Ablakfelújítás

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Ablakfelújítás

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 48
  • Szerző
    Üzenetek
    Cili
    Felhasználó

Ablakfelújítás

Cili
    Felhasználó

Sziasztok!

Van valaki, aki pályázott ablakfelújításra? (Nem cserére gondolok.)
    Mi tegnap kaptuk meg a papírt, hogy nyertünk, úgyhogy most az érdemi részéhez, vagyis a megfelelő kivitelező megtalálásához keresek segítséget. Osszuk meg tapasztalatainkat!

Én elég sokat kutakodtam neten, de kevesen vannak fent, akik ablakfelújítást vállalnak. Találtam egy asztalost, aki kimondottan ilyennel foglalkozik, ő járt is nálunk. A pályázati pénzbe beleférne a teljes felújítás, de kicsit az volt az érzésünk, hogy a nehéz részét, a régi festék eltávolítását, és rendes, alapos újramázolást elég felszínesen csinálná meg, így még szívesen beszélnék másokkal is. (Szerintem ha az nincs rendesen megcsinálva, 1-2 év múlva elkezd lejönni az új festés.)

A WTE-től, illetve ottani építésztől kaptam néhány elérhetőséget (ezek egy része fent van itt a honlapon, de azért beírom ide, hogy meglegyen):

– Hegedűsné 0620-572 1552
    – Bartók László / info@bartfa.hu / 06-20-9621-314 (inkább új ablakokat gyárt)
    – Varga Gábor Tel.: 0620 201-1899 http://www.v-pannon.hu
    – Nádasy László 06/30 376 38 26
    – Nagy Kálmán 06-20-376-8941 (inkább új ablakokat gyárt)
    http://wekerletelep.eu/node/852 – itt van a gyűjtemény

Illetve volt még valaki, akit a WTE irodában mondtak, annak is megkeresem majd a számát.

Amúgy amikor lakást kerestünk, jártunk egy olyanban, ahol a régi ablak belső szárnya volt hőszigetelő üvegezve. Nem tudom, kivel csináltatták. Már gondoltam, hogy esetleg megkeresem a hajdanvolt eladót 🙂 Szívesebben bíznék meg olyat, akinek referenciáját is meg lehet nézni.

Hasonló cipőben járók, jelentkezzetek! 🙂

gborka
    Felhasználó

Én érdekelt vagyok benne.
    A festést nem javaslom helyette jobb a pácolás, az ugyan is a fa szejtszerkezetébe beleivódik.
    A festék meg a felületen marad, a hőmérséklet változások miatt egy idő után el kezd leválni.
    Én kértem ajánlatot több helyről ha érdekel privátba elküldöm.
    Amúgy mennyit adnak most egy ablakra???

Debreceni Zsuzsa
    Felhasználó

… a Wood Masters is csinál felújítást!

Cili
    Felhasználó

Az a baj, hogy a régi ablakok (nálunk legalábbis) festve vannak, fehérre. Azt ha leégeted, sem jön le tökéletesen, meg itt-ott javítgatni is kell. Ha pácolod – bár mostanában szerintem inkább lazúrozni szokás – az nem tünteti el az ilyen hibákat.

Mivel mi 12 lakásos társasházban lakunk, és mindenkinek (kivéve az így-úgy kicserélteket) az ablaka fehér, a keret meg okkersárga, mi sem akarunk másmilyet, mert kilógna a sorból – és ráadásul a pályázat is előírja, hogy csak ugyanolyan színű lehet.

Az olajfesték érdekelne még nagyon, mert az egyik ablakfelújítós honlapon (www.ablakprofilok.hu – korábban már szerepelt valamelyik fórumtémában) azt írják, hogy az rugalmasabban követi az alakváltozásokat. Viszont egy fórumban valakitől azt is olvastam, hogy ő festett olajfestékkel, de neki egy-két év után elkezdett lepattogzani. Amúgy Standolit néven lehet kapni minden barkácsáruházban.

Az ajánlatok érdekelnének, ha átküldöd, megköszönöm 🙂
    Amúgy 50 ezret lehet ablakonként kapni (de csak a normál ablakokra; fürdő-kamra típusú nem játszik). És ha így újítasz fel (belső szárny szigetelésével, a külső rendbehozásával), akkor nem kell építési engedély, meg így a lakótársak hozzájárulása sem. Viszont ha pályázol, akkor a spalettát is rendbe kell hozatni.

gborka
    Felhasználó

Mi homokkal fogjuk lemaratni, nem kell hozzá diploma csak nagy tapasztalat és felkészültség!!!
    Mert nagyon könnyen tönkre lehet tenni az ablakokat.
    A csiszolóvászon (smirgli)is ilyen abrazív anyaggal van bevonva, különböző szemcseméret létezik, egy biztos hogy jobb mint az égetés mert mindent letakarít.
    Amúgy nekem is fehérek az ablakok, én a Xiladekorra szavazok azt ismerem, egyébként nekem egy új ablak festésére 80000.- akartak kérni!!!

anitak
    Felhasználó

Szia Cili,

Láttam ma séta közben egy felújított ablakot a Mészáros L. utcán, ha a Kós Károly térről mész a Határ út felé, az első vagy második ház. Esetleg nézd meg, ha arra jársz.

Cili
    Felhasználó

Arra gondolsz, ami az út bal oldalán van?

Igen, azt én is láttam már, bár sose kérdeztem meg tőlük, kivel csináltatták… Ott a külső szárny van szigetelve, nekünk ugye a belsőt kell majd, de a technológia szerintem hasonló lesz.

Köszi a tippet 🙂

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Akkor nézd meg a Mészáros L. Dobó Katica sarkán (az óvoda oldalán álló ház) a sárgára festett ablakokat (a szín ronda, de a belső szárny szigetelt). Szerintem furi. De maga a koncepció is. Ja, meg Mészáros-Bercsényi sarkán lévő házban a Bercsényire fordulva az emeleten van egy felújított ablak. Gerébtokos. Az legalább jól néz ki. (És fehér…)

Cili
    Felhasználó

Tegnap eltekertünk arrafelé. A Dobó Katica sarkán egy elég igénytelen változatot láttunk, a külső üveg be volt tákolva, a szárny nem volt újrafestve, stb, de nem tudom, arra gondoltál-e (nem tudom, melyik az óvoda felőli oldal).
    A Bercsényin a 12 lakásos ház emeleti lakására gondoltál? Ha igen, az olyan jól meg van csinálva, hogy lentről alig látszik… De másikat nem találtunk, amire ráillett volna a leírás. Nem ismered véletlenül a tulajdonosát?

Úgy látszik, a Mészáros Lőrincen sok mutogatnivaló van: a másik felén, a Szondi téren van egy-két olyan ablak, ami ki van cserélve europrofilosra, de csak onnan vettem észre, hogy bukóra volt állítva. Egyszerűen meghagyták a külső tokot, kibányászták mögüle az ablakot, és betették az újat. Ha nem nézed sasszemekkel, nem is lehet észrevenni a turpisságot.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

A Mészáros-Bercsényi sarkon on tényleg nagyon kell nézni, hogy észrevedd. Nem tartom kizártnak, hogy nem felújított, hanem cserélt. A Dobó sarkon sztem is ronda az ablak. Nincs spaletta. (Az Ady ill. a Kós felé eső ház az.)

Vannak nagyon szép europrofilos ablakok – nézd meg pl. azt, amelyik a Hungárián a kézműves bolt oldalán, az Erkel iskola felé menet van, talán egy négy lakásos házon. Nagyon szép ablakok vannak rajta, spalettával. A méret is és a beolsztás is egyezik az eredetivel, csak épp modern hőszigetelésű, és praktikus a használat szempontjából (nem beszélve, hogy középáras a műanyag rettenetek és a horror árú gerébtokos között). De a KÖH ezt nem veszi figyelemebe… Na jó, nem kezdem újra a témát. Bocs.

Tichy-Rács Eszter
    Felhasználó

Nálam járt a Nádasy, meg még vagy ketten.
    Az egyik kétszer is felmérte az ablakaimat, egyszer sem ért el hozzám az ajánlata. Egy másik beszélt össze-vissza a levegőbe. Ő csak és kizárólag a külső szárnyat akarta volna thermoüvegezni, de azt full újragyártva a szárnyakat. (Ő csinálta a Kölcsey gimi ablakait is)
    Ez a Nádasy meg ÉMI meg mittoménmilyen engedélyekkel rendelkezik, nem túl gyorsan, de írásban ajánlatot tett. Szóba állt velem egyéb óhajaimról. Ő megerősíti a belső keretet és beleteszi a klasszik thermoüveget. Még most is bogarássza a kivánságaim megoldását. Momentán ő áll nyerésre nálam.

De én még nem adtam be a pályázatot.

csucsu56
    Felhasználó

Fa nyílászárók felújítása
    Helyreállitás, javítás, csiszolás, festés, mázolás, ablakzár javítás, hőszigetelt üveg beépítése(akár 100 éves ablakokba is!) utólagos ablakszigetelés, svéd nutmarásos technológiával.
    769-0416 vagy 06-70/701-4051
    Egy telefont megér.

MolnarMoni
    Felhasználó

Szia!

Hozzászólásod hatására Nádasyt hívtuk fel, de nem jártunk sikerrel. Egyik nap megígérte, hogy 4 körül jön, 5-kor felhívott, hogy ma mégsem ér ide (észrevettük), másnap hívjuk fel 2-3 óra körül, és akkor biztos nem felejti el. Másnap hívtuk 2-kor, azt se tudta, milyen fázisú ügyről van szó (hogy még nem is járt nálunk), és azt mondta, 4 körül jön. Ez volt tegnap. Azóta nem hallottunk róla, mert már az volt az érzésem este, hogy felesleges pénzkidobás a telefonálás. Volt vele hasonló tapasztalatod? Érdemes kitartanunk mellette vajon? A férjem kiakadt.

Amiért mindenképpen írok: melyik másik kettő volt nálatok? Hogy aszerint keressünk mást…

A választ előre is köszönöm, üdv, Móni

MolnarMoni
    Felhasználó

Nádasy ma magától felhívott, hogy a Wekerlén jár és idejönne, ha most jó. Személyesen szimpi volt, amiket mondott, az is. Meglátjuk a folytatást.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 48
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.