A Nagykőrösi út mostoha gyermeke Wekerlének?

Kezdőlap Fórumok Fórum Wekerlei csevegő A Nagykőrösi út mostoha gyermeke Wekerlének?

• This topic is empty.
15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 36
  • Szerző
    Üzenetek
    niki
    Felhasználó

Kedves Csucsu!

Én kívánom, hogy ez a beruházás úgy valósuljon meg, hogy az mindenki megelégedésére szolgáljon, bár tudom, hogy erre kevés az esély.
    Egy valamitől azonban félek, nehogy az akadékoskodás meggátolja azt, hogy egyáltalán megvalósuljon, mert azt nem szeretném.

Szeretném ezt a meddő vitát lezárni, mert ez nem vezet sehova.

Sági Zenina
    Adminisztrátor

Sajnos az a tapasztalatom, hogy nagyon sok jó és hasznos kezdeményezést lehet úgy megvalósítani, hogy az vagy haszontalanná válik, vagy túl sok kívánni valót hagy maga után. (A pokolhoz vezető út is jóakarattal van kikövezve, szól a mondás). Én nem vagyok pesszimista, sőt, de sajnos ez a realitás. Ha te ezzel még nem találkoztál, akkor szerencséd van.

Én is találkoztam akadékoskodókkal – főleg a Kós Károly tér kapcsán, de csucsu észrevételei jogosnak tűnnek számomra, személyes problémák, és ő utána is jár a dolgainak, nem csak vaktában puffog. (Nem mondom, hogy ne lehetne tovább birizgálni az ügyet, de lehet, hogy elege van az adrenalin fröccsökből.)

Jut is eszembe, milyen jó, hogy kispest új parlamenti képviselője wekerlei, hátha megértő lenne a problémával kapcsolatban.

És nem kell mindig hivatalos utasítás, elég lehet egy hivataltól (képviselőtől, polgármestertől, szabadon választható, ill. bővíthető) érkező kérés, ami lakosság problémáját felvállalja és tolmácsolja…

csucsu56
    Felhasználó

T. Zenina!
    Dr. Tarnai Richárdot is megkerestem, személyesen és írásban is. Azt válaszolta sajnos nem tud segíteni.

\”minden lakás olyan, akár a ketrec.
    Egy keltőóra átketyeg a csöndből,
    sántítva baktat, nyomban felcsörömpöl,
    és az alvóra szól a
    harsány riasztó: \”ébredj a valóra.\”
    A ház is alszik, holtan és bután,
    mint majd száz év után,
    ha összeomlik, gyom virít alóla,
    s nem sejti senki róla,
    hogy otthonunk volt-e vagy állat óla.\”
    /Kosztolányi Dezső/

Azt hiszem igy járunk mi is.

Boros János
    Felhasználó

Egy érdekes jegyzőkönyv 2005-böl.

A Nagykőrösi úti zajvédő fal ügyében tartott lakossági fórum
    2005.11.07.

http://www.kispest.hu/news/a_nagykorosi_uti_zajvedo_fal_ugyeben_tartott_lakossagi_forum/3150/134/

Nagyon tanulságos.

Boros János
    Felhasználó

Az állampolgári jogok országgyűlési biztosának jelentése: készült 2000 ben.

http://www.obh.hu/allam/jelentes/200001507.rtf

Ez is nagyon tanulságos.

niki
    Felhasználó

Nosza, Zenina, fordulj bizalommal Tarnai Úrhoz. Hátha Te sikerrel jársz.

niki
    Felhasználó

Sztem nem kellenne elvárni sem egy parlamenti képviselőtől sem egy polgármestertől, hogy kerületi fórumokat kutatva keresgéljen a felmerülő problémák után. A napokban kaptam levelet a polgármestertől, amelyben személyes elérhetőségeit, telefonszámát megadva hirdeti, hogy keressük meg problémáinkkal..
    Ez is egy megoldás.

csucsu56
    Felhasználó

Ugy gondoltam, hogy Önnek \”niki\”-nek már nem válaszolok semmire. De most nem hagyott békén a dolog. Gajda úrnak tavaly és az idén junius 6-án is írtunk levelet, nem email-ben, hanem postán. A mai napig nem volt ideje válaszolni rá. Tehát nem, hogy elmondja, miért és hogyan lett a terv más mint amit Boros úr is ír a 2oo5. november 7-i lakossági fórum jegyzőkönyve, hanem arra sem méltatott, hogy pár sort írjon, hogy esetleg nem ér rá, sem Ő , sem az apparátusa. Erről ennyit. De már írtam, nagyon szívesen megírom ki mindenkihez fordultunk problémáinkkal. Többek között a Levegő munkacsoporthoz, akik elmondták, hogy polgári perben kérhetjük a légszennyezettség vizsgálatát, másban nem tudnak segíteni. És még sorolhatnám a többi választ, ahol jártunk, hogy ne 2 méterre tegyék le a falat a ház homlokzatától. Mi nem a fal ellen vagyunk, szükséges a fal, de nem 2 méterre a ház homlokzatától. Valaki el tudja képzelni, hogy egy hűtőszekrényt, vagy egy francia ágyat nem lehet behozni a házba egy zajárnyékoló faltól?Ezek a házak amiről beszélek nem kertkapcsolatosak a Nagykörősi úttal, végig ház fala van és a bejárati kapu. Itt nem lehet egy kerítést beljebb vinni, hogy legyen nagyobb helyünk. Itt a házat kellene átépíteni. Aki igazán rendes volt az ügyben az a kerületi Rendőrkapitány Dr. Mittó Gábor, mert Ő vette a fáradtságot és személyesen kijött a helyszínre, hogy megnézze nem légbőlkapott az a dolog, ami miatt felszólalunk.

csucsu56
    Felhasználó

Köszönöm, hogy vette a fáradtságot és utánanézett ezeknek a dolgoknak. Nekem mind már meg van, egyetlen egy dolgot nem tudok megszerezni azt a jegyzőkönyvet ami 2009. május 12-én a lakossági fórumon készült. Azt mondják, hogy az politikai lakossági fórum volt, nem tudják számomra biztositani a jkv.-et. Fáradozását és érdeklődését nagyon köszönöm!!!!

niki
    Felhasználó

Tudja mit csucsu!

Nem az lenne a legjobb megoldás, ha az Ön háza előtt egyelőre nem épülne fal…mert a jelenlegi kivitelezési mód Önnek nem tetszik.
    Ha megnyerte a többi házban élőt, nyert ügye van.

Én viszont maradok annál a verziónál, hogy szeretnék falat.

Volt már ilyen a történelemben…lásd M3 bevezető szakasza.

csucsu56
    Felhasználó

T. niki!
    Akár hiszi-akár nem elmentünk többen oda akik itt élünk. Ha Pestről megyünk a bal oldalon hagytak szerviz útat ugyan úgy, mint az Erzsébeti oldalon itt a Nagykörősi úton. A másik oldalon a jobb oldalon pedig nincs olyan ház, ami ne lenne mellékutcával kapcsolatos. Rossz példát hozott fel.

niki
    Felhasználó

Én azt szerettem volna mondani, hogy ott vannak olyan épületek, amik elé nem épült zajvédő fal. És vannak olyanok, amik elé igen.M3 bevezető szakasz Pestről kifelé jobb oldalt.

csucsu56
    Felhasználó

T.niki!
    Feltöltöttem az M.3-asnál készült fotóinkat.
    Ott ahol nem épült fal, már jelenleg építik, le van maradva.
    Egyébként jelenleg nagyon csúnyán elbántak az építők a Kund utca utáni wekerlei szakasszal, mert tovább vitték a falat és két ház is élvezi a visszaverődő zajt az erzsébeti oldal zajárnyékoló falától, + a meleget ami náluk csapódik le és a bűzt. Ilyet soha nem szeretnénk, hogy szemben fal elöttünk nem!!! Ezek szerint Ön nem járt ezen a szakaszon. Érdemes elmenni oda, de 2-3 percnél többet nem szabad ott tölteni. De gondolja el milyen az annak aki ott lakik.

niki
    Felhasználó

Igen rég jártam az M3-nál, ezek szerint lemaradtam.

niki
    Felhasználó

És azt nem tudja véletlenül, hogy miért épül ott mégis a fal?
    Lehet, hogy belátták, hogy jobb vele, mint nélküle???
    Mármint az M3-nál.

15 bejegyzés megtekintése - 16-30 / 36
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.