Én eddig meg voltam győződve,

Kezdőlap Fórumok Fórum Biztonságunk érdekében Amit mi tehetünk, amire figyeljünk Én eddig meg voltam győződve,

Cili
Felhasználó

Én eddig meg voltam győződve, hogy a rács az tilos. De most megnéztem az idevonatkozó rendeletet (ha ugyan még ez van érvényben: http://www.kispest.hu/uploads/file/hivatali_ugyintezes/torvenyek-jogszabalyok-rendeletek/kvsz-mellekletek/kvsz16mell..htm), és a melléklet részben a 3. fejezetben a 3.1 bekezdésben (lehet, hogy hivatalosan nem így hívják, mindenesetre a \”rács\” szó keresésével megtalálható) az van, hogy \”…rácsot, vagy egyéb árnyékoló szerkezetet tilos felszerelni\”.

Két sorral lejjebb meg, a 3.3-ban: \”Üzletportálok, lakásajtók, -ablakok: biztonsági rács az ablakon kívül is elhelyezhető. Egy épületen egyfajta mintázatú rács szerelhető fel. A rácsok mintázatára a főépítészeti iroda ajánlott terveket dolgoztat ki.\”

Nem vagyok jogász, de akkor eszerint ha a rács árnyékolás céljára van, akkor tilos, ha biztonsági, akkor szabad? (Mondjuk nem tudom, milyen az a rács, ami csak árnyékolásra van, és nem biztonsági…)