész lesznek a munkával. Akkor majd írok részletesen, meg teszek fel képeket is.

Cili

tracey
    Felhasználó

Most őssztől indul a WTE szigetelési programot, a szigetelési gépet lehet külcsönözni: itt lehet többet olvasni rola:
    http://wekerle.hu/zold_hajtas/szigeteles
    A Wekerle Napon kihozunk egy kis ablakot amit felujitotunk, és oktober elején tartunk az elsö tréning napot, ha vki szeretne sporolni, és magának elvégezni a szígetelést. Nem nehéz, én több ablakokat, ajtót csináltam, nem kell hozza nagy szaktudást, csak egy kis kézugyeség.
    Trace

Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

Kedves Ablak felújításra vágyók!

Az építészek nyomozása során az egyik iparosként felmerült Nádasy neve, akiről fentebb már volt szó, illetve eleve meg volt adva lehetséges kivitelezőként.

A következő nevet és elérhetőséget pedig ma kaptam:
    Csurgai László
    tel.: 06 20/383-9025

Remélem, sikerrel jártok vele, kíváncsian várom a tapasztalatokat.

Üdv,
    Debreceni Zsuzsa

Cili
    Felhasználó

No, sikerült felfejlődnöm oda, hogy összeszedjem az ablakfelújítással kapcsolatos tapasztalatainkat.
    Mielőtt konkrétan arról írnék, aki nekünk csinálta, néhány általános tapasztalat.

Mi azt szerettük volna, hogy ha már egyszer megmarad a régi ablak, akkor a régi keretbe, a belső szárnyban is meghagyva az osztásokat tegyék be az új üveget. A legtöbb cég/asztalos új szárnyat gyártott volna, ennek megfelelően az árak is elég borsosak voltak, festés nélkül 200-250 ezer Ft-tól indultak (ez 3 ablakra értendő), és akkor ehhez kellett volna még egy mázolót találni – összességében ablakonként 100 ezer Ft alatt nem hiszem, hogy kijött volna. Mi ezt eléggé sokalltuk, főként, mert ennyiért tavaly – mikor még nem tudtuk, hogy csak gerébtokosat lehet beépíteni – kaptunk ajánlatot eredeti osztásos europrofilos faablakra.
    Azon kívül, akivel végül csináltattuk, egy cég vállalta volna a régi ablakba az üvegezést, de olyan horror áron, hogy le sem merem írni, és a festés náluk sem volt az árban.

Persze az új ablakszárnynak is van előnye. A régi szárnyak nem hőszigetelő üvegre vannak kitalálva, így a falc, amibe az üveg belefekszik, se nem elég széles, se nem elég mély az új üvegnek, így az mélységében kilóg (nekünk egy üvegbeszorító léccel van odaerősítve), illetve az alumínium sín is eléggé kilátszik (utóbbitól kicsit félek, hogy télen emiatt a peremeknél párásodni fog, de majd meglátjuk). A másik lehetőség vékonyabb üveg lett volna, de azt kevesen gyártanak, és nem is olyan jó a hőszigetelése. Belülről egyébként nem látszik, hogy az üveg nem fekszik be teljesen; egészen olyan, mint eddig. Még a keresztirányú osztások is bent maradtak, álosztásként (vagyis az üvegtábla az egész szárnyban egyben van, és az osztó léc csak rá van téve).

Üvegből ami szerintem fontos, hogy LOW-E-s bevonatú legyen, ez valamivel drágább, de sokkal jobb. Ez egy teljesen láthatatlan hővisszaverő bevonat az egyik üvegen, de fontos, hogy a dupla üveg belsejébe kerüljön, különben ablakmosásnál lejön. Nálunk volt ebből egy kis gubanc, mert az egyik szárnyban az üveget elrontotta az üveges, és kívülre került a bevonatos oldala. Ez onnan látszik, hogy ha elé teszel egy gyertyát, akkor oldalról nézve 4 tükörképe van, és a második vagy a harmadik picit más színű kell legyen, mint a többi (nálunk lilásabb).

Ami még különbség volt az egyes asztalosok közt, hogy mivel tömítik le az ablakot. A Nádasy gumival, a többség bemarós \”svéd\” technikával. Mivel nálunk elég változó résméretek voltak, ezért egyiket sem találtuk túl jónak – a gumi nem is fér be mindenhova, meg elég pici az ütköző, a svéd meg hol feszül, hol lötyög. A mi asztalosunk azt mondta, hogy megcsinálja a bemarósat, de higgyük el, nem lesz jó. Így végül az lett, hogy lepasszította a szárnyakat, mi meg akrillal letömítjük majd magunknak. (Ez egy kicsit barkácsmegoldás, de többek véleménye szerint a legjobb az ilyen összevissza résekre. Hát majd meglátjuk.)

Ami általánosan elmondható még a felújításról: elég koszos munka (főleg a csiszolás miatt), és eltart pár napig.

A mi asztalosunkról: nehéz eset. Mi azért választottuk őket, mert nem nagyon láttunk más alternatívát, és már nem volt erőnk tovább keresgélni. Amúgy neten találtam őket (www.drbere.eu), nem ajánlás alapján. Ami bennük pozitív, hogy korrekt áron dolgoznak, tisztességesek-becsületesek (én nyugodtan otthagytam őket a lakásban egyedül, és kimentem dolgozni a kertbe), és bár mindig késnek min. fél órát,általában szólnak telefonon. A másik szempont az volt, hogy egyedül ők vállalták a régi szárnyba üvegezést úgy, hogy az osztás is bent maradjon.

Ami negatív: nem dolgoznak igazán szépen, sokmindenben igénytelenek, meg kicsit kontárok. A festés nem lett valami szépségdíjas, főleg azért, mert mocskos kézzel állandóan összetaperolták a maguk által fehérre lefestett ablakokat. Az volt az elvük, hogy majd kijavítják, csak azt nem értem, miért kell elrontani előbb… Pl. okkersárgára lefestették a külső tokrészt, majd a sárga festékes kezükkel átpakolták az összes ablakszárnyat, így mindegyiken lett egy sárga ujjnyom. A konyhában a felső ablakszem nálunk vaskeretes volt, azt újra kellett gyártani, de elég gázra sikerült, mert nem süllyesztették be a keretbe, hanem csak belülről felcsavarozták. Így az ablak többi részén kifelé áll ki az üveg az ablak síkjából, a felső ablakszemben meg befelé. Csúnya is, meg húzni fog be mellette a hideg. Irtó mocskosan dolgoztak, a parkettáról, csempéről vakarni kellett fel a festéket, mert bár lenejlonoztuk a főbb közlekedéi útvonalakat, csak sikerült valahogy összefestékezniük a cipőjüket, és azt végighurcolni a lakásban. Az egyik konvektorra ráálltak, amit abból vettünk észre, hogy teljesen lehajlott az egyik fémlemeze. Még jó, hgy nem szakadt ki a falból. (Pedig azt is bedobozoltuk, hogy ne essen kár benne.)

A vasalatokat viszont egész ügyesen megcsinálták, pl. az ablakkitámasztókat, amik a tok alján vannak, és nekünk teljesen használhatatlanok voltak, működőképesre rendbehozták. Illetve az utcai spalettáink rettenetes állapotban voltak, mert elég sokat verte az eső, és úgy felcsiszolták-lefestették, hogy nem lehet ráismerni.

Nagyjából ennyi.

Sok sikert és kitartást mindenkinek,
    Cili

Van
    Felhasználó

Sziasztok,

1) műszaki megoldás
    Tanulmányoztam az összes (szerintem) megoldást és eldöntettem, hogy műszaki és esztétikai szempontból az egyik Lőrinczi Zsuzsa által javasolt megoldást fogom kiviteleztetni.

Ahogy feljebb már írtam, nem akartam kisebb üvegfelületet, vastagabb keretet. A régi ablakszárnnyal pedig csak 2 megoldás van: ultravékony 2-rétegű üveg (3-6-4 Low-E), vagy 1 réteg keménybevonatos Low-E üveg.
    A 2 rétegű üveg jobban hőszigetel, de az alumínium távtartók rontanak rajta. Viszont a fényáteresztőképessége kb 10%-kal kevesebb mint a szimpla Low-E üvegé (Minden üvegréteg durván 10%kal csökkenti a fényáteresztést).
    Az 1 rétegű keménybevonatos Low-E üveg nem csodaszer, de kb 20%-kal javítja a gerébtokos ablak hőszigetelését.

Ezt a szimpla üveget a legtöbb üveges nem ismeri. Budapesten az AGC gyárnak két partnere van:
    Üvegvarázs Kft.
    H-1115, Budapest, Bartók Béla út 133-135. Bálint Ildikó – 06-20-77-29-357, infouvs.bp@mail.datanet.hu

Horváth Üveges Mővek Bt.
    H-1107, Budapest, Fertı u. 14. Horváth József – 06-70-514-0406, horvathuveg@gmail.com

2) vállalkozó
    Cili kimerítő értékelése nagyon tanulságos volt. Ki kell találnom hogy tudok ilyen igénytelen munkavégzést kivédeni.
    Kaptam javaslatot asztalosra is (volt már felmérni, vállalt mindent) és igényes, drágább festőre is, de nincs még értékelhető munkájuk. Ha valakit érdekel, írjon nekem.

Daniel

Stopsol G (keménybevonatos Low-E üveg)

ára Budapesten méretre vágva bruttó 6.500 Ft/m2

Általános info:
    http://www.yourglass.com/agc-flatglass-europe/planibel_low-e/low-emissivity/single_glazing/hard-coated/planibel_g.html

Üveg-összeállítás csináld magad:
    http://www.yourglass.com/agc-flatglass-europe/Toolbox/Configurator/step1.html
    (Az általam választott megoldás hőszigetelő értékét a következő lépésekkel lehet megközelíteni: Insulating glasing/2 réteg/, Planibel Clear + Air 27mm + Planibel Low-E, Planibel G pos.3)

Feldolgozása (német)
    http://www.yourglass.com/agc-flatglass-europe/Glaverbel/Assets/PDF/Transformation/Sunergy/Sunergy_DE.pdf

Van
    Felhasználó

Sziasztok,

Késztetést érzek, hogy másokkal osszam az ablakfelújítással kapcsolatban megszerzett tudást, és remélem, mások is osztják tapasztalataikat. Írjátok nekem, akik hasonlóan gondolják.

Üveg árak:
    Két lakásra (6 ablakra) kértem üvegezési árat
    4mm vastag Planibel G keménybevonatos szimpla üvegre.

Az árajánlatok itt találhatók:

https://spreadsheets.google.com/pub?key=0AqZMTjQkGsSydGZzUTAtWVRUXzFuaVhaRFM1elBXeGc&hl=en&output=html

Máshol ne kérjél ajánlatot ilyen üvegre, mert a (tudatlan) üveges meg fog győzni arról, hogy ilyen üveg nincs illetve, hogy van, de sérülékeny és nem fog szigetelni!

Daniel

Tichy-Rács Eszter
    Felhasználó

Én jól kiválasztottam azt az asztalost és a megoldását, akitől Daniel sírva menekült és nem bántam meg. (lásd fentebb)
    A héten meghozta a belső szárnyakat szépen thermoüvegezve. Az ablak kederete ducibb lett, de az üvegfelület maximum egészen kevéssel csökkenhetett, mert belülről, ha bent sötét van, kint világos, ugyanúgy a külső szárnyak szélét látom.
    Elég alapos mukát végez, de nem gyors és nem vállalja a festést. És nagyon szétszórt a logisztikája.
    Majd még jön külön illszteni és elviszi a külső szárnyakat is meggyőgyítani, és ha addigra lefestjük a tokokat és a beső szárnyakat, akkor beleúzza a gumiprofilt is.
    Mivel én az egész házat kaptam szét, pont a két negatívumot tudom kezeni: nem sietek és lerázhatatlan vagyok.
    eszter

Tichy-Rács Eszter
    Felhasználó

na ezt azért is írtam külön hozzászólásba, mert még mindig füstöl a fejem a dologtól.

A házunk eredeti szinezése nem ismert. Ez esetben nekem jogomban áll megtartani a jelenlegit: fehér fal, oxidvörös minden fa. Erre szól az építési engedélyem, hiszen ahhoz színterv is kellett külön. Átment szépen az engedélyezés minden fázisán.
    Most meg a támogatáshoz kikötötték, hogy sötétbarna külső tokborítás és spaletták legyenek. Amikor már a tetőhöz kapcsolódó minden fa le van festve. És nekem nagyon is tetszik ez a szín, meg a földszinten most is lévő és tervezett kicsit sötétebb. És erre rámerőszakolnak valamit, csak mert lekoordinálják a norvég alapos pénzt nekem. Jó-jó, tesznek hozzá asszem ők is, de csúnya volna az ő pénzükek nevezni.
    Úgyhogy asszem nem éri meg festővel festetni a spalettákat és a tokborítást, hanem én összekenem és majd pár év múlva egy festővel befestetem ilyen rozsdavörösre.

Még kicsap a gőz a fejemből, amikor erre gondolok.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Nem tudja valaki, hogy vajon hányan pályáztak? És mennyi pénz fogyott az erre szánt keretből?

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Meglepő, hogy csak a barnát engedik. Nem az lenne a cél, hogy illeszkedjék a többihez? A szomszédé milyen színű?

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 48
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.